Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ubezpieczenia motocykli
Autor Wiadomość
abgar 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 161
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 03:13   Ubezpieczenia motocykli

Podrzucam temat ubezpieczeń. Prawdopodobnie wiekszość z nas ubezpiecza tylko OC i o tym nie ma co dyskutować. Kwoty obracają się w rejonie 100zł. Część jednak wykupuje również Auto Casco. Oferta ubezpieczeniowa jest w tym temacie dosyć mglista i niezbyt powszechna. Dzielcie się wiadomościami ( zainteresowani ).

Poprzednie moto devilkę z 2000 r. miałem ubezpieczoną w Allianz. pakiet OC+AC przy maksymalnych znizkach za bezszkodowość wyniósł 650 zł. Do ubezpieczenią przeciw kradzieży wystarczył oryginalny HISS. Nie żądali innych zabezpieczeń.

Allianz ma taką dziwną politykę, że po raz pierwszy ubezpiecza pojazdy, które nie ukończyły 10 lat. Potem ubezpieczenie mozna kontynuować na dalsze lata. Jeśli zgłosimy się do nich po raz pierwszy w moto 11 letnim - to odmówią.
 
 
sladek 
Kaskader.


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1336
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 12:25   

Ostatnio Axa coś szaleje z reklamami na OC+AC+NNW dla motocyklistów.

Ich oferta wydaje się być rozsądna, trzeba by to sprawdzić.





Pozdro.
 
 
abgar 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 161
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 13:33   

Dzięki sladek. Przeklikałem się przez ich wyliczenie on-line i propozycja wygląda zachęcająco. Pełne ubezpieczenie NT700V z 2006 r. wyszło ok 700PLN.

Szczególnie ubawił mnie punkt Asistance Midi: "wymiana koła w trasie". Hie hie hie, nie zdają sobie sprawy czym to pachnie :D

Nie mam zupełnie doświadczenia jak z likwidacją szkód w AXA - bo to druga strona medalu poza ceną polisy.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 13:35   

Ja kupuję OC i NW. NW w PZU to żadne pieniądze a w sytuacji krytycznej chociaż tyle może zostać.



A co myślicie o wykupowaniu ADAC w Polsce!? To tak, jeżeli jesteśmy już przy tym temacie. Podobno nie kosztuje to wiele bo około 30 euro na rok a w całej europie mamy komfort, że co by się nie stało ktoś po nas przyjedzie i naprawi motonga na miejscu, albo odstawi do domu lub warsztatu. Ktoś wie dokładnie jak to działa? Bo ja tak tylko ze słyszenia i nic konkretnego nie potrafię powiedzieć.
 
 
abgar 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 161
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 14:01   

Z polisami assistance to trzeba bardzo uważać. Są tam rózne kruczki. Np: ostatnio mój wspólnik zepsuł sie koło Olsztyna. Zadzwonił na assistance Warty to mu powiedzieli, że zapsuł się za blisko domu i niech się sam buja :D
 
 
Fidel 
Premium User


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 424
Skąd: Gniezno
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 14:38   

A ADAC nie działa tylko w Germanii?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 16:08   

ADAC działa na całą Europę. Kolega płaci to od kilku lat, ale jeszcze nigdy nie musiał korzystać. A przynajmniej on twierdzi, że działa na całą Europę... Jak jest w praktyce - tego nie wiem. Wiem natomiast, że Niemcy bardzo to rozwiązanie sobie chwalą.
 
 
Fidel 
Premium User


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 424
Skąd: Gniezno
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 16:32   

W Niemczech widziałem sporo ich żółtych aut ale już np. w Polsce czy w Czechach ani jednego. Chyba, że poza Niemcami obowiązki ADAC przejmują lokalne firmy typu STARTER czy cuś.



I odpowiadając sam sobie - tak chyba właśnie jest

http://www.starter24.pl/P..._i_dostawczych/
 
 
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 16:34   

Ja mam tylko OC w Link 4 - mój moto ma już sporo powyżej 10 lat i oni ubezpieczyli jako pierwsi bez problemu

OC przy pełnych zniżkach zamyka się w 100PLN
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13