Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam z Wrocławia
Autor Wiadomość
lezeqdobosiq
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 04, 2009 20:30   Witam z Wrocławia

Witam,



Właśnie dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem NTV '93. Jeszcze przede mną rejestracja (wszystko opłacone, tylko formalności) i będzie można jeździć... na legalu. Bo już dzisiaj pierwsze kilometry odrobiłem :)





pozdrawiam,

Lezeq
 
 
tomas19892
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 00:15   

Witam nowego kolege:))) zycze dalekich wycieczek:)))
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 00:12   

Witam i pozdrawiam!!! Równocześnie zwracam uwagę, że prawko warto zrobić jak najszybciej. Zupełnie inna jazda :wink: No i mnie zapali dzień przed egzaminem - cena 500zł - tak więc pilnuj się :P
 
 
emzet16 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 555
Skąd: Grodzisk M./Wro
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 00:24   

Witam, rozszerza się grono dosiadaczy '93. Seledyn oczywiście?
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1928
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 11:09   

Dołączam się z życzeniami do Kolegów. Szerokości i pełnego baku.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 13:40   

Co do koloru, to na zlocie dowiedziałem się, że tak konkretnie, to nazywa się "Toscania Green" :wink:
 
 
kaśka
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 13:42   

potocznie kolor ', jak to określił aftys, szerokiej drogi
 
 
lezeqdobosiq
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 13, 2009 02:52   

Witam ponownie,



Prawko w kieszeni, pierwsze 400 km w weekend zrobione (dom-wroclaw-dom) :)

Teraz szukam garazu, ?eby miec gdzie chowac moto.

Kolor sliczny czerwony, a nie zaden toy-toy :wink:

Czytalem posty o czyszczeniu kolektorow, wiec w najblizszym czasie zabiore si? za to i zrobie oczywiscie dokumentacje zdjeciowa :)

Sprawdzalem spalanie: ok. 4 literkow (nie szalalem za bardzo).

Od razu pytanie do Was: co myslicie o jezdzie po miescie na poczatku nauki moto?

Spotkalem si? z twierdzeniem, ?eby poczekac troche z tym i potrenowac na odludziu na poczatek.

BTW: Slabo si? jezdzi w deszczu...



PS. Przepraszam, za brak polskich znakow - nie mam ich w komorce.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 10:11   

Jeżeli chodzi o garaż, to możesz spokojnie zostawić maszynę u mnie :wink: Jeżeli nie w sezonie, to na zimowanie! Ja mam garaż u siebie (blaszak) u dziewczyny (część domu, więc zawsze cieplutko, no i mnuuustwo miejsca), oraz w samym Opolu pod ambasadą Niemiecką czyli monitoring i ochrona przez 24h/dobę. O dwóch ostatnich musiałbym pogadać z dziewczyną, ale do mnie spokojnie możesz wbijać!



Moim zdaniem nie należy się bać jazdy po mieście! Po to jest motocykl, żeby szybciej docierać na miejsce i uważam, że w mieście jest niezastąpiony! Niemniej jednak uważam, że w przypadku motocykla, kupno NW jest obowiązkiem... Zwłaszcza w takich warunkach, jak jazda po Wrocku, w godzinach szczytu! Nie bój się i śmigaj! Tam nauczysz się skutecznie zwracać uwagę na wszystko dookoła, a to przyda się zawsze :wink:



Czyszczenie kolektorów chwali się! Jednak jeżeli jeździ się w deszczu, to efekt będzie utrzymywał się przez jakieś 2000km a później powtórka z rozrywki :wink: Nie mniej jednak WARTO 8)
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1928
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 11:16   

A ja to bym potrenował trochę na odludzi, tak żeby zapoznać się dobrze z moto i jego reakcjami no i Ty też musisz wyrobić u Siebie pewne odruchy a do tego to raczej potrzebny jest spokój i cisza. Generalnie ja nie jestem za ruszaniem od razu na głębokie wody. Należy pamiętać, że miasto dla motocykla to dżungla gdzie trzeba walczyć o przetrwanie, Tak twierdzą motocykliści bardzo doświadczeni.
 
 
maurycy 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 123
Skąd: poznań
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 14:08   

Ja jeżdzę ccodziennie po mieście tak jak spora część motocyklistów.

U mnie w poznaniu w 90% jest miejsce dla motocyklisty na środku, przed światłami itp.

Jezdzi się bardzo przyjemnie i szybko.



Pamietaj jednak, że gdy ktoś Ciebie przepuści/ ustąpi miejsca zawsze jemu podziekuj(ręką lub nogą), zrobi to jeszcze raz i bedzie uważał na innych.

Staraj się nie jechać szybciej niż 40km/h od innych, czy to ruchliwa ulica czy korek...



Bedzie okej, gdy nauczysz się jezdzić w mieście na kocich łbach po deszczu, będziesz wiedział że na trasie prawie nic Ciebie nie zaskoczy.

witam i pozdrawaim
 
 
Pils 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 164
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Sro Lip 22, 2009 03:03   

Witam i przyjemnego składania w zakrętach. Polecam lektuę Motocyklista doskonały
 
 
lezeqdobosiq
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 10, 2009 20:09   

Witam,



Trochę czasu minęło...



Dzięki Killu za propozycję garażu :wink: Zimowanie będę miał w garażu u rodziców, więc o to się nie martwię. Od ostatniego razu zrobiłem parę kilometrów, ale tylko parę niestety (praca, praca, praca).

Pils masz rację co do książki wartej polecenia: świetna jest ta książka. Polecam każdemu co jeszcze nie czytał. Teraz już wiem dlaczego wybiło mnie raz na przeciwny pas ruchu na zakręcie. Człowiek całe życie się uczy.



maurycy dzięki za porady, stosuję je zawsze. Kocie łby we Wrocku to masakra. Pojeździłem sobie po nich po nocy kiedy nie ma dużego ruchu, ale i tak nie jest lekko. W Poznaniu się lepiej jeździ, drogi ogólnie są w lepszym stanie, wiem bo mieszkałem tam... :)

No i w mieście jeżeli jeżdżę to jeżdżę totalnie inaczej niż na odludziu. Ogólnie staram się nie ryzykować i nie odwijać manetki.



Powoli sprawa garażu nabiera tempa - dołączył do mnie kolega ze swoją SV-ką.
 
 
Pils 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 164
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 23:40   

Skręcałeś oczywiście w prawo ? :)
 
 
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 09:32   

Witam kolegę z Wrocławia, właściwy i jedyny słuszny kolor to potwierdzam - czerwony :)

też taki posiadam, co do garażu to ja swoją trzymam u kolegi posiadaczu Afryki.

Może uda się gdzieś na mieście spotkać dzis pogoda nie dopisuje ale ma się poprawić.

Pozdrówka z Wrocka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13