Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szarpanie!
Autor Wiadomość
Slomazbi 


Wiek: 48
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 28
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Sro Gru 19, 2012 22:07   

Hejka,

Zaprowadziłem moje cacko do warsztatu w celu zrobienia pełnego serwisu. Gość z warsztatu powiedział że motorek w super stanie. Wspomniałem żeby sprawdził ten problem , o którym powyżej pisałem. Odpowiedział mi że na wale kardana zawsze jest luz przejechał się nią i sprawdził na postoju powiedział ,że niema niepokojących objawów nie rozbbierał tego wymienił w dyfsze olej i powiedział że wszystko jest OK.
Jednak mam mieszane uczucia ponieważ obejżałem dwie inne devillki postawiłem je na centralce i w nich luz był na poziomie 5cm a u mnie około 6,5cm -7cm. Gość z warsztatu jak sprawdzal u mnie to stwierdził że jak obraca kołem to nie słychać z dyfra żadnyk niepokojżcych odgłosów (zębatki i wał pracują cicho). Sam już nie wiem, ale fakt jest taki że jak sprawdzałem luz na kole przy wbitym biegu to jednak w 2 inych był na poziomie 5cm a u mnie około 6,5cm-7cm. Co Wy na to?
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Sro Gru 19, 2012 23:22   

Jaki masz przebieg motocykla? Znasz jego historię? Luz zwiększa się wraz z przebiegiem bo luz na kole oddaje obraz wszystkich luzów od wału silnika aż do koła.

Postaw moto na centralke i zakręć mocno kołem i słuchaj czy nic nie szura z okolic łączenia silnika z wałem. Jak nic to olej temat.

Jak wyglądał olej zlany z przekładni?
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 19, 2012 23:34   

Szarpie, bo to fałka :wink: Jak mechanik mówi, że ok, to bardziej denerwowałbym się temperaturą za oknem :razz:
 
 
Slomazbi 


Wiek: 48
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 28
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 00:23   

Zrobiłem jak mówisz tzn obruciłem kołem i cisza. Co do oleju jaki miał kolor to niewiem ponieważ wymieniał go mechanik w warsztacie. Jeśli chodzi o przebieg to na liczniku ma 38000tys. Moto sprowadzony w tym roku z Szwajcarii. Mechanik stwierdził, że silnik pracuje idealnie ponadto sprawdzał ciśnienie na ccylindrach i jest bardzo dobre. Ja zrobiłem nim około 1000km i grama oleju nie wzioł więc może ma więcej niż 38tys ale silnik chodzi jak nówka więc chyba nia ma tak duż przejechane żeby z tego powodu dyfer padał.
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 12:58   

Jeżeli nic nie szumi to olej temat. I jeździj :D

Swoją droga to uwielbiam jak mechanik mówi: " ciśnienie bardzo dobre" co to kufa znaczy? Chłop ma w głowie katalog z danymi dla wszystkich moto czy jak, jakby konkretów nie mógł podać...

Wychodząc z założenia że benzyniak 13bar a diesel 40bar to 3/4 sprzętów nie ma prawa jeździć, nie mówiąc o moim wieprzu który fabrycznie ma 7bar... A na 4 dalej jeździ:D

Poza tym Honda to nie BMW żeby olej brała :P
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 22:44   

Hola hola, Tomeczku, jaki olej, jakie brała? :)
Nie słyszałeś o Afrykach czy Trampkach co to olej na przełęczach górskich chlipią? A to przecież te same silniki.
W swojej Balbince-Motokurze wlałem ostatnio syntetyk 5W50 i na zrobionych 3tys km nie zanotowałem żadnego zużycia, co nie oznacza że nie występuje :) .
Poza tym Twój wieprz to produkt radzieckiej myśli technicznej, a w tamtych czasach chodziły one nawet na starych szmatach nasączonych olejem, więc nic mnie nie zdziwi :P .
_________________
'20 T700 Tenere, '08 WR250R, '60 AWO Sport
ex '95 NTV 650 "Honoratka", '94 R1100GS "Balbinka-Motokura", '01 LC4 ADV "Bocian-Łamikat", '12 690 Enduro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13