Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup motocykla - schemat postępowania.
Autor Wiadomość
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 11, 2014 09:54   

W oponach warto zerknąć na DOT. Jak nie ma wału, to łańcuch też kilka złotych kosztuje ;)
 
 
RedGuy 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 335
Skąd: Kamieńsk
Wysłany: Nie Lis 09, 2014 10:49   

Wyniuhałem na innym forum temat "Miny z ogłoszeń"
http://forum.scigacz.pl/v...der=asc&start=0
Jest tylko problem z wyszukaniem konkretnego modelu bo min u nas bez liku. Może warto by założyć dział odnośnie takich pojazdów z niespodziankami i podzielić go np. na pojemności czy marki by wyszukiwanie było łatwiejsze, a i wpisywanie nr vin głupie by nie było. Każdy z nas prędzej czy później będzie potrzebował tych wiadomości. Oszczędzi nam to niepotrzebnych wycieczek do pojazdów w "BDB STANIE" a i pytać w koło o opinię nie będzie trzeba bo wszystko w jednym miejscu będzie.
_________________
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu
 
 
cresida 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 124
Skąd: mazowieckie, Halinów
Wysłany: Nie Lis 09, 2014 19:44   

Jest to dobra droga uczciwości, ale czy uważasz że mając taki motocykl ktoś napisze że jest coś z nim nie tak, albo sprzedawca napisze złą opinie o swoim egzemplarzu ? .
Nigdy nie spotkałem się z takim ogłoszeniem lub informacją od właściciela, dopiero jak jesteś na miejscu to okazuje się jak jest naprawdę i czy sprzedawca jest wiarygodny. Większość decyduje się na zakup z powodu pięknego opisu lub ma już dosyć szukania tego jedynego a cena mu odpowiada. I właśnie m. in. z takich forum dowiadujemy się co w lesie piszczy i komuś uda się kupić wiarygodne moto ale i nie zawsze. Jest to dobra strona i na pewno więcej ludzi do niej zagląda niż tu więc powinna być na początku tematu lub powinien być odnośnik do tej strony w oddzielnym temacie i tam powinniśmy robić wpisy.
_________________
Nie ma dwóch takich samych osób. Jednak ci z nas, którzy jeżdżą na motocyklach, mają jedną cechę wspólną: świadomie akceptują ryzyko.
 
 
RedGuy 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 335
Skąd: Kamieńsk
Wysłany: Pon Lis 10, 2014 00:44   

Normalne że nie chodzi mi o dział "sprzedam" bo jak ktoś chce opylić to do bubla się nie przyzna myślałem raczej o dziale z opiniami badanymi przez niedoszłych nabywców ku przestrodze dla innych zainteresowanych.
Można by wpisywać i w tamtym forum problem jest tylko z wyszukiwaniem bo relacje z ogłoszeń nie są segregowane i szukając konkretnych modeli czy pojemności siłą rzeczy musimy przejrzeć wszystkie do tego sporo jest linków z alledrogo czy olx które z czasem wygasają i zostaje suchy opis bez zdjęcia a nieraz bez danych z ogłoszenia.
_________________
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Lis 10, 2014 19:01   

Jak znam życie, to nikt i tak nie będzie przeglądał tych postów.
_________________
Pucuś
 
 
BartekOpole 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 829
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Lis 10, 2014 19:21   

Dokładnie tak jak pisze Kamil. Poza tym nie wiem czy taki wątek jest zgodny z regulaminem forum. Żeby się potem nie okazało że jeden z drugim będą uważali że "naruszono ich wizerunek" to śliski temat i dość subiektywny.
_________________
jeszcze wcześniej MZ ETZ 150
wcześniej: Honda NT 650 V Deauville 2004r
później: Honda NT 700 V Deauville 2009r
teraz Triumph Tiger Explorer 1200
 
 
RedGuy 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 335
Skąd: Kamieńsk
Wysłany: Pon Lis 10, 2014 20:01   

Ok to tylko luźna propozycja :razz: .
_________________
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Pon Lis 10, 2014 21:36   

Wielu już tu pisało u kogo warto kupować, również o kupcach sprowadzających sprzęty na zamówienie - lepiej skupić się na pewniakach i trzymać się takich ludzi:)
Następnym razem(o ile w ogóle zmienie) sam chyba zakupię moto u kogoś takiego, lub od kogoś znanego z forum. A jeśli kupował bym inne moto to wszedł bym na forum danego modelu i tam szukał.

Pozdro
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Arkadio 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 12, 2014 11:59   

Ja mam fajną check listę. Jakiś tam Kolo kiedyś opowiadał, że to z serwisu autoryzowanego, że wg niby tego dokonują przeglądów i oceny stanu technicznego....

Mam nadzieje, że Wam się przyda! :)

https://drive.google.com/file/d/0BzaBi9mOG0FYSEpGVktzdkwybDQ/view?usp=sharing
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Lis 12, 2014 13:34   

Osobiście uważam, że nie ma na tym świecie pewniaków. W czasach, kiedy NOWY motocykl (bez przebiegu) zakupiony w salonie może się okazać egzemplarzem po testach reporterskich na torze zakończonych szlifem (o czym nikt w salonie rzecz jasna nie powiedział [bo może nawet faktycznie nie wiedział - nie wnikam])... Mnie już chyba nic nie zdziwi :(

Nawet autoryzowane salony potrafią cofać przebiegi swoim motocyklom. Pewien krakowski salon chciał wziąć od jednego z moich klientów motocykl do sprzedaży komisowej. Faktycznie bardzo ładny i zadbany sprzęt, tylko z przebiegiem na liczniku w okolicach 90 tys. Goście bez owijania w bawełnę powiedzieli wprost, że z chęcią go u siebie postawią, ale skorygują licznik do 30tys :(
_________________
Pucuś
 
 
bbruda 

Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Maidenhead
Wysłany: Sro Mar 18, 2015 09:15   

Arkadio, doskonala lista, wlasnie czegos takiego szukalam :)

[ Dodano: Sro Mar 18, 2015 15:09 ]
To ja jeszcze moze tylko dodam, ten poradnik w jezyku ang. http://homepage.ntlworld....ilsBikes94.html
zostaly tam wymienione specyficzne bolaczki NT650V & NT700V
 
 
beesting 

Wiek: 43
Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 09, 2015 16:36   

GhoustDragon - świetna lista!
 
 
Torba 

Wiek: 57
Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 46
Skąd: Anglia
Wysłany: Pon Paź 05, 2015 22:52   

Można jeszcze dodać jeden prosty test. Silnik zgaszony, wbity najwyższy bieg i próba powolnego pchania. Silnik V2 łatwo obczaić czy ma dobra komprechę i jednakową mniej więcej na obu cylindrach. Oczywiście inne punkty jak najbardziej ważne.
a generalnie to ja najwyżej pomogę komuś w zakupie raz na ruski rok bo sam kupuję, jeżeli kupuję :) Zupełnie inaczej. Najlepiej dla mnie jest gdy moto ma papierowo udokumentowany przebieg. Sprzedającemu dobrze patrzy z gęby, w oczach widac głod wiedzy technicznej co poświadcza widok na sprzęt który zamierzam kupić. Nie ukrywam że bardzo tanio :mrgreen:
Sprzęt może być pod postacią ramy z kołem a reszta w kartonach i workach. Byle na oko wyglądało że wszystko jest. Tak miałem z Suzą (pomyliłem się o jedno listerko). Sprzęt może być akurat serwisowany od bliżej nieokreślonego czasu (kilka lat np.) ale właśnie głód wiedzy zatrzymał postęp w robotach. Tak miałem z Hondą CBR albo sprzęt najpierw trzeba wyrywać z badyli które go obrosły przez kilka lat.
Tak miałem z NTV :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12