Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
kierownica drga...
Autor Wiadomość
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 01:31   kierownica drga...

Witam



Problem jest następujący. Gdy jadąc puszcze kierownicę ta wpada w mocne drgania (poprostu troche nią miota). Czym może być to spowodowane?

Dodam tylko, że bicie koła mieści sie w książkowej normie (do 1 mm z tego co pamiętam z haynesa).



Pozdrawiam
 
 
pawel
[Usunięty]

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 10:40   

Witam



Miałem identyczny problem. Po puszczeniu kierownicy najpierw nieznacznie, by po chwili przejsc w dość nieprzyjemne drgania. Okazało się iż przyczyną było jedno z dwóch łożysk w kole. Zresztą wskazówki co do ich wymiany otrzymałem na forum (dzieki jeszcze raz). Sprawa prosta i tania (14 zl za sztukę - wymienia się oczywiście obydwa). Drgania zupełnie zniknęły !!![/list]
 
 
sitars 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 654
Skąd: Szewna
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 12:48   

Witaj

Sam ostatnio wymieniałem łożyska w przednim kole ponieważ zauważyłem minimalny luz. Tak jak napisał pawel ok 14zł za łożysko, choć można jeszcze taniej :) . Problem miałem tylko z dobraniem simmeringów, które troszkę zmasakrowałem przy wyciąganiu. W ASO za simmery zapłaciłbym z wysyłką ok 100zł. Udało mi się dobrać w hurtowni, różnica jest tylko w głębokości (1-2mm)co nie ma absolutnie żadnego znaczenia-cena za 2 ok 7zł. Sprawdź jeszcze łożyska w główce ramy.

Pozdrawiam
 
 
leslie 
fnord

Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 134
Skąd: Warszawa/Poznań
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 15:50   

Oprócz łożysk główki ramy i łożysk koła najczęstszą przyczyną są też zużyte opony lub nieprawidłowe ciśnienie w nich. :)
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 01:48   

Okay, dzięki za odpowiedzi.

Główka ramy OK. Opona również w porządku, ciśnienia pilnuje.

Sprawdzę co z tymi łożyskami w kole.



Pozdrawiam
 
 
Morgan 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 57
Skąd: Mysłowice
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 18:44   

Witam



Ja miałem podobny problem z momencie jak zaczoł(zaczął) mi puszczać uszczelniacz teleskopu. Po wymianie i zalaniu lag nowym olejem wszystko wróciło do normy

Pozdrawiam





Punkcik.



kermadec
 
 
the_oNly_True_Vehicle
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 25, 2008 12:23   

U mnie stwierdziłem podobny problem, wcześniej puszczałem kierownicę i nic takiego się nie działo. Natomiast jakiś czas temu jechałem z pasażerem + kufry i dopompowałem powietrza do opon do jazdy z obciążeniem. Po powrocie nie spuściłem powietrza do wartości "jednoosobowych" , czy może tak się dziać że kierownica tak właśnie drga na lewo i prawo przy jeździe w pojedynkę na oponach dopompowanych? Nie mogę teraz sprawdzić (upuścić powietrza) bo kilka dni nie ma mnie w domu. Luz na łożysku główki ramy sprawdzałem i jest ok, nie wiem tylko jak skutecznie sprawdzić luz na łożyskach koła ?



Pozdrawiam

Zbyszek
 
 
praetor
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 23, 2008 19:14   łożyska - drgania przód

Witka, mam podobny problem i wiem już, że z oponą ok, z główką ramy też ok oraz lagi też spoko i olej...



Więc napiszcie jakie parametry mają łożyska i gdzie można je kupić , jak wymienić...



Praetor
 
 
gawlik03
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 23, 2008 21:27   

Witajcie Miałem podobny problem gdy jechałem tak około 90-100 pościłem kierownice

to kierownica wpadała w wibracje wszystko sprawdzałem łożyska wymieniłem olej w lagach a okazało sie ze opona była delikatnie wy ząbkowana. Gdy założyłem nowe oponki i jest wszystko OK.

Pozdrawiam
 
 
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 15:54   

Mam podobny problem, opona dobra, łożyska główki ramy ok, olej i uszczelniacze w lagach wymienione, i nadal problem zostaje. może to już ten model tak ma.
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:56   

Dziękuje za tyle odpowiedzi. Ostatnia mnie martwi ale by może jest bliska prawdy (?) ponieważ wszystko przy mojej NTV zostało zrobione "jak książka pisze" i problem pozostaje (tylko przy ok. 60 - 80 km/h).



Pozdrawiam i witam wszystkich po długiej przerwie.

v.
 
 
Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 15:16   

Witam.

Powiem tak. Miałem ten problem. Minął po wymianie i wyważeniu opony. Fajnie było przeż 3 miesiące a potem wróciło. Ten typ tak chyba ma. To nie jest duża dolegliwość. Raczej trzymamy kierownicę w czasie jazdy i wtedy drgań nie czujemy.

Pozdrawiam

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12