Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
GPS /APLIKACJE/PROGRAMY/MAPY
Autor Wiadomość
nocki2 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Szczecin-Kołobrzeg
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 19:12   GPS /APLIKACJE/PROGRAMY/MAPY

Witam temat poświęcony Global Positioning System (GPS). Założyłem go w celu dzielenia się ciekawostkami z dziedziny GPS. Dodawajcie linki map, programów ,ciekawych aplikacji,urządzeń GPS . Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 19:31 ]
TREKBUDDY Dość prosta aplikacja która oprucz standardowej nawigacji pozwala na zapisywanie przebytej trasy w formacie plik gpx co następnie możemy odtworzyć w mapach gogle itd. W nowszych wersjach można robić zdjęcia do których będzie przypisana długość i szerokość geograficzna co ułatwi nam kojarzenie zdjęć < hym co to za zdjęcie gdzie ono było robione> Obecnie sam testuję ten program w razie pytań pisać Pozdrawiam :)

TREKBUDDY

http://www.my-mobile.com....trybie-offline/

PREZENTACJA PROGRAMU

www.youtube.com/watch?v=rqkzxzqgMGU

Dzięki ;)

Pozdrawiam, Killu.
Ostatnio zmieniony przez Killu Czw Lut 23, 2012 22:49, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 20:52   

Wybacz, ale czy możesz zamiast linku do peb.pl zarzucić link do producenta? Nie wiem co inni o tym myślą, ale dla mnie to forum jest skarbnicą cennej wiedzy i nie chciałbym aby przez jakieś instytucje było blokowane z powodu linków do jakichś piratów, czy też stron o wątpliwej reputacji. Jeśli ktoś będzie chciał znaleźć piracką wersję znajdzie samodzielnie.
 
 
nocki2 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Szczecin-Kołobrzeg
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 21:21   

Ehh rozumiem tylko akurat tutaj jest potężna baza linków do map itd. Ale ja nie nakłaniam do ściągania z tej że strony . Podany link służy tylko i wyłącznie do orientacyjnego zapoznania się z programem. PS. USUNĄć ?
 
 
Brt 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1142
Skąd: Warszawa-Zachód
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 21:59   

nocki2 napisał/a:
Podany link służy tylko i wyłącznie do orientacyjnego zapoznania się z programem
:lol: Jasne... Co to znaczy "orientacyjne zapoznanie się z programem"? Nie ma czegoś takiego.

Usuń linki.

Jak ktoś będzie chciał, to sobie sam poszuka...
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 22:09   

No jasne że usuń.. Ja tam wole z Piratebay ściągać.. nie trzeba się rejestrować :P

A tak poważnie, to zawracanie tyłka z tymi niby-nawigacjami.. Tanio wychodzi kupić jakąś Mantę czy innego Larka za ok 150zł i zapakować Auto Mapę na karcie SD.

Mam w Nokii nawigację fabryczną i przyznam, że słabo to w porównaniu z Auto Mapą chodzi. Najgorsza jest prędkość działania. Przejeżdżam przez skrzyżowanie prosto i dopiero wtedy słyszę "skręć w prawo" :P .
Ciekaw jestem natomiast jak wyglądają nawigacje na telefony z Androidem. Był tu już kiedyś taki temat, może warto będzie to odkopać..
_________________
'20 T700 Tenere, '08 WR250R, '60 AWO Sport
ex '95 NTV 650 "Honoratka", '94 R1100GS "Balbinka-Motokura", '01 LC4 ADV "Bocian-Łamikat", '12 690 Enduro
 
 
andrut78 
Premium User
MOTOROWIEC


Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 928
Skąd: Opole ZWM
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 22:15   

Borys, Trekbuddy nie jest nawigacją wektorową, obsługuje ortomapy, ogólnie jest zajebiaszcza. Trzeba przy niej myśleć.
_________________
Honda CBR 929 RR '01
Junak M10 '64
 
 
Piotr sq2frv 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 68
Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 132
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 22:28   

Pod androida była już AutoMapa w wersji beta, całkiem fajnie działa, czekamy na wersję finalną. Do obsługi map rastrowych proponuję Oruxmap lub Locus. Osobiście używam Oruxmap, łatwo pobrać dowolny fragment Polski z Geoportalu i przekonwertować do formatu wymaganego przez Orux.
Piotr
_________________
historia......................................i teraźniejszość
 
 
nocki2 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Szczecin-Kołobrzeg
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 22:35   

Heeee tak jak kolega powyżej napisał Trekbuddy nie jest nawigacją wektorową, obsługuje ortomapy, ogólnie jest zajebiaszcza i fakt trzeba myśleć ogólnie dobra aplikacja ,mi osobiście najbardziej podoba się opcja zapisu przebytej trasy którą można odtworzyć w np. google maps. Pozdrawiam
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 23:29   

No to mnie tu zastrzeliliście... Nie znam się na tym kompletnie. Myślałem, że nawigacja to ma po prostu do celu prowadzić, a tu proszę, takie kwiatki.
Jaka jest praktyczna różnica między navi wektorową a orto? Jak rozumiem w tej drugiej koordynaty są nakładane na wyskalowany obrazek będący mapą? Jak to się w praktyce sprawdza?
_________________
'20 T700 Tenere, '08 WR250R, '60 AWO Sport
ex '95 NTV 650 "Honoratka", '94 R1100GS "Balbinka-Motokura", '01 LC4 ADV "Bocian-Łamikat", '12 690 Enduro
 
 
Grzechu 
Grzechu


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 447
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 23:53   

Bieda jest w programach na JAVE. Na Samsungu Corby Pro testowałem jakąś nawigacje (szczerze to nie pamiętam już nazwy), to chodziło to po prostu tragicznie... Na upartego można nawet uznać, że wcale to nie chodziło... Na Androidzie testowałem nawigacje od Google i Sygica. Googlowska nawigacja jest nieco obcięta z takich informacji jak aktualna prędkość itp. W każdym razie doprowadzała do celu w potrzebie. Sygic był już bardziej rozbudowany pod względem informacji. Co prawda w 2010 roku producent przestał uaktualniać mapy skupiając się na nowej wersji aplikacji, której niestety nie testowałem. Z Sygica byłem najbardziej zadowolony. Szkoda, że nie wiedziałem o AutoMapie w wersji Beta... :sad:

Najwięcej aplikacji jest chyba na Symbiana, Windows Mobile i iPhona. Tam jest w czym wybierać ;)
_________________
Yamaha TRX 850 '98 + Yamaha TDM 900 '03

Bikepics
 
 
nocki2 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Szczecin-Kołobrzeg
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 09:40   

Postaram się to wyjaśnić .Klasyczna nawigacja samochodowa działa w oparciu o mapy wektorowe. Mapa wektorowa składa się z punktów (miejscowości, poszczególnych adresów lub punktów użyteczności publicznej POI) i połączeń między tymi punktami (dróg). Planując nawigację musimy wybrać punkt startowy i końcowy, a urządzenie samo wyznaczy optymalną trasę, wg wcześniej zdefiniowanych kryteriów. TREKBUDDY działa w oparciu o mapy rastrowe. Mapy tego typu nie są "widziane" przez program nawigacyjny jako zbiór miejscowości, adresów czy sieci dróg. Jest to po prostu obrazek, który stanowi tło. Nie ma zatem możliwości tak szybkiego i prostego sposobu zaplanowania trasy, jak w przypadku programów typowych do nawigacji samochodowej jak NaviExpert czy Nav4All. Czy można zatem używać TREKBUDDY do nawigacji samochodowej? Oczywiście, że tak! Powiem nawet, że w niektórych przypadkach będzie to narzędzie wygodniejsze od typowych samochodowych nawigatorów.

Załóżmy, że chcemy pojechać z Szczecina do Warszawy. W zaplanowaniu trasy tak długiej drogi pomoże nam Google Maps. Klikamy Pokaż trasę, wpisujemy Szczecin jako punkt A, Warszawa jako punkt B i klikamy przycisk Pokaż trasę. W kilka chwil mamy wyznaczone kilka wariantów trasy. Załóżmy, że żaden nam nie odpowiada. Mało tego, załóżmy, że chcemy aby podróż była przy okazji wycieczką krajoznawczą. Chcemy odwiedzić kilkadziesiąt różnych miejsc, które nie leżą na linii łączącej nasz punkt startowy i końcowy. W przypadku typowej aplikacji do nawigacji samochodowej musielibyśmy zaplanować trasę wprowadzając punkt po punkcie. Jeżeli byłoby to urządzenie nawigacyjne to jeszcze jakoś by dało radę ale na telefonie komórkowym - masakra! My nie musimy się tym w ogóle przejmować. W Google Maps poklikamy chwilę i gotowe.

Pozostaje nam przenieść zaplanowaną trasę do telefonu i uruchomić nawigację w TREKBUDDY. Istnieje sprytne narzędzie, dzięki któremu możemy łatwo i szybko zapisać zaplanowaną trasę jako plik GPX - GMapToGPX.

Główną zaletą jest nawigacja po drogach nieutwardzonych

W przeciwieństwie do dróg utwardzonych drogi te rzadko kiedy uwzględnione są w mapach wektorowych stosowanych w nawigacji typowo samochodowej. O ścieżkach czy szlakach turystycznych nawet nie wspomnę. Powoduje to, że nawigacja samochodowa staje się niemal bezużyteczna w terenie. Offroad, wycieczki piesze i rowerowe to pole do popisu dla Map Mobile Navigator. Trasę można ułożyć bezpośrednio w telefonie lub na komputerze. Pierwszy sposób jest dobry gdy punktów jest mało, a drugi gdy trasa jest długa i skomplikowana. W obydwu przypadkach podstawą jest mapa rastrowa. Im dokładniejsza tym lepiej.

Do tego TREKBUDDY ma opcje zapisywania przebytej trasy bez jej wcześniejszego zaplanowania. Po prostu włączamy aplikacje naciskamy start i program zapisuje każdy nasz ruch. Dla mnie jest to przydatne narzędzie i mi się podoba POZDRAWIAM
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 11:16   

Wrócę do tematu programów nawigacyjnych.
Tak się złożyło, że odłożyłem moją E72 na półkę i dorwałem całkiem fajnego smartfona z Androidem. Oczywiście toto ma GPS.
Piotr pisał o OruxMaps, rzeczywiście zbiera pochlebne opinie.
Co powiecie natomiast na GPSies?
Nawet nie raczkuję w temacie nawigacji, ale chciałbym znaleźć jakieś przystępne funkcjonalnie i łatwe w obsłudze narzędzie, które poprowadzi mnie ścieżkami i dróżkami leśnymi, polnymi i innymi bezdrożami, a trasę wstępnie zaplanuję sobie choćby na google maps..
Od czego zacząć, żeby nie błądzić?
_________________
'20 T700 Tenere, '08 WR250R, '60 AWO Sport
ex '95 NTV 650 "Honoratka", '94 R1100GS "Balbinka-Motokura", '01 LC4 ADV "Bocian-Łamikat", '12 690 Enduro
 
 
andrut78 
Premium User
MOTOROWIEC


Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 928
Skąd: Opole ZWM
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 11:47   

TrekBuddy

A do tworzenia map Mobile Atlas Creator
_________________
Honda CBR 929 RR '01
Junak M10 '64
 
 
jackz 
Premium User

Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 8
Skąd: UA -> PL (OP)
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 12:36   

Spróbujcie Navitel. To jest Rosyjska aplikacja. Ale bardzo wygodna! Działa i na Androidie i na WinMobile. Mapy są dla całej Europy. (Ale nie wiem czy jest polski interfejs, wiem że jest angielski)

Jeszcze jest iGo. Też bardzo fajny program. I też są dla WinMobile i Android.
_________________
Sorry za błędy...
 
 
kmieciuu 

Wiek: 45
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 21:37   

Ja używam iGo na Androidzie... chociaż ostatnio się zawiodłem - pobrałem sobie mapy datowane na ostatni kwartał 2011 roku i wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy wytyczając trasę z Rzeszowa do Krakowa kazało mi jechać autostradą A4 od samego Rzeszowa - wszystko fajnie ale tej autostrady po prostu jeszcze nie ma i z tego co widzę jak idzie budowa to jeszcze chwilę nie będzie. Tak się zastanawiam jak biedne zagraniczniaki przyjadą na naszą Polską ziemię i będą chciały pojechać na Ukrainę kierując się za GPS - nieźle się mogą zdziwić :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13