Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prędkościomierz ... padł
Autor Wiadomość
youcan92 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Wronki
Wysłany: Nie Cze 24, 2012 20:01   Prędkościomierz ... padł

Siema!

Ostatnio stałem się posiadaczem deauvilli, wszystko pięknie ładnie dopóki nie wyjechałem w trasę. Na początku już było coś nie tak z prędkościomierzem ... prędkość odczuwalna raczej mijała się z tą którą pokazywał licznik . Przy stałej prędkości wskazówka latała 50km/h - 65km/h tak jak by byłą za luźna .... pierwsza myśl : zacina się linka pewnie nie nasmarowana i siętrze co powoduje takie ruchy. Zdjęta i przesmarowana. Niestety problem pozostał, dzisiaj na trasie juz chodziła tak 10km/h do 20km/h aż w końcu stanęła bez ruchu. Biorę pod uwagę raczej ślimaka bo wiem że są wykonane z plastiku i lubią się wycierać ... moje pytanie to gdzie mogę dostać tą plastikową zębatkę? I czy wogóle dostanę samą zębatkę czy muszę wymienić cały aparat ?

Pozdrawiam !


Jest! Właśnie rozebrałem koło okazuje się że 4 ząbki są powyłamywane a reszta starta do zera... nie mogę nigdzie znaleźć tej zębatki w sieci ma ktoś namiary?
 
 
smorawski_m 


Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 227
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 00:00   

Spróbuj przez http://czescihonda.motorista.pl , tam są oryginalne części więc może boleć cenowo...
 
 
youcan92 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Wronki
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 09:15   

dzięki bardzo,
drogo ale przynajmniej są ... 97 zł :] poczekam chwilkę może ktoś jeszcze zapoda jakiś link z tańszym zamiennikiem
 
 
haidi 
Premium User


Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 486
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 09:48   

Używek poszukaj, na allegro stoi kilka dewili na części.
 
 
youcan92 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Wronki
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 10:42   

niby można poszukać ale jest ryzyko że będzie np zjechany w połowie ... i wtedy za 20 - 30 zł wytrzyma mi sezon a za 90zł 5 lat ... nie wiem jak często się zuzywają te zębatki
 
 
BartekOpole 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 829
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 10:49   

W zeszłym sezonie padł mi prędkościomierz albo linka - nie wiem. Na granicy w Zgorzelcu ją wywaliłem do kosza i tak zrobiłem 8000 km bez naliczenia ich na licznik. Sprawę zleciłem mechanikowi po powrocie i po sezonie. Tak oto w niezamierzony sposób odmłodziłem moją Devi :razz:
_________________
jeszcze wcześniej MZ ETZ 150
wcześniej: Honda NT 650 V Deauville 2004r
później: Honda NT 700 V Deauville 2009r
teraz Triumph Tiger Explorer 1200
 
 
youcan92 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Wronki
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 11:11   

to ładnie licznik przekręciłeś .... :p wszystko było by ok ale mam Deavillke z 2000r i jedyna orientacja ile zostało paliwa w baku to pod licznik... który nie działa
 
 
BartekOpole 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 829
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 12:08   

youcan92 napisał/a:
to ładnie licznik przekręciłeś .... :p wszystko było by ok ale mam Deavillke z 2000r i jedyna orientacja ile zostało paliwa w baku to pod licznik... który nie działa

no to faktycznie lipa ja te 8 klocków robiłem dzięki nawigacji i ona mi uświadamiała ile do stacji jeszcze mam. Zrób tak jak ja, na następny sezon kup Devi 700 i po kłopocie :grin:
_________________
jeszcze wcześniej MZ ETZ 150
wcześniej: Honda NT 650 V Deauville 2004r
później: Honda NT 700 V Deauville 2009r
teraz Triumph Tiger Explorer 1200
 
 
youcan92 

Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Wronki
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 21:44   

Jak na razie kupiłem tą i zobaczymy jak się bedzie sprawować ... czy będzie zmiana na inny (transalp) czy wymiana na nowszy model to sie okaze :]

[ Dodano: Sob Lip 07, 2012 23:06 ]
Z radością informuję że operacje przebiegła pomyślnie :] , część zakupiona w sklepie poleconym przez smorawski_m (dzieki ;])
 
 
RedGuy 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 335
Skąd: Kamieńsk
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 20:16   

Ja właśnie dzisiaj odkryłem dlaczego w Devi z 1998r jest nabite 33000km. Prawdopodobnie ktoś władował tam swoje paluszki i coś poknocił. Według licznika przejechałem 51km. Coś mi się wydawało nie tak więc sprawdziłem daną trasę w internecie i okazało się że przejechałem równo 80km. Teraz wiem dlaczego mam przepały.
_________________
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu
 
 
Małża 

Wiek: 41
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Cze 25, 2013 09:30   

Mi też licznik padł linka była ok a ślimak znalazlem na allegro za 30 zł wymiana ok 10 min
wiec usterka do usuniecia nawet na trasie

[ Dodano: Wto Cze 25, 2013 13:34 ]
Acha mój prędkościomierz tez przekłamuje tak o 15 km do przodu
_________________
malza
 
 
lizaczek78 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 241
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Cze 26, 2013 07:52   

Czytałem jakie objawy miałeś z tym licznikiem i nasuwa mi się jedna myśl. Kiedyś trochę robiłem przy linkach napędowych i licznikach, sprawdź czy kwadrat w mocowaniu pancerza linki w liczniku nie wyrobił się i nie przypomina sześcio lub ośmiokąta. Może ktoś już zmieniał linkę, dorobił (bo da się ) sam środek nie koniecznie dokładnie, do tego żle zamocował linkę w liczniku i przez to po jakimś czasie jarzmo w główce licznika mogło się wyrobić. Chyba że jest metalowe w co wątpię wtedy to ślimak. A uszkodzenie ślimaka łatwo sprawdzić odkręć linkę z licznika i kręć kołem, na wolnych obrotach koła jeżeli linka będzie pracować płynnie to ślimak jest ok, możesz jeszcze przytrzymać linkę palcami lub w rękawicach tak aby dać jej obciążenie i wtedy zbadaj.

[ Dodano: Sro Cze 26, 2013 08:59 ]
A i jeszcze jedno smarowanie linki to nie jest najlepszy pomysł, linka napędowa licznika to w pewnym sensie gwint, skręcony drut jeżeli miedzy linka a pancerzem będzie olej morze się zdarzyć że linka przeniesie ten olej do licznika, a wtedy to już mogiła często nie każdy licznik da się wyczyścić. Dobra linka i pancerz mają teflonowe powłoki co ułatwia obracanie, no chyba że linka zamokła i zardzewiała to wtedy czyszczenia i smarowanie tez nie wile da lepiej założyć lub dorobić nową.
 
 
keriM 
Mirek


Wiek: 56
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Poznań-Robakowo
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 22:02   

Podłączę się pod temat.
Padł mi ślimak i przy okazji załatwił końcówkę linki. Mogę w dobrej cenie dostać komplet od NTV 650. Czy będzie pasował do Devi ?. Proszę o info.

[ Dodano: Sob Cze 21, 2014 11:56 ]
Okazało się, że nie było sensu bawić się w używki. Kupiłem na allegro nową linkę i plastikowy wkład ślimaka, który się przytopił i skleił. Całość nówki, koszt ok. 80zł + przesyłka. I wszystko gra. Jedyne to męka przy wymianie linki przy liczniku. Musiałem zdjąć lewe wypełnienie czachy.
_________________
odważni nie żyją wiecznie - ostrożni nie żyją wcale
 
 
Sebek MAX 
Sebek MAX


Wiek: 48
Dołączył: 01 Lis 2016
Posty: 58
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Lut 03, 2018 13:34   

Mam pytanie czy Honda NT700v też ma linkę do prędkościomierza czy jest to inaczej rozwiązane.
_________________
BENZER 50/HONDA S-WING 125/YAMAHA MAJESTY400/HONDA NT 700V
 
 
GhoustDragon 


Pomógł: 42 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 823
Skąd: Zawiercie / SZA
Wysłany: Sob Lut 03, 2018 14:14   

Sebek MAX napisał/a:
Mam pytanie czy Honda NT700v też ma linkę do prędkościomierza czy jest to inaczej rozwiązane.

Przeglądając schematy nigdzie nie mogę namierzyć linki, więc pewnikiem prąd "płynie łudeczką po kabelku" do licznika.
_________________
Na mechanice się nie znam, ale chociaż po doradzam.

Spawam plastiki.



Pokud jsem pomohl, stiskn?te tla?ítko ↑
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13