Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
odpalenie po zimie
Autor Wiadomość
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 16:58   odpalenie po zimie

Ponieważ mam hondę a nie dniepra oczekiwałem, że włoże kluczyk w stacyjkę, przekręcę, włączę ssanie (dobrze pamiętam, że do siebie?) i odpalę. W zeszłym roku po zimie nie zadziałało pierwszego dnia bo pomyliłem to ssanie. Następnego dnia jednak zadziałało.
Tym razem chciałem odpalić pierwszego dnia prób.
Macie pomysły?
Tylko nie każcie mi nic rozkręcać please.
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 17:06   

A może byś powiedział co jest nie tak? Chyba nikt kryształowej kuli tutaj nie ma. Nawet nie napisałeś czy już próbowałeś i nie pali, czy nawet nie spróbowałeś i twierdzisz że nie pali.
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 17:18   

Wybacz jakoś wydawało mi się, że napisałem to gdzieś między wierszami że kręcę i nic.
Kiedy już wczoraj na tę okoliczność naładowany do pełna akumulator nie miał sił kręcić dalej, podłączyłem ładowarkę i próbuję co jakiś czas jakieś 10 zkręceń i nic.
W sumie to można powiedzieć że już z 10 razy tak próbowałem. Temperatura motocykla to na oko 5 stopni.
Paliwo - pół baku z października.
Kranik odkręcony dopiero dziś (jak przez kilkanaście obrotów nie odpalił to sprawdziłem kranik :) i go odkręciłem)
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 17:44   

A kranik na rezerwę ustawiony i czerwony guzik na prawej stronie kierownicy w dół jest? Może jeszcze sprzęgło wciśnij wzorem Suzuki :wink: I kto zostawia nie zatankowany pod korek zbiornik na zimę :shock:
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 17:49   

Kranik na rezerwie jest, przycisk jest w dół, jak był w górę to nie chciało kręcić :)
kolejne próby wciąż bez zmian. Szczerze to liczę na to, żę gaźniki wyschły i trzeba trochę pokręcić aby zalać je na nowo. Więc wciąż ładuję i co 10 minut idę trochę zakręcić.
Jeśli mam rację do północy odpali.

[ Dodano: Pon Lut 27, 2012 17:18 ]
No i odpalone, jednak gaźniki trzeba było napełnić.
Za rok podczepię pod diesla na szelkach i w 5 minut będzie odpalone.
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 19:08   

I to by się przydało włączanie pompy na dodatkowy włącznik .
Pompa by napompowała benzynkę przed kręceniem rozrusznikiem .
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 19:11   

Jakoś zapomniałem, że pompa u nas elektryczna. Byłem przekonany, że w NTV-ce jest mechaniczna, a elektryczna dopiero w devi.
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 19:16   

Elektryczna , elektryczna , tylko że seryjnie dopiero załącza się kiedy kręcimy rozrusznikiem , a aku słabnie .
 
 
andrut78 
Premium User
MOTOROWIEC


Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 928
Skąd: Opole ZWM
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 19:49   

I właśnie dlatego chcę zmienić pompę w swojej NTV'ce - chociaż moja jest całkiem sprawna :)

Żeby nie robić OT zapraszam tutaj: http://hondantv.pl/forum/...er=asc&start=30

pikonrad, Czyli nie spuszczałeś paliwa z gaźników na zimę tylko czekałeś aż paliwo samo wyparuje ? A fe nie ładnie, wstydź się ;)

PS. Słyszałem, że nasze pompy działają przez jakiś 10 sekund a potem się wyłączają na jakąś dłuższą chwilę (grzeją się albo cóś) i dlatego ciągłe kręcenie rozrusznikiem przez 5 minut nie ma większego sensu :)

PS 2. Prowizorycznie, mając pełny bak można pominąć pompę paliwową, podpiąć węże bezpośrednio pod bak i poczekać aż grawitacja sama napełni gaźniki. Spróbuję to tak zrobić w tym roku i zobaczę czy pomysł się sprawdził.
_________________
Honda CBR 929 RR '01
Junak M10 '64
 
 
Fidel 
Premium User


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 424
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 20:00   

Dlatego właśnie zrobiłem u siebie przycisk włączający samą pompę. Na zimę zostawiam paliwo a dopiero wiosną zlewam to co zostało z gaźników i wpompowuję świeże - musi zagadać od strzała ;)

ad. PS. Przez chwilę po włączeniu to pewnie działają pompy w silnikach na wtrysku. W gaźnikowcach czegoś takiego nie ma - oryginalnie pompa chodzi tylko jak się kręci silnik.
_________________
Honda NTV '93r. ---> Cagiva Raptor 650 '06 WLKP
-------------------------------------
Kto chce - znajdzie sposób.
Kto nie chce - znajdzie powód.
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 20:10   

Panowie, gdyby był kranik na wierzchu do spuszczenia paliwa to bym je spuścił, nic takiego nie widziałem, więc moje szykowanie do snu zimowego polegało na przekręceniu kranika w pozycję off, osłonięciu lusterka od strony ściany, zatkaniu wydechu starą koszulką, postawieniu na centralkę i podsunięciu kołka pod silnik aby oba koła były w powietrzu.
Jak na matematyka to i tak dużo :mrgreen:
P.S. przykryłem wszystko coby się nie kurzyło oczywiście. A w zimę doładowywałem aku
 
 
kudlaty 
Premium User


Pomógł: 22 razy
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 1721
Skąd: Offtock ;-)
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 20:11   

andrut78 napisał/a:
Czyli nie spuszczałeś paliwa z gaźników na zimę tylko czekałeś aż paliwo samo wyparuje ? A fe nie ładnie, wstydź się


W NTV-ce troche lepszy chyba dostep. Zatem podpowiedzcie jak zlac paliwko z gaziorkow w Devi. Najlepiej bez sciagania plastikow?? Ja powoli mysle o jakim pstryczku elektryczku do zalaczenia pompki z palca i pewnie cos niedlugo wykombinuje :mrgreen:
_________________
Były: Mińsk 125, 1989, NT 650V, 2000
Teraz: XL700V, 2008
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych

 
 
andrut78 
Premium User
MOTOROWIEC


Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 928
Skąd: Opole ZWM
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 20:13   

Fidel, Temat jak działa nasza pompa bardzo mnie interesuje, a w szczególności jak jest sterowana. Czy możesz opisać bardziej szczegółowo ten swój przycisk, a mianowicie skąd wziąłeś prąd, bo rozumiem, że w tych dwóch kabelkach co idą do pompy pojawia się on tylko jak silnik kręci.
_________________
Honda CBR 929 RR '01
Junak M10 '64
 
 
mczmok 
ETZ250&Deauville

Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 169
Skąd: Radzionków
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 20:33   

Pompa do Deauvilki/NTV (gaźnikowych wersji) jest konstrukcją membranową która działa jedynie kiedy dostaje impulsy podczas pracy silnika.
Uruchamienie po zimie po prostu masakra...
Dlatego zastanawiam się nad przeróbką jaką można znaleźć na forum.

Jak odpalić gdy gaźnik jest pusty?

Najlepiej: na hol metoda najszybsza, lub druga użyć środka do startu silnika lub spryskiwacza z benzyną - którym sikamy w gardziele gaźników - ale trzeba się trochę pobawić w rozkręcanie filtra.Z tym że można przy okazji sprawdzić luzy zaworów :mrgreen:

Moim zdaniem piłowanie rozrusznikiem to nie najlepszy pomysł i nie da się tego zrobić bez prostownika rozruchowego.
 
 
Johny 
Premium User
fałdwa!

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 193
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 21:19   

Ja jako młody:
-nie zalałem całego baku (źle)
-nie spuściłem paliwa z gaźników(żle- nie wiem jak zrobić)
-nie mam miejsca aby na centralce stał.
Tylko aklu podładowałem

Nie chciała palić, wieć popchałem 4 razy pyk dwójka, pyk sprzęgiełko i poszłoooo..to nie iwem czemu jak dla mnie sprawdzony pomysł

Ale z chęcią następny raz zrobie prawidłowo, tylko proszę jeśli można instrukcję malutką maluteńką :) jak spuścić paliwko z gaźników.

I na koniec uważam jak ktos przychodzi po zimie, wklada aku i ssanie,pyk odpala - coś pięknego :)

pzdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13