Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
bezinwazyjne sprawdzanie poziomu zblokowania
Autor Wiadomość
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 09:16   bezinwazyjne sprawdzanie poziomu zblokowania

Witam serdecznie, moja ntv rc 33 z 97r. oryginalnie była zblokowana na 25KW. Chciałbym bezinwazyjnie sprawdzić, czy została już odblokowana, czy też nie. Ponieważ jest to moje pierwsze moto nie mam punktu odniesienia, by na "wyczucie" to stwierdzić. Mam natomiast pomysł na prosty test. Wyjeżdżam na pustą drogę, rozpędzam się do 4tyś obrotów na 3-cim biegu i mierzę ile czasu potrzebuję na przyspieszenie do 7 tyś przy manetce odkręconej na maksa. Pytanie jakie czasy powinienem uzyskać zależnie od mocy ?
Jaki przy 25KW a jaki przy pełnej w tym roczniku?
 
 
SzrotRider 
Pan European ST1300

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 491
Skąd: Olsztyn/Nadarzyn
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 13:14   Re: bezinwazyjne sprawdzanie poziomu zblokowania

http://hondantv.pl/forum/...t=ile+konik%F3w
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 18:36   

Dzięki SzrotRider, cenny link, którego wczoraj pomimo długiego szukania pod kątem tego tematu nie znalazłem. Jednakże opisana w nim metoda nie jest bezinwazyjna, gdyż wymaga rozebrania moto odrobinę.

Natomiast to co zaproponowałem, czyli czas rozpędzania się od 3 do 7 tyś obrotów na np. 3-cim biegu pozwala sklasyfikować do której mocy maszyna jest zdławiona. Potrzebne są tylko dane referencyjne czyli wpisy typu moja NTV ma moc xx KM i zrobiła to w yyy sek. Po zebraniu takich danych można wyzanczyć średnie zależnie od mocy. BTW Jak ktoś będzie wyraźnie odstawał od wyznaczonej średniej będzie wiedział, że coś nie tak u niego z mocą. Oczywiście ciężar bikera też ma wpływ, ale sądzę, że po zebraniu odpowiedniej próbki danych będziemy w stanie coś wywnioskować w tym temacie.
 
 
sladek 
Kaskader.


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1336
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 21:28   

Możesz też poskoczyć do stolycy teraz 22 maja i za free wsadzic moto na hamownie w ramach motocyklowej niedzieli na BP :D


http://www.scigacz.pl/Mot...darz,14676.html
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 22:02   

niestety nie mogę - praca
 
 
cinek 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 450
Skąd: Kotlin
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 23:03   

Myślę, że to dobry pomysł, tylko nie wiem jak będzie z mierzeniem czasu tej próby. Do tego proponowałbym zrobić kilka takich prób oraz wyciągnąć z tego średnią.
Byłby to szybki sposób porównawczy dla naszych motocykli. Ja przy wolnej chwili postaram się zrobić kilka prób od 4-7 tys na 3 biegu, chociażby z ciekawości.
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 08:28   

To rzeczywiście problem, pomysły które mi przychodzą:
1. zegarek sportowy przypięty do kierownicy na włączonym stoperze jechać równo 4 tyś do momentu jakiegoś okrągłego wskazania wtedy manetka na maksa i przy 7 tyś krótkie spojrzenie na stoper.
2. Jakiś programik do rejestracj przebiegu trasy na komórce z gpsem. W wybranym miejscu i podobnie jak poprzednio na równych obrotach dojechać do wybranego miejsca tam odkręcić manetkę po rozkręceniu moto do 7tyś przejechać tak chwilkę i potem analizować zapis trasy, nie wiem tylko czy dostępne programiki są wystarczające dla takiego testu. Pogadam u nas z chłopakami może napiszą coś takiego dla wprawki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12