Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Yamaha XJ Maxim - opinie
Autor Wiadomość
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 17:27   Yamaha XJ Maxim - opinie

Witam

Chciałem zasięgnąć języka u Was nt. motocykla Yamaha Maxim. Rozglądam się za różnymi sprzętami, jednak na ten model zwróciłem uwagę dopiero dziś. Sam się zdziwiłem bo wprost przepadam za Japonią z lat '80.
Ładna softchopperowa linia, mocny silnik, wał kardana - brzmi zachęcająco.
Czy ma ktoś doświadczenia z tym modelem? Która wersja: 650/700/750 wypada najkorzystniej? Czy serwisowanie nastręcza wiele problemów? Silnik chłodzony cieczą czy jeszcze wersja "powietrzna"?
Spalanie tego motocykla to dla mnie również zagadka, gdzieś przeczytałem że 700ccm zadowala się 5,5l/100km a gdzie indziej że potrafi wziąć dychę.

Za wszelkie info będę wdzięczny.
Pozdrawiam
 
 
grzegrzol 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 396
Skąd: LONDON
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 00:45   

U mnie stoi taka w garażu (750 seca), kumpel niedawno nabył . Moto chłodzone powietrzem (niektóre miały chłodnice oleju), z przyzwoitym przyspieszeniem. Należy zwrócić uwagę na wydechy bo gniją we wszystkich wersjach. Kumpel mówi, że moto lubi łyknąć 7,5. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na gumowe doloty do cylindrów bo z wiekiem gumy twardnieją i pękają, a wymiana to straszna męczarnia. Ogólnie prowadzi się całkiem nieźle. Zawory są na śruby, więc serwis nie nastręcza problemów i można robić samemu. Motocykl ,jak inne z tamtej epoki - "pancerny". Większość podzespołów wymienna z innymi xj-tami z tamtych lat więc z częściami też nie powinno problemu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14