Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
niedrogie oponki do bardzo spokojnej jazdy
Autor Wiadomość
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 12:09   

radzieckii: nie pomyślałem o tym zakładając firmę - doradztwo informatyczne, poza tym jestem z Torunia i na odzień trudno byłoby z nimi rozmawiać.
killu: czy te ceny na fakturę ? Poradźcie co jeszcze potrzebuję na nowy sezon :) co powinienem zmienić?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 13:21   

Jeśli chcesz może być i faktura.

Jeśli chodzi o rozmiary, to w 120 nie ma maxxisa promaxx, jest za to supermaxx... A tak ogólnie, to 120/70 to standard. Usportowiony profil, to 120/60... W 110 też to działą - sam miałem kiedyś qualiriera 110/70-17. Całkiem fajna oponka, ale bałem się, że przy głębszym złożeniu po prostu mi się skończy i pofrunę... Chyba jednak nie było by na to szans... Ale jestem przeciwnikiem zakładania szerszych opon - przy głębokich złożeniach motocykl buja się na boki i zachowuje bardzo niepewnie. Ponadto gorzej się składa... Takie są moje doświadczenia. Pewnie regulując ciśnienie można coś poprawić, ale nie wiem, czy dużo.
_________________
Pucuś
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 17:07   

zacięcie sportowe nie do końca harmonizuje z głównym tematem wątku :) killu jak widzisz z pierwszego wpisu jestem dość zielony, więc ponowie pytanie co doradzasz mi zmienić przy okazji zakupu u Ciebie, olej wyglądał mi na zupełnie świeży reszty płynów nie sprawdzałem przy zakupie. Omówmy szczegóły zakupu mailowo mój mail pikonrad małpa gmail com
 
 
andrut78 
Premium User
MOTOROWIEC


Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 928
Skąd: Opole ZWM
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 18:37   

pikonrad, Zmieniaj olej i inne płyny (chłodniczy i hamulcowy), naprawdę nie warto na tym oszczędzać.
_________________
Honda CBR 929 RR '01
Junak M10 '64
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 20:31   

Ja wymieniłbym jeszcze olej w zawieszeniu na nowy. Jeżeli opony są z 97, to nie wiadomo co jest w tym zawieszeniu. Ale o tym już napisałem Ci na PW.
_________________
Pucuś
 
 
moniek 

Wiek: 60
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 14, 2011 17:02   

jeżeli chodzi o opony Maxis z Larsona to są z 2009 roku .
znalazłem też sklepik gdzie filtr do NTV kosztuje 20,00 pln , a olej Motul półsyntetyk 10w40 4 litry az 109.00 pln
 
 
grzegrzol 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 396
Skąd: LONDON
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 11:42   

Moniek, jeżeli sklep w okolicach Trójmiasta to dawaj adres.
 
 
rado 

Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 26
Skąd: Iława Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 09:21   

Witam,

Chciałbym odświeżyć temat opon, ponieważ szykuję się do wymiany tylnej.
Wybór raczej ograniczę do tańszych opon, a więc maxxis, czy shinko.
O maxxisach pisaliscie wczesniej, ale co myslicie o shinko? Czy ktos mial takie opony?

http://allegro.pl/opona-s...1528787388.html

Co prawda sprzedawca nie podaje roku produkcji, ale cena nie jest zla. Koles w serwisie proponowal mi taka sama za 290zl.


Moze ktos z was, gdzie mozna kupic niedrogo podobne opony w warszawie, a pozniej jeszcze je zalozyc?

A tak z innej paczki, to ile oleju wchodzi do kardana?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 10:23   

Shinko, to chińszczyzna... Fakt faktem jeżeli chodzi o chińskie opony, to jest bezapelacyjnie najlepsza.

Za 265 zeta bez żadnego rabatu kupujesz Maxxisa ProMaxx. Moim zdaniem nie warto bawić się w shinko za taką różnicę w cenie.

A z tym olejem, to napisz chociaż czym jeździsz i z jakiego rocznika.
_________________
Pucuś
 
 
rado 

Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 26
Skąd: Iława Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 11:49   

To ciekawe, ze piszesz o shinko chinszczyzna. Zdecydowanie chinskim produktem jest maxxis. Info z ich strony "Maxxis was founded in Taiwan in 1967, and is today one of the largest...".

Shinko tez jest z tych rejonow - "Firma SHINKO Company of Japan oraz Shin Hung Company of Korea połączyły siły i stworzyły Drużynę Shinko po to by dostarczyć Ci najlepsze opony do jednośladów!"

Nie mialem tych opon, nie znam ich, ale czytalem, ze kilka osob poleca maxxis.
Wg Ciebie jakiej one sa produkcji, jesli nie chinskiej?

Larsson w Warszawie ma ta opone za 245zl?
Nawet, jezeli obie wezmiemy za chinskie, to chodzi mi o to, czy warto kupic ktoras z nich. Czy opona ma przyczepnosc, nie sciera sie zbyt szybko, itp?

Honda Deauville 1999r.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 14:32   

Fakt... Taiwan. Wydawało mi się jednak, że dostawca z którym kiedyś rozmawiałem mówił, że produkcja leci w Korei. Tak, czy inaczej między shinko a maxxisem jest spora różnica.

Co do larssona, to sam widzisz, że cena detaliczna jest jeszcze lepsza. Sprawdź tylko DOTy, bo z tym różnie bywa. Miałem ostatnio przykrą sytuację z Maxxisem niestety... Zapewniali mnie, że najstarsze oponki z max 2010r a tu klient do mnie dzwoni, że założył już oponę i później się połapał, że opona jest z pierwszej połowy 2008 :/

Maxxisy (właśnie te z 2008) zostały przetestowane na torze i wypadły całkiem nie źle.

Jak chcesz gumę, która będzie się długo wycierała i dobrze trzymała przy spokojnej jeździe, to kup Michelin Pilot Road 2ct... Moja wciąż nawija kilometry i wciąż nie wygląda źle. Do ostrej jazdy, to ona się nie za bardzo nadaje, ale jest OK. No i kosztuje niestety całkiem sporo.
_________________
Pucuś
 
 
kudlaty 
Premium User


Pomógł: 22 razy
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 1721
Skąd: Offtock ;-)
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 21:52   

rado, co do opon to Ci raczej niewiele podpowiem, ale jak ostanio wymienialem olej w kardanie to wlalem cos ok 150-170 ml (rozrzut wynika z dokladnosci podzialki na butelce :mrgreen: )
_________________
Były: Mińsk 125, 1989, NT 650V, 2000
Teraz: XL700V, 2008
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych

 
 
rado 

Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 26
Skąd: Iława Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 12:51   

Oki, dzieki za info.
Niestety bede sie musial na cos zdecydowac.
Cena maxxisa w larssonie jest dobra i juz mialem brac, ale jak odpisali mi, ze DOT to 4209, czyli listopad 2009, a wiec opona lezy juz 1,5roku, to jednak sie wstrzymalem. Moze znajde gdzies ja z dobra data.

Co do oleju, to faktycznie niewiele, myslalem, ze bedzie wiecej.
Dzieki
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 16:12   

Opona leżakowana 1,5 roku o ile nie leżała na dworze praktycznie nie traci swoich właściwości i śmiało możesz taką brać. No i masz odpowiedź na cenę niższą w stosunku do ceny detalicznej.

Jak chcesz mogę Ci rocznik 2010 sprzedać za 265 z przesyłką kurierską na nasz koszt. Na jedną sztukę nic więcej nie będę w stanie zrobić.
_________________
Pucuś
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro Maj 18, 2011 20:39   

Odświeżam, bo w zeszłym tygodniu w końcu pogoda mi dopisała i mogłem o drobinę więcej pojeździć. Oponki sprawują się rewelacyjnie (te maxisy co killu polecał). Jako, że nie licząc kilkuset kilometrów we wrześniu to mój pierwszy sezon na moto nie mam odniesienia do innych, ale mam w nich poczucie, że poradzą sobie z tym wszystkim co ja potrafię. Bardzo miło mnie zaskoczyły na tarce, kostce z plamami asfaltu, wszelkich nierównościach jakie mamy w mieście. Co prawda nie wiem, czy to bardziej geometria motocykla czy jakość opon - oceniam efekt całościowy. Killu jeszcze raz dzięki za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12