Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam zgromadzonych!
Autor Wiadomość
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 00:20   Witam zgromadzonych!

Witam wszytkich!

Mam na imie Wojtek, mieszkam pod Wroclawiem.

Znalazlem sie na tym Forum, poniewaz od jakiegos czasu mocno interesuje sie zakupem Hondy NTV z okolic rocznika '60 roku, w tym roku w koncu zaczal jezdzic. Jednak jest to zabytek, ktory w dobie dzisiejszego ruchu samochodowego praktycznie nie ma osiagow, a nie odnajduje przyjemnosci w jezdzie 80km/h z ciaglym strachem ze mnie rozjedzie jakis tir jadacy 10km/h szybciej.. Dlatego do jezdzenia na codzien chce kupic cos solidnego, klasycznego, wygodnego, niezawodnego i koniecznie na kardan. Wybor padl na NTV i mam nadzieje ze sie nie myle co do obiektu westchnien. Awoczka oczywiscie sie nie pozbywam, pozostanie dla potomnych i na niedzielne wycieczki po okolicy.

Przymierzalem sie do niej juz kilka razy, ale ostatniej niedzieli na Motoweteranbazarze we Wrocku dosiadlem ponownie czyjejs NTV i stwierdzilem uroczyscie ze zaczynam sie za takowa rozgladac :)

Tak wiec mam nadzieje, ze najpozniej wiosna stane sie pelnoprawnym Forumowiczem z upragniona Honda w garazu :)

Pozdrawiam!

Wojtek (Borys)
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 01:34   

Życzę więc udanego, przyszłego zakupu :wink: Z NTV na pewno będziesz zadowolony!
 
 
mateo 
koko dżambo


Pomógł: 8 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 286
Skąd: Szkieletczyzna
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 10:19   

Witam, przez zimę masz czas na poszukiwania, przeglądaj alledrogo a na pewno cos znajdziesz, no chyba że trafi Ci się jakaś forumowa sztuka wtedy masz więcej pewności przy zakupie, ja rozglądałem się za swoją w zeszłym roku od października, a kupiłem dopiero w kwietniu, ale może wybredny jestem i to dlatego :D Pokaż jakieś fotki awoka z chęcią bym zobaczył co to za wersja...
 
 
yacey 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 159
Skąd: miasto stołeczne
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 10:27   

Witam :)

Widzę, że Kolega tylko w pełnoletnich gustuje :)
 
 
cinek 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 450
Skąd: Kotlin
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 13:09   

Witam, świetny wybór. Ja swoją miałem kupować na wiosnę 2010r. ale trafiła się akurat dobra oferta za dobre pieniądze i kupiłem we wrześniu. Co jakiś czas pojawiają się dobre oferty, tylko trzeba być cierpliwym.
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 16:42   

Ech, nie spodziewalem sie tak goracego powitania :)

Ano tak, gustuje troche w pelnoletnich.. Dotyczy to po czesci tez samochodow, ale motocykle to wyjatkowa pasja, bo niekomercyjna - przynajmniej w moim przypadku :)

Obecnie na tapecie bedzie Awo Sport '60 pojemnosc 250ccm, co do mocy to okaze sie po zdjeciu glowicy - w tym roczniku bywaly juz wzmocnione wersje 15,5KM, jesli jest standard to 14KM. Maszyne kupil moj ojciec w 1986r, rozkrecil do malowania, poskladal czesciowo i... i tak sobie stala przez ponad 20 lat w piwnicy. Nadejszły nowe lepsze czasy, mam teraz gdzie rozgrzebac dziada i zrobic go na cacy.

Zdjecia zrobione na szybko tego lata, tylko po umyciu i chwile po pierwszym po tak dlugim czasie uruchomieniu. Bylo troche problemow, ale to glownie przez zasyfiony bak i rozkladajaca sie uszczelke kranika. Obecnie dopasowalem gaznik z CZ Jikov, kranik nowiutki MZ (ech te chinole), na zime rozbieram silnik z zamiarem remontu. Do lata planuje jeszcze zrobic zawieszenie i nowa instalacje - jak Bozia da to moze sprobuje przejsc na 12V i alternator. Remont powloki lakierniczej i chromow zostawiam na przyszly sezon zimowy. Sporo jest nieorginalnych dodatkow, ktore bede powolutku wymienial na takie jakie byly montowane w fabryce (tylne amorki - obecnie MZ ale kupilem juz oryginaly do remontu, kierownica - wyglada mi na oryginal ale od Awo Cross, tak tak byly takie wersje, tylne oswietlenie, migacze, gaznik, tlumik, rozne drobne duperele).



Fotki:









Co do zakupu NTV. Bede sie rozgladal na naszym rynku, choc oczywiste jest ze jak ktos ma u nas wypieszczona sztuke, to nie odda jej za male pieniadze. Dlatego raczej bede szukal czegos w DE. Poznalem goscia, ktory kolezance sprowadzil Transalpa w naprawde bardzo ladnym stanie. Calosc wyniosla ja sporo mniej, niz zaplacilaby w Polsce. Motocykl kupiony od wlasciciela, w ciaglej eksploatacji a nie gdzies z komisu, gdzie przez rok rdzewial pod chmurka.. Generalnie moge gosciowi wierzyc, tym bardziej ze mam go pod reka, nie traktuje tego jako wielki zarobek (zarabia na calosci ok 600zl), bardziej jako hobby i pozyskiwanie czlonkow do Wroclawskiego klubu motocyklowego :) .

W kazdym razie, poki co rozgladam sie bardzo delikatnie, ale mysle ze do desperackiego szturmu przystapie wczesna wiosna, tak zeby na lato miec juz wyszykowana, wychuchana, czysta i pachnaca NTV :)

Pozdrawiam!



P.S. W kwestii ewentualnych pytan o Awo - nie jest na sprzedaz i raczej przez kolejne pol wieku nie bedzie :)
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 18:28   

Fajna pasja - stare motocykle... Pewnie skarbonka bez dna :wink: Tobeczek151 lubuje się w rosyjskich bokserach.
 
 
cinek 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 450
Skąd: Kotlin
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 21:44   

Też kocham stare motocykle i mam chrapkę na SHL M11, ponieważ taką ma mój dziadek i uczyłem się na niej jeździć. Awo miał mój wujek i do dzisiaj żałuje, że ją sprzedał. Tak na marginesie to zawsze powtarzam i kłócę się z wieloma, że awo jest duuużo lepszy od junaka :wink:
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1928
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 23:33   

Witam.

Wielki szacunek za stan moto, który już dzisiaj wygląda ślicznie.
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 23:57   

Slicznie to od dopiero bedzie wygladal, ale moze za rok :) Poki co chce sie pobawic w sprawy mechaniczne, zebym nie musial go pozniej pchac 30km do domu :) Zebym ja na to wszystko jeszcze czas znalazl :)

Faktem jest, ze pod wzgledem rozwiazan technicznych, jakosci materialu i solidnosci wykonania (mocno przewymiarowany karter) jest sporo lepszy od Junaka. Gdyby mial wieksza pojemnosc a zarazem moc, moglby smialo konkurowac z Junakiem w konkurencjach sportowych. Dzisiaj nikt na to juz nie patrzy, wiec zrobiony Junak jest rownie porzadanym motocyklem, co ladny Awo :)

Dziekuje za slowa uznania.
 
 
mateo 
koko dżambo


Pomógł: 8 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 286
Skąd: Szkieletczyzna
Wysłany: Sro Lis 25, 2009 12:47   

Ładna perełka, dużo pracy będziesz musiał jeszcze włożyć mimo bardzo dobre stanu w jakim się obecnie znajduje, ale efekt i zadowolenie z końcowego efektu - bezcenne. Jednak widzę Borys, że praca przy tym moto będzie dla Ciebie samą przyjemnością, chyba jak dla każdego kto lubi stare motocykle, więc życzę dobrej zabawy podczas renowacji i najważniejsze bez pośpiechu noł stress :D
 
 
pitervx 
Premium User
pitervx


Wiek: 38
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 225
Skąd: Garwolin
Wysłany: Sro Lis 25, 2009 20:25   

Witam! Co do Awo to w tym stanie już świetnie wygląda :)
 
 
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 20:52   

Hej Borys

Jeśli szukasz mam takową na wydaniu rocznik 91

jak jesteś zainteresowany daj info na priv ja jestem z Wrocławia więc możesz się przymieżyć do mojej :)
 
 
zenek.s 

Wiek: 47
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 17
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 19:05   

Witam,

a kolega to przypadkiem nie jest tez na forum W114/115?



pozdr.

rafał
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 22:39   

..a jestem jestem.. Wielce szacowne Forum i ciekawi ludzie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12