Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Honda NTV Revere 650 brak iskry na jednym garze
Autor Wiadomość
RaveN1313 
Raven on Revere


Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 08, 2012 23:16   Honda NTV Revere 650 brak iskry na jednym garze

Witam,

zniknela mi iskra na tylnym cylindrze i nie moge jej znalezc.

Usterka nie pojawila sie nagle, lecz dawala wczesniej dwa ostrzezenia. Dwa razy motor stracil moc, po czym po zgaszeniu, poprzegladaniu bepiecznikow i kabli, zaczal palic na dwa gary i odzyskal moc.

Nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy to moze miec zwiazek ze zle podpietym obrotomierzem. Probowalem podpiac obrotomierz, na chybil trafil, (kupilem z rozbitym).

Co zrobilem:
* swiec jestem pewien, sprawdzone
* sprawdzenie kabli wysokiego napiecia oraz cewki poprzez podpiecie do kabli od cewki
przedniej
* zakup modulu uzywanego i wymiana
* zdjecie pokrywy sprzegla w celu wymiany sensorow (czujnikow Haala), po odkreceniu
jednego zniknela iskra calkowicie, zamontowalem z powrotem czujnik, odkrecilem drugi
czujnik i sytuacja sie powtorzyla, doszedlem do wniosku ze oba sensory daja informacje
do modulu o polozeniu walu, wiec oba sa sprawne skoro jest iskra na przednim cylindrze
* przejzalem wiazke kabli od modulu do cewki tylnej, nie widac usterek


Pomalu koncza mi sie pomysly, a sezon umyka.

Czy ktos wie czy jest jeszcze jakis elektryczny podzespol pomiedzy modulem a cewkami?

Prosze o sprostowanie jezeli sie myle. Ja uklad zaplonowy w NTV rozumiem tak:

czujniki na wale daja impulsy do modulu, modul daje impulsy na cewki, cewki na swiece, bum jedziemy.

Jezeli pomonalem jakis element dajcie znac.

Biore rowniez pod uwage, ze moglem kupic zepsuty modul, ale zepsuty dokladnie tak samo jak stary? to byloby dziwne.

Czy ma ktos pomysl jak podpiac na krotko modul, w ten sposob by na cewke tylna poszly impulsy dedykowane nominalnie cewce przedniej? (ktore kabelki do czego)


Cewka przednia: kabelek niebiesko-zolty (wiecej niebieskiego) i bialo czarny
Cewka tylna: kabelek zolto - iebieski i bialo czarny
Czemu w duzej kostce od modulu sa dwa kabelki niebiesko zolte w jednej spince a tylko jeden zolto niebieski innej spince? sa oczywiscie tez inne kable, skupilem sie na tych bo te kolory odpowiadaja kolorom kabli od cewek.

Wiecej nie wiem nic na ten temat.

Prosze o rade i dziekuje z gory.

RaveN1313
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12