Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rozładowany akumulator
Autor Wiadomość
dankil 

Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd: Grodzisk
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 13:01   Rozładowany akumulator

Witam,
od pewnego czasu mam problem ze swoją Deauville 700 VA z 2006 r. Mianowicie zauważyłem, że po tygodniu od nieuruchamiania silnika akumulator jest prawie całkowicie rozładowany. Mam oryginalną Yuasse. Do tej pory nie było z tym absolutnie najmniejszych problemów. Motocykl palił po 6 m-cach nieużytkowania. Ładuję prostownikiem CTEC akumulator i niby wszystko jest w porządku. Po odstawieniu motocykla na tydzień znowu aku jest puste.
Sprawdzałem amperomierzem, czy może gdzieś mi prąd nie ucieka. Na każdym bezpieczniku mam 0,04 mA, natomiast na bezpieczniku TURN/CLOCK mam 0,4 mA. To chyba normalny ubytek prądu?
Pomóżcie, co może być przyczyną rozładowywania się akumulatora?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 19:26   

Powiedz, jakie masz napięcie na akumulatorze po postoju. Jeżeli masz poniżej 10,5 to aku jest nieuratowalne. Zanieś aku do jakiegoś serwisu, gdzie mają maszynkę do testowania akumulatorów. Tam szybko powiedzą Ci, co z baterią jest nie tak. Jeżeli nie bateria, to trzeba szukać gdzieś w motocyklu.
_________________
Pucuś
 
 
dankil 

Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd: Grodzisk
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 20:10   

Witam,
mam około 12,5 V. Czy alternator może być przyczyną?
 
 
smorawski_m 


Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 227
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 08:41   

Prądy ok, szukałbym problemu w akumulatorze
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 09:28   

12,5V to jeszcze nie jest prąd unieruchamiający silnik. Pewnie masz zwarcie na celach.Prąd pokazuje duży, ale jakbyś zmierzył z obciążeniem (np podłącz żarówkę 12V) to pewnie prąd spadł by baaaardzo nisko. Myślę, że taki test zweryfikuje wszystko.
_________________
Pucuś
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 19:58   

Killu nie rozumiem Twojego postu, czy chodziło Ci o napięcie a nie prąd
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 08:11   

"Prąd" traktowałem potocznie.
_________________
Pucuś
 
 
dankil 

Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd: Grodzisk
Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 12:51   

A jaki prąd powinien pokazywać przy obciążeniu, np. przy włączonym zapłonie, zapalonych lampach czy przy włączonym silniku?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 13:35   

W serwisówce jest napisane, jakie wartości powinien pokazywać przy jakich obrotach. Na pewno będą to okolice 13,5-14,5. Niewiele więcej, lub mniej też nie powinno robić różnicy.
_________________
Pucuś
 
 
smorawski_m 


Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 227
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 15:52   

W serwisówce do NT 650 napisane jest że alternator powinien dawać 308 W przy 5000 rpm, a regulator powinien trzymać 14-15V i prąd 0,5A. Rezystancja stojana 0,1 do 1 Ohm przy 20 st. Celsjusza. Tyle Haynes, może ci coś pomoże.
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 20:40   

Jak to oryginalny akumulator, to obstawiałbym, że po 6 latach wyzionął ducha :wink:
 
 
dankil 

Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd: Grodzisk
Wysłany: Pon Paź 01, 2012 19:53   

Witam,
akumulator mimo, że wykazywał napięcie ponad 12,5 V gubił już prawdopodobnie pojemność. Była to oryginalna Yuasa na pierwszy montaż. Akumulator zmieniony na Varta.
 
 
hlmale 
Magister


Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 23, 2013 08:47   

Ja sobie wczoraj zakupiłem uzrądzonko - tester ładowania aku. W Łodzi na ul. Rzgowskiej koło placu Reymonta u Zieleniewicza.
Testerek nie jest hermetyczny, ale pójdzie pod siedzenie, ma skalę zrobioną w taki sposób, że:

ø pierwsza czerwona diodka jako złe pokazuje napięcie >4 <12V, czyli za niskie.

ø druga diodka zielona pokazuje między 12...14V, czyli sprawny,

ø trzecia 14...15.3V czyli ładowanie [lub jak nie świeci to jego brak, zmierzyłem w trakcie gdy silnik uruchomiony to napięcie u mnie wynosi 14.8V],

ø no i ostatnia czerwona pokazuje powyżej 15.3, a w NTVkach często padał regulator napięcia, warto zatem spoglądać czy napięcie jest prawidłowe.

A i proszę nie mylić napięcia w Voltach mierzonego równolegle z prądem np. rozruchu - mierzonego szeregowo. Napięcie przy rozruchu, chwilę przed powinno wynosić ok 12V. W trakcie rozruchu może spadać, ale wtedy rozrusznik powinien kręcić. Przykładowo przy 1 rozruchu napięcie może spaść na parę sek do 10-11V i potem stopniowo wzrosnąć do 12. Jeżeli spada do 11-10V i tak się utrzymuje, to może to być wina AKU, rozładowany lub uszkodzony. Ale rozrusznik powinien kręcić tylko wolniej.

Prąd rozruchu można sprawdzić, ale może być duży - większy niż skala większości multimetrów >20A. Tego nie wiem, nigdy nie sprawdzałem, a wtedy można uszkodzić miernik, w najlepszym przypadku przepali się bezpiecznik. Oczywiście robimy dobre połączenia i grubymi przewodami miedzianymi. Jeśli macie duży zakres pomiarowy i jesteście pewni, że miernik da rade to trzeba połączyć szeregowo czyli np - aku, - miernika, +miernika, przewód rozrusznika, reszta jak była, inaczej mówiąc wpiąć się miedzy aku a rozrusznik. Prąd rozruchu zawsze jest największy. Potem po rozsprzęgleniu i wskoczeniu motorka na obroty powinien spaść do 0.
_________________
Coś musi umrzeć, aby narodzić mogło się coś...
 
 
andrut78 
Premium User
MOTOROWIEC


Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 928
Skąd: Opole ZWM
Wysłany: Sro Sty 23, 2013 18:31   

hlmale napisał/a:
powinien spaść do 0.


A czy miernik nie powinien wskazywać wartości ujemnej - przecież alternator powinien zacząć ładować, czyli prąd będzie płynął w drugą stronę.
_________________
Honda CBR 929 RR '01
Junak M10 '64
 
 
hlmale 
Magister


Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 16
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Sty 24, 2013 08:34   

andrut78 napisał/a:
hlmale napisał/a:
powinien spaść do 0.


A czy miernik nie powinien wskazywać wartości ujemnej - przecież alternator powinien zacząć ładować, czyli prąd będzie płynął w drugą stronę.


:!: A czy alternator pełni w tym przypadku również rolę rozrusznika?? Jeśli by tak było, a Ampieromierz podłączony byłby w obwód startero/alternatora to prąd mógłby być ujemny. Wydaje mi się, że dlatego nie zrobili takiego urządzenia, gdyż rozrusznik jest silnikiem na prąd stały, a alternator daje napięcie przemienne...

:!: Natomiast w przypadku jaki mamy w NTVce, osobno jest Alternator i osobno jest Rozrusznik, dlatego w momencie gdy wciskamy starter w obwodzie Rozrusznika pojawia się duży prąd od kilku do kilkunastu Amperów, prąd jest wprost proporcjonalny do momentu jaki musi pokonać.
:!: W momencie rozruchu, gdy rozrusznik musi pokonac siły bezwładności silnika - prąd praktycznie dąży do ∞ [w praktyce ograniczonej oporami w obwodzie].
:!: Gdy silnik już się obraca swoimi obrotami, prąd spada praktycznie do minimalnej wartości [oczywiście bendix rozprzęga rozrusznik od wałka, a kierowca puszcza starter].

:arrow: tak odnośnie prądów, o napięciach było wyżej...
_________________
Coś musi umrzeć, aby narodzić mogło się coś...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12