Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Witajcie bracia motórzyści.
Autor Wiadomość
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 00:25   Witajcie bracia motórzyści.

Witam,

chyba jak wszyscy najpierw sporo sie naczytalem, a teraz sam chcialbym zaczac sie udzielac.

Otoz nazywam sie Krystian, do tej pory jezdzilem na ETZ 250, ktora nadal stoi w moim garazu i mam nadzieje, ze nigdy sie to nie zmieni.

Jednakze, niedawno kupilem dla siebie devila z 2003 roku z przebiegiem 30 tys. km, oraz w pakiecie drugiego, mocno poprutego z tego samego rocznika, jednak bez papierkow z przeznaczeniem na czesci z przebiegiem niespelna 19 tys. km, co faktycznie po sprzecie bylo widac.

Devila z mniejszym przebiegiem juz porozkrecalem i wrzucilem na strych :)

Byc moze, jak cos bedziecie potrzebowali, to pofatyguje sie aby cos wam wyslac. Chociaz ja troche jak ta sroka, zbieram wszystko co mi w rece wpadnie.

Co jeszcze ? ano, moja Devillka jest po malym szlifie na prawej stronie. Do wymiany mam czache z reflektorem, teoretycznie jedna lage, ale juz zamowilem obie, i prawa owiewke. Aha, jeszcze szyba poszla.

Wiece jezeli ktos z was, bedzie mial wyzej wymienione czesci na odsprzedaz, prosze szepnac slowko na pw. Zalezy mi, aby kupic to od was, a nie od handlarzy z allegro.

Tyle o sprzetach. Dodam jeszcze tylko, ze mieszkam pod Piotrkowem Trybunalskim, a studiuje w Lodzi.

Byc moze, jest ktos z okolic ?

Pozdrawiam,

grzybol
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 01:06   

Witam na pokładzie! Pochwal się swoimi sprzętami!
 
 
Radzio81 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 111
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 02:22   

Oooo :D Witam serdecznie kolegę.

Nareszcie ktoś z łódzkiego he he.
 
 
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 02:57   

Killu- Devilki jeszcze nie poskladalem, wiec na zdjecia trzeba bedzie poczekac. Musze skompletowac czesci, ale ceny z serwisu mnie zabijaja, a na allegro same polamane reflektory i klejone czasze, wiec poki co, czekam cierpliwie. Jak sprzet bedzie gotow, to na pewno nie omieszkam wrzucic picsów.

A Etki, wrzuce najpewniej w niedziele. Jak rozumiem, do galerii ?



Radzio81 Witam Cie. Dosiadasz Devilke, czy Reverke ? W przyszly łikend bede w lodzi, Etka, wiec moze bym podjechal, obadac Twojego sprzeta i zawrzec nowa znajomosc ?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 03:01   

Zgadza się - fotki do galerii... A jako serwer do przetrzymywania moto-fotek polecam http://www.bikepics.com



Pozdrawiam!
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 12:14   

Siema grzybol! Witaj w naszych skromnych progach!

Jesli masz trafiony przod, to przy okazji wymiany lag moze zajsc potrzeba wymiany półek, bo lubia sie one zwichrowac przy walnieciu w kolo z boku, a takze wichruje sie mocowanie kierownicy przy konkretnym przywaleniu w nią...

W tej devilce-dawcy nie masz przypadkiem dobrego silnika, ktory będzie Ci zawadzał w miejscu składowania? Upominam się w imieniu Killa :)
 
 
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 15:03   

Killu, powiem CI, ze nigdy mi sie nie chcialo bawic w PJ i Bikepics... Jakos tak moze dlatego, ze wlasnie wszyscy tak robia. A ja jezdze po prostu dla siebie :wink:



Powiem wam tylko jeszcze, moze troche juz sie chwalac, ze w zeszlym roku na swojej ETZ-cie, z plecaczkiem, w grupie ludzi z MZ-klub Polska, objechalismy praktycznie całą Rumunia i zawitalismy na jeden dzien do Varny w Bulgarii. Wyszlo mi 4850 km w rownych 14 dni :)

W tym roku chcialem skoczyc na Krym, ale kupilem moto, wiec plany przenosze na przyszly rok, mam nadzieje, ze juz Devilka.

Tutaj kilka fotek z zeszlorocznego wypadu:

Jazda po slowacji: http://img245.imageshack....264db97920d.jpg

Dojazd do Bulgarii: http://img444.imageshack....97/img2808d.jpg

Przed morzem czarnym, miejscowosc Constanta: http://img62.imageshack.u...sfogarskiej.jpg

Mam nadzieje, ze moja ex nie bedzie wiedziala, ze umieszczam te zdjecia tutaj, oraz, ze sie nie bedzie czepiala :]

No i najsmutniejsze, mialem glebe na rumunskim asfalcie, na szczescie etka z porluczonymi zegarami, reflektorem, dziura w baku zaklejona na poxiline oraz z rozklekotanymi kolkami, dojechala do domku :) http://img337.imageshack....unskiejdrod.jpg

I to na tyle.



Borys, polki obadalem organoleptycznie i wydaja sie byc cale. Czytalem na forum, ze ktos z was wysylal swoje do pomiarow i ew. prostowania. Bede tez musial o tym pomyslec. W dawcy sztyca polki jest pokrzywiona. Silniczek... hmm.. no niby mam, na chodzie, pyrka ladnie. Ale sam sie zastanawiam, ktory wrzucic. Kusi mnie przebieg 19 tys. Z drugiej strony, sporo roboty, no i nie wiem jak modul to odbierze ? nie bedzie jakichs konfliktow ? Sprawa kolejna, ten z mniejszym przebiegiem dostal kolem i posiada dwa pekniecia w miejscu skrecania srub z przodu ramy (takie wystajace uszy pod chlodnica). Sa do pospawania, ale sa, wiec od razu informuje.

Poza tym, stan naprawde optycznie wyglada na rewelacyjny i cyka jak zegarek.

Ile mozesz mi za niego zaproponowac ? Nie ukrywam, ze na lagi juz sie zaporzyczam, a do tego czacha i reflektor, wiec kaska sie przyda :wink:
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 15:29   

Killu, pytanie przekierowuje wiec do Ciebie! Wydaje mi sie, ze w obliczu stanu przedremontowego Twojego silniczka taka opcja bedzie najzdrowsza...



Grzybol, polki na oko zawsze wygladaja dobrze. Dopiero po zalozeniu wychodzi kupa...
 
 
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 16:12   

Borys, a czym ta kupa bedzie sie charakteryzowala ? Kolko bedzie krzywo stalo, motor bedzie sciagal itp. ? Mysle, ze w poniedzialek bede mial juz lagi, wiec poskladam wszystko do calosci i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzieki za rady !



Killu, jakbys byl zainteresowany, to mysle, ze sie dogadamy :) Wyslesz mi swoją czache z reflektorem i masz moj silniczek :P
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1776
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 16:27   

Witaj grzybol

Baw się u nas dobrze :)
 
 
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 21:09   

sgtcop13 Witaj :) Dzieki serdeczne. Licze na to :]

Swoja droga, dosyc ciezki do wymowienia nick sobie wybrales :wink:



Jeszcze jedno, czy przod od NTV650 (naked) bedzie pasowal do Deauville ?
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 22:35   

Grzybol, przod od NTV ma mocowanie na jeden zacisk hamulcowy, a devi ma dwie tarcze. Nie ma sensu w ta strone isc bo to cofanie sie w rozwoju.

Kupa na polkach charakteryzuje sie z grubsza tym, ze ciezko jest wsadzic druga lage, a po zrobieniu tego na sile przednie kolo nie bedzie prosto kiedy kierownica bedzie prosto...
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 23:02   

Tak po prawdzie, to nie chcę silnika z deauville, bo jego przełożenia mi nie leżą. Najchętniej wpakowałbym najlepszą jednostkę z 88 lub 89 roku... Ale nie chcę pakować się w aż takie koszta jak kolejny silnik. Przynajmniej nie na dzień dzisiejszy.



Jeżeli chciałbyś się zamienić zdrowym silnikiem za reflektor z mocowaniem, to... Uhh - bardzo niesprawiedliwa oferta. le bym się czuł, bo sprawa jest kompletnie nieproporcjonalna.



Jeżeli masz Deauville i chcesz ją robić na nakeda, to nie ma problemu i z chęcią pomogę Ci w zdobyciu nowych części z w miarę rozsądne pieniądze. Nie potrzebujesz przecież ca całego stelaża pod mocowanie reflektora itp... Wystarczy Ci sam reflektor i obejmy, a to spokojnie można załatwić. Reflektor z GSa albo innej cebuli w uzywce będzie kosztował około stówki. Nowy zamiennik jakieś 250zł, a mocowania znajdę Ci jakieś uniwersalne za niewielkie pieniądze :wink: Co do reflektora, to mowa oczywiście o okrągłej lampie... Bo jeżeli w grę wchodzi coś innego, to spokojnie można załatwić taniej. Myślę, że taki układ będzie znacznie bardziej uczciwy.
 
 
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 00:57   

Borys, no pewnie, ze nie bedzie to mialo sensu, jezeli tak sytuacja wyglada... A same lagi pasuja? bez golenii ?

Co do moich polek, to okaze sie, jak poskladam moto. Zamowilem lagi z bielska bialej poprzez jakies sprzedawce z allegro. Cena taka sama jak u nich na stronie. No i mial do mnie oddzwonic i poki co, cisza w eterze. Moze jutro go pomecze.



Killu, niesprawiedliwa oferta z mojej strony, czy z Twojej, bo juz nie rozumiem :)

Ile w ogole za taki silnik mozna wytargac ? Z jednej strony szkoda mi go, naprawde... Ale z drugiej, slubu z motocyklem nie biore, a znajac zycie i tak z tego silniczka bym nie skorzystal.

A co do zrobienia nakeda ? To musialbym kupic jeszcze jakies zegary, tak ? I co z owiewkami bocznymi, zbiornikiem i tylnymi kuframi ? To chyba niepotrzebne pakowanie sie w koszta. Owszem, chcialbym juz nia pojezdzic, a podjarany jestem jak pies na zupe, ale poki co mam w garazu zdrową Etke, do ktorej reki nie dokladam, wiec nie ma cisnienia. Jest czym jezdzic.

Dzieki za propozycje.

No i jeszcze jedno, ile mozna dac za uzywana czache i reflektor ? Jakis gosc z allegro powiedzial mi za komplet 1200 zł, ale mam do niego ze 400 km w jedna str. :/ No i przez telefon stan idealny, a jak przy nastp. dzwonieniu poprosilem o zdjecia, to juz sie Panu przypomnialo, ze czacha to jednak byla klejona i cos tam, cos tam.. Nie chce takich polamanych gratow wsadzac do sprzeta, a reflektora pewnie z anglii- i bedzie mi pozniej swiecil na lewo.

Z drugiej strony ceny z ASO zabijaja. 1080 netto za ref. i 1450 za czache (juz lakierowana wg. VIN)- ceny pisze z pamieci, wiec moge sie o pare zl. pomylic.
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 01:41   

Grzybol, ja na Twoim miejscu mialbym jednak cisnienie... Po odkreceniu manetki na Devi usmiech rozszerza sie znacznie bardziej niz na Etce, przy calym szacunku dla tej drugiej :) .

A tak powaznie.. Szukaj z rozbitkow na Allegro. Zbiornik do Devi znacznie latwiej tam trafic niz do NTV i to w nizszej cenie. Z reflektorem tez nie robilbym paniki - wypytaj goscia dokladnie przez telefon, pozniej to samo potwierdz mailem zebys mial podkladke i smialo kupuj. To nie sa jakies straszne kwoty, a nikt powazny nie bedzie Ci wciskal przedniej świeczki z angola jako europejczyka...

O ASO zapomnij, chyba ze potrzebny Ci markowy breloczyk z literka H w tytule :)

Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12