Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
CZUJNIK STOPU PRZY KLAMCE
Autor Wiadomość
Le-chu 
Premium User

Wiek: 41
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 110
Skąd: Namysłów/Brzeg
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 09:19   CZUJNIK STOPU PRZY KLAMCE

Witam mam problem stop mi się nie świeci jak nacisne klamkę tylko jak nożny hampel,i okazało się zę klamka nie dotyka tego "patyczka" z czujnika chyba się wytarł kupiłem ostatnio taki nowy i też był za krótki(niestety nie oddam go bo pies mi pogryzł (jest młody i swedzą go zemby) ten stary co mam to wychodzi ok.na 3mm wie ktoś gdzie mogę dostać taki dłuższy albo od jakiego moto pasuje,teraz prowizorycznie predłużyłem go kawałkiem długopisa.
_________________
Panonia 250-59r.
Honda magna 750-96r.
Suzuki Sv 650-06r.
Honda Revere 650-88r.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 09:23   

Jak chcesz, to mam na sklepie nówkę. Mogę wysłać pocztą jeszcze dzisiaj. Cena, włącznika to 25zł.
_________________
Pucuś
 
 
grzegrzol 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 396
Skąd: LONDON
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 11:40   

To dziwne bo myślałem że Honda używa standardowych włączników stopu. Killu jak to wygląda w katalogu?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 12:08   



Są właściwie tylko trzy rodzaje włączników światła stopu. W naszych hondach wygląda on tak jak na powyższym zdjęciu.
_________________
Pucuś
 
 
Le-chu 
Premium User

Wiek: 41
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 110
Skąd: Namysłów/Brzeg
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 13:26   

Kupiłem właśnie identyczny tak jak na obrazku też nówka i tej samej cenie niestety dalej mi brakowało ok.2-3mm do klamki,więc tym czasowo pomiksowałem ze starym dokleiłem do niego taki mały kapturek,a mógł byś sprawdzić jakiej dł.masz ten nowy chodzi o to co dotyka klamki i sie chowa.
_________________
Panonia 250-59r.
Honda magna 750-96r.
Suzuki Sv 650-06r.
Honda Revere 650-88r.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 16:04   

Jeżeli kupiłeś właśnie taki, to znaczy prze problem nie tkwi w automacie stopu, tylko gdzieś indziej po drodze. Może coś masz tam pogiętego, czy cholera wie co... Bo automat stopu jest znormalizowany i do większości motocykli japońskich idą wyłącznie ich trzy rodzaje. Każdy z nich znacznie się od siebie różni, więc nie chodzi wyłącznie o długość tego bolca, bo ta też jest znormalizowana.
_________________
Pucuś
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 16:45   

Zrób zdjęcie i pokaz jak to wygląda. Bo ja nie widzę możliwości żeby to nie działało. Nawet nie wiem po co ten słupek ma być dłuższy, skoro im jest krótszy tym wcześniej włącza się stop.

Na mój gust masz coś z hamulcami albo klamką hamulca.
 
 
leslie 
fnord

Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 134
Skąd: Warszawa/Poznań
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 18:06   

Ja tak mam po zmianie klamki hamulca na tanią nową, kupioną na allegro za kilkanaście zł. Dokleiłem trochę poxipolu na tym kawałku klamki hamulca co naciska ten przełączniczek i jest już OK, ale ogólnie to te chińskie tanie klamki z aluminium mają trochę nie taki kształt tego naciskającego kawałka.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 19:01   

tomeczek151 napisał/a:
Nawet nie wiem po co ten słupek ma być dłuższy, skoro im jest krótszy tym wcześniej włącza się stop.


Odwrotnie... Jak naciskasz klamkę, to w pewnym momencie słyszysz takie "klik", i wtedy właśnie włącza się światło stopu. Po prostu włączasz przycisk, który zamyka obwód i światło świeci.

Chyba, że coś źle rozumiem...
_________________
Pucuś
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 11:07   

A nie jest tak że, jak naciskasz klamkę to zaczyna tam wychodzić taki bolec i jak on wyjdzie do końca, znaczy przestanie się opierać o klamkę to wtedy zamyka obwód? Z tego wynika że im krótszy ten bolec tym szybciej włącza się stop :) W mojej tak było, no ale moja była po 15 wypadkach, 80 ślizgach i złożona z czołgu :P
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 11:23   

Jak się bawiłem tym czujnikiem, to zaraz po minimalnym naciśnięciu przycisku było słychać klik a bolczyk wchodził dalej. Jak kiedyś będę majstrował przy swojej NTV, to może mi się przypomni ten temat i wybadam jak to się tam odbywa.
_________________
Pucuś
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 11:49   

Jeżeli ci stop nie świeci po naciśnięciu klamki to znaczy , że właśnie ten bolczyk nie wyszedł (jak piszesz jest krótki ) i to jest powód . Też to miałem . Masz dwa wyjścia albo kupić nowy albo najłatwiej psiknąć WD , jak nie pomoże trzeba się pobawić w zegarmistrza i rozebrać włącznik i oczyścić od środka wszystko . Ja rozebrałem oczyściłem i działa :wink:
Jeszcze jedno jak założyłeś nowy i też nie świeci , to chyba gdzieś nie łączy lub pies ci przegryzł kabel :roll: :wink: Spróbuj połączyć te dwa kable co idą do włącznika , stop powinien zaświecić , jeśli nie powód nie jest w włączniku trzeba szukać dalej
 
 
Le-chu 
Premium User

Wiek: 41
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 110
Skąd: Namysłów/Brzeg
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 11:29   

Ok sprawdze to na wekend,bo moto jest u rodziców a w tygodniu mieszkam u dziewczyny.

[ Dodano: Nie Sty 30, 2011 17:46 ]
u mnie okazało się że jest tak jak u lesie
(Ja tak mam po zmianie klamki hamulca na tanią nową, kupioną na allegro za kilkanaście zł. Dokleiłem trochę poxipolu na tym kawałku klamki hamulca co naciska ten przełączniczek i jest już OK, ale ogólnie to te chińskie tanie klamki z aluminium mają trochę nie taki kształt tego naciskającego kawałka.)
dziękuję wszystkim za pomoc.
_________________
Panonia 250-59r.
Honda magna 750-96r.
Suzuki Sv 650-06r.
Honda Revere 650-88r.
 
 
buu-84 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 311
Skąd: warmia
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 21:29   

Czy macie namiary na jakiś dobry czujnik stopu, bo poprzednie które kupiłem wytrzymywały jakieś 1000 km. Czy brać jak leci i liczyć, że tym razem wytrzyma dłużej?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 09:06   

Buu-84, ja zawsze kupowałem w larssonie i klienci nie mieli żadnych problemów.
_________________
Pucuś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13