Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
CD dalszy problemu z drganiem kierownicy przy hamowaniu
Autor Wiadomość
Deaville
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 22:38   CD dalszy problemu z drganiem kierownicy przy hamowaniu

Ciągle się nie poddaję.

Ostatnio zmierzyłem bicie tarcz hamulcowych na L:0,1mm p:0,25mm i przy okazji bicie felgi 0,4mm. zgodnie z książką serwisową tarcze mieszczą się w normie 0,3mm ale felga powinna mieć 0,2mm. W związku z tym pytanie czy bicie 0,2mm może powodowac tak silne drganie kierownicy?



Przy okazji wylewarowania motocykla sprawdziłem łożyska główki ramy i przy kręceniu czuć lekkie przeskakiwanie tak jakby w łożysku był minimalny dołek ale to naprawdę niewielki luzów nie czuję.



Czy ktoś może z tej garści informacji powiedzieć od czego zacząć w celu wyeliminowania drgań.

pzdr.
 
 
Shadok
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 23:46   Re: CD dalszy problemu z drganiem kierownicy przy hamowaniu





Jeżeli czułbyś nawet jeszcze mniejsze i tak oznacza to jedno - jak najszybciej wymień łożyska.



Jeśli drgania są wyczuwalne tylko podczas hamowania, osobiście najpierw obstawiłbym albo luz na prowadnicach zacisku hamulcowego, albo na główce ramy właśnie.
 
 
maciekmateusz
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 11:18   

no to ja Wam cos powiem - wiem ze mam krzywa felge, lagi i lozysko - chlopaki w serwisie napisali mi ze mam bicie, ale przy hamowaniu nie mam zadnych problemow - nie mam drgan, nie mam nic, przejechalem juz jakies 8000 km i nic - w tym roku dopiero sie okazalo (a w tamtym kupilem moto) ze tak to wlasnie wyglada - o czym napisalem w oddzielnym watku



osobno nie warto wymieniac niczego - musze zmienic i felge i oske i wklady do lag, no chyba ze zapodam caly przod
 
 
Deaville
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 20:56   Problem rozwiązany

Dzięki za podpowiedzi.



Jednak okazało sie że winą drgań ostatecznie była tylko prawa tarcza. Mimo że ma 0,25mm bicia to wystarczyło że kierownica drgała niemiłosiernie.(max wg serwisówki 0,3mm) Wymieniłem na używana i jest git. Po wizycie w serwisie okazało się że rzeczywiści łożyska główki ramy mają delikatny luz ale nie powoduje to drgań jedynie tzw. wężykowanie motocykla może wywoływać.

Pzdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12