Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
nowy gość - nowy temat
Autor Wiadomość
ryve 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 25
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 100
Skąd: wawa
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 10:05   nowy gość - nowy temat

Cześć i czołem,


Od jakiegoś czasu przeglądam, czas na ujawnienie się.

Franek, od 1995 roku Warszawa (Ursynów), wcześniej Zamość. 35lat. Planuję na wiosnę zaopatrzyć się w moto. Nie będę oryginalny, jeśli ujawnię, że NTV chodzi mi mocno po głowie (ale nie Devilka). Choć dopóki jeszcze go nie mam, sprawa jest ciągle otwarta.

To już było:
    - prawko na moto od 1992r (niestety nie praktykowałem od tego czasu)
    - od tegoż roku praktykuję jazdę samochodem (nie powiem, że nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć na drodze, ale skoro jeszcze żyję, to parę zagadnień drogowo-survivalowych już poznałem - niestety również na własnej skórze)
    - jazda na Yamaszce 250 na placu parę tygodni temu (rokowania bardzo dobre na przyszłość motocyklową)


W toku:
    - lektura "motocyklisty doskonałego" a w następnej kolejności "strategii ulicznych"

W planach:
    - skompletowanie stroju
    - na wiosnę jeszcze kilka godzinek na placu na czymś małym
    - kupno moto i ze dwa tygodnie oswajania się z nim na jakichś parkingach i mniej ruchliwych ulicach
    - na 99% kurs w ProMotorze lub innej szkole, która nauczy czegoś więcej, niż trzymania się w siodle
    - spokojne i stopniowe przeobrażanie się w biker'a... ;-)


Jutro Mototarg - wybieram się, żeby kupić chociaż rękawice (na dobry początek). A teraz zabieram się za czytanie porad, które pomogą mi podjąć decyzję jakie miałyby to być rękawice.
 
 
yacey 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 159
Skąd: miasto stołeczne
  Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 11:50   Re: nowy gość - nowy temat

Witam sasiada :smile:
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 12:04   

Cześć!
 
 
Miramar 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 98
Skąd: Zamość
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 15:11   

Witam kresowiaka !!! Zapraszam do grupy zamojskiej :lol:
_________________
NTV 650 91r.
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 16:49   

No witam :smile:
 
 
BartekOpole 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 829
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 17:52   

Cześć :grin:
 
 
shbo 
Premium User
Shbo


Wiek: 50
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 18:24   

witka!
 
 
maziTS 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 47
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 18:47   

Witam i podziwiam za profesjonalne podejście do tematu.
 
 
mateo 
koko dżambo


Pomógł: 8 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 286
Skąd: Szkieletczyzna
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 20:47   

Witaj, ryvew w szkole chyba musiałeś być prymusem... tak wzorowego forumowicza to jeszcze nie mieliśmy :D ale żeby nie było tak idealnie to dodam, że w planach obowiązkowo trzeba uwzględnić wizytę na zlocie NTV/NT Łoje 2011 ;) pozdrawiam
_________________
była ntv pancer-V-ka ...teraz Afryka dzika RD04...części do ntv posiadam... marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!
 
 
cinek 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 450
Skąd: Kotlin
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 09:10   

cześć!
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1776
Skąd: Tarnów
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 14:24   

Witam!

Planujesz wszystko w najdrobniejszych szczegółach, czyli jesteś zorganizowanym pe..., pee, ... pedantem oczywiście :grin:
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 17:37   

Witam kolege! Zima to fajny czas, zeby na spokojnie uzbroic sie w ciuszki i pogrzebac przy motocyklu (zakladajac ze sie go juz posiada:P), w oczekiwaniu na upragniony nowy sezon. Przy takim podejsciu do tematu jestem pewien ze bedziesz na wiosne czerpal garsciami z motocyklowej pasji!
Pozdrawiam!
_________________
'20 T700 Tenere, '08 WR250R, '60 AWO Sport
ex '95 NTV 650 "Honoratka", '94 R1100GS "Balbinka-Motokura", '01 LC4 ADV "Bocian-Łamikat", '12 690 Enduro
 
 
ryve 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 25
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 100
Skąd: wawa
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 00:06   

Czołgiem!


Dzięki za ciepłe przyjęcie! :-)

yacey: sąsiad? Szanse małe, ale będę strzelał: mieszkasz może przy Puszczyka? Widziałem tam pod klatką bloku o numerze 18 zaparkowaną Devilkę. A nóż-widelec forumowicz. A może właśnie Ty?

Miramar: ale co, gdzie? Jeszcze nie jestem na tyle zorientowany, żeby wiedzieć o co chodzi z "grupą zamojską"... :oops:

maziTS: to chyba kwestia doświadczenia zawodowego i technicznego wykształcenia (inżynierskie podejście do wszystkiego). "Zważyć, zmierzyć, wyciągnąć wnioski, zaplanować, realizować, dostosowywać itp itd...".

mateo: mówiąc szczerze trafiłeś ;-) W podstawówce i średniej szkole tak. Na studiach już zdecydowanie nie. Ale nie byłem "dziobakiem". Jakoś tak wychodziło, że wystarczało to, co się z lekcji wynosiło oraz zwykłe odrabianie pracy domowej (tej samej, co wszyscy). Na więcej nie miałem czasu bo trzeba było rodzicom pomagać przy różnych pracach a i na uprawianie sportu czas znaleźć.

sgtcop13: pie... pie... przesadzasz oczywiście :razz: A na poważnie - planowanie to jedno a przemyślane wybory i rozłożenie w czasie przyjemności (delektowanie się) z "wchodzenia w temat" to drugie. Inna sprawa, że domowa Najwyższa Izba Kontroli jest mocno przeciwna ujeżdżaniu przeze mnie dwóch kółek (jak była w średniej szkole, to kolega z jej klasy zabił się na MZtce - nota bene nie z własnej winy) i rozłożenie w czasie pewnie pomoże w przełamaniu jej nastawienia.

Borys: a no maszyny jeszcze nie mam. Ale to nie problem. Przyjdzie wiosna to się człowiek rozejrzy i kupi coś sensownego z pomocą znajomych.


Rękawice są. Teraz przekopuję się przez temat kasków. Mnóstwo informacji można znaleźć i jak to zwykle bywa, wzajemnie sprzecznych. Ale coś mi się już wyłania - wkrótce będzie lista kilku typów, które później trzeba będzie pozakładać na uszy. Generalnie jest w czym wybierać.


A na MotoBazarze była tylko jedna NTVka. Jakaś taka... oczojebnie żółta... Niby główka ramy ok, niby kierownica, wydech, zegary, kolor silnika i felgi zgadzały się z rocznikiem, ale coś mi w tej maszynie nie leżało... Mniejsza o to - i tak nie planowałem jeszcze kupować.
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 02:16   

Witaj :) .
_________________
SHL M11 '65, zwłoki Osy i WSKi ;) .
 
 
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 10:04   

ryve, no witamy, witamy :)
Forum rosnie w sile, oby tak dalej.
mateo, jak zwykle spuentował tresciwie :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12