Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zblokowana ntv
Autor Wiadomość
adam
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 28, 2007 19:31   Zblokowana ntv

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem ntv rocznik 93. Wg briefu jej moc to 50 KM. Wyczytałem że moc max tego rocznika to 57 KM a zblokowane wersje mają zwężone króćce w gaźnikach. Moje pytanie brzmi:

- czy wymiana tych króćców to poważna operacja ?

- czy warto sie tym zajmować dla 7 KM, które dają troche lepsze przyspieszenie i v-max. Jednak wg. danych fabrycznych zblokowana wersja ma dużo niżej położony max. moment obrotowy czyli wg. mojego rozumowania lepiej zbiera sie z dołu.

Z góry dzięki za info.
 
 
Easy-rider
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 28, 2007 21:07   

Z tym nie ma wiele roboty ale ja bym to robił przy okazji czyszczenia gaźników póki co to nie ma po co tego ruszać bo trzeba ściągać bak, filtr powietrza, gaźniki. i wymieniać lub przerobić króćce. pozdrawiam
 
 
kajman
[Usunięty]

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 12:14   

Ja zrobiłem sobie sam tą operację. Kiedyś mnie natchnęło, wystarczy zdjąć bak, filtr powietrza i króćce. Potem wyjąć metalowe pierścienie zwężające w króćcach i wyciąć gumę wewnątrz. Ja zrobiłem to nożem kuchennym (może i nie profesjonalnie ale śmiga dobrze). Należy pamiętać o założeniu wszystkich rurek do filtra powietrza. za pierwszym razem mi się zapomniało o jednej i moto łapało mi powietrze. Teraz już wszystko jest ok czuć przypływ mocy powyżej 5,5 tyś. obr. ale jeszcze muszę pojechać na regulację gaźników. Jeżeli ktoś lubi spokojną jazdę to nie polecam takiego zabiegu bo straci się na mocy w dolnym zakresie obrotów, ale jest to zmiana mało wyczuwalna, za to do wyprzedzania teraz bardzo dobrze zrywa. Pozdrawiam
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro Maj 28, 2008 15:01   

to ze maxymalny moment jest przy nizszych obrotach niestety nie oznacza ze zbiera sie lepiej od dolu, bo ten moment przy tych obrotach nie jest wyzszy niz w odblokowanej wersji.

Odblokowana wersja ma wiekszy przeplyw powietrza, co jest istotniejsze przy wyzszych obrotach i stad w wyzszych obrotach ma wiekszy moment, a co za tym idzie i wieksza moc, bo ta jest wypadkowa obroty x moment.

Natowmiast w dolnych obrotach nie specjalnie powinny sie roznic, ale to niech potwierdza Ci co odblokowali swoje ntvki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12