Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kupiłem motor - nie działa
Autor Wiadomość
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 23:58   

Spod tej pokrywy cieknie, nawet po wymianie na nową uszczelkę dlatego, że ta śruba naprawdę mało co ściska tą uszczelkę, to wygląda tak, jakby inżynierowie z hondy się walneli o 1mm. Wynikiem tego jest to że tam trzeba dać cieniutką warstwę silikonu, bo bez tego, pokrywa nie ściśnie na tyle uszczelki żeby zapewnić szczelność.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 02:44   

W hondach szary silikon był używany nawet w fabryce. Czasami dawali to jako uszczelkę w płynie. Poważnie - takie zapisy można spotkać wertując EPC Hondy.
_________________
Pucuś
 
 
luke1111 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 342
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 12:02   

co do uszczelki pod pokrywa zaworów to mam ten sam problem, po regulacjii luzow zaworowych pojawiły sie wycieki, nic nie dała wymiana, ani poprawne załozenie z odtłuszczeniem włącznie, na przyszły sezon zakładam sylikon, ale to nie ma wpływu na silnik, zrobiłem z ta "usterka" 1000 km w weekend i było ok. wiec tym sie nie martw, postaw narazie na odkrecenie sruby i regulacje zaworow- ale jezeli nigdy tego sam nie robiłes, to nie polecam robic tego po raz pierwszy, nwet po obejrzeniu tutoriali i przeczyatniu serwisowki- mowie ze swojego doswiadczenia.
po regulacjii luzu zaworowego zajmij sie gaziorami- i tu tak samo jezeli masz srednie doswiadczenie zainwestuj troche i oddaj do serwisu na czyszczenie, synchro mozesz zrobic sam jak masz wakuometry- to jest proste akurat.

warto na poczatek wykluczyc jeszcze pompe, bo jak napisał Killu lubi sobie czasem zrobic psikus i ludzie szukaja defektu miesiacami.
podłącz wezyki bezposrednio do gaznikow z ominieciem pompy i sprobuj. zobacz tez w jakim stanie sa styki od pompy.

wyciekami płynu chłodzacego mozesz zajac sie pozniej, narazie wskrzes silnik.

zycze powodzenia!

PS. grzegrzoł, jezdziłes 2 lata bez płynu? :)
_________________
czerwone- najszybsze!

www.topcarefizjo.pl
 
 
grzegrzol 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 396
Skąd: LONDON
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 13:10   

Tak, jeździłem dwa lata bez płynu bo moto było przeznaczone na straty. Miałem drugą ntv-kę w garażu i nie opłacało mi się inwestować w nową chłodnice i nowe uszczelki i jeszcze inne pierdoły. Postanowiłem, że będę ją ujeżdżał aż się zajeździ. No i nie udało się, przez dwa lata jeździłem bez płynu a potem to już musiałem sprzęta odstawić bo nie przeszedłby przeglądu(tarcze przód i tył, amor, lagi się przetarły do miedzi), ale silnik i tak chodził do końca.Przypominam sobie też historię jak kiedyś motór zaczął wydawać dziwne odgłosy i myślałem, że to kawałek korka wlewu paliwa, (który musiałem ułamać jak zgubiłem kluczyki i który wpadł do środka) tak się ustawił, że powodował dziwny hałas. Po tygodniu poszukiwań okazało się, że nie miałem oleju w silniku (musiałem dolać ponad 1,5 litra). Po uzupełnieniu hałas ucichł. Kocham NTV-ły, to niezniszczalne bestie.

p.s.

Jakieś 3 miesiące temu, znajomemu kurierowi wysrał się silnik w jego Devi i pilnie potrzebował zastępczego. Oddałem mu swój i jeździ do dziś. Kumpel mówił że silnik mocno się grzał i okazało się, że pompa wody nie miała ani jednego skrzydełka(wszystkie się rozpadły), podmienił ze swojego i jest dobrze. Powiem jeszcze, że silnik, który mu oddałem miał około 120 000 mil (tak mniej więcej bo przez ostatni rok to zegary nie działały).
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 14:46   

No NTV jest już tak zbudowany, że może i ledwo się toczy, ale cały czas jedzie :D
_________________
Pucuś
 
 
andrut78 
Premium User
MOTOROWIEC


Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 928
Skąd: Opole ZWM
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 18:31   

Honda NTV to taki Falcon Millenium w wydaniu Hondy :)
_________________
Honda CBR 929 RR '01
Junak M10 '64
 
 
rado 

Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 26
Skąd: Iława Warszawa
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 19:34   

Witam po przerwie.
Oddalem motor do pobliskiego mechanika. Mam nadzieje, ze sie sprawdzi i za bardzo mnie nie podliczy. Nie znam cen, ale za czyszczenie gaznikow powiedzial 250zl.
Dzwonil dzisiaj i powiedzial, ze w gazniku membrany sa popekane, polamane i trzeba takie znalezc. Mowil, ze nie moze ich dostac i trzeba bedzie chyba kupic jakis uzywany gaznik w dobrym stanie.

Jezeli moze ktos cos w tej kwestii pomoc, to czekam na informacje.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 20:07   

Przypomnij mi się jutro po 10 na PW, to sprawdzę Ci od czego może pasować. A tak w ogóle, to pogmeraj na forum... Niedawno ktoś chciał sprzedać części gaźnika.

PozdRR

Edit:

Jak coś, to wyślij mi rocznik i najlepiej numer vin swojego moto.
_________________
Pucuś
 
 
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 21:15   

wertujac allegro natrafilem na cos, co moze Cie zainteresowac:
http://allegro.pl/okazja-...1323609012.html
 
 
Gregory 
Premium User

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 491
Skąd: Opole - Gross Stein
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 21:33   

to jest aukcja kogoś z naszego forum :)
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 22:04   

O tym właśnie pisałem ;)
_________________
Pucuś
 
 
andrut78 
Premium User
MOTOROWIEC


Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 928
Skąd: Opole ZWM
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 11:54   

Z tego co kojarzę to jedna z tych membran jest dziurawa.



Masz tu posta gdzie dałem link do mombran po 30 euro, w oryginale kosztują po 560 PLN.
Temat był już przerabiany na forum
http://hondantv.pl/forum/viewtopic.php?t=2439
_________________
Honda CBR 929 RR '01
Junak M10 '64
Ostatnio zmieniony przez andrut78 Sob Lis 27, 2010 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sitars 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 654
Skąd: Szewna
Wysłany: Sob Lis 27, 2010 12:21   

Czołem
W membrany używane to się raczej nie baw. Bieda, ale trzeba za nie zabulić, zapłacisz raz i masz pewność.
 
 
rado 

Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 26
Skąd: Iława Warszawa
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 18:21   

Kupilem uzywany gaznik za w miare przystepna cene. Membrany cale, mechanik obejrzal, mowi, ze gaznik w lepszym stanie niz ten dotychczasowy, a na pewno czystszy. Bedzie montowal go chyba w calosci. Zobaczymy, czy maszyna bedzie chodzic.
 
 
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 21:27   

rado, ale co, tylko jeden gazior ? ile sie za niego wyplaciles ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13