Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
NTV 650 Deauville 1998 nie odpala
Autor Wiadomość
piotrekmx 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Paź 07, 2014 19:11   NTV 650 Deauville 1998 nie odpala

Na początku chciałbym powitać wszystkich użytkowników tego forum. Jak do tej pory tylko czytałem Wasze porady, jednak niestety teraz muszę się zwrócić o Waszą pomoc w tym temacie.
Problem z moim motocyklem rozpoczął się od wariującego(skaczącego) obrotomierza, czasem nie działał prawy kierunkowskaz, lecz po chwili wszystko wracało do normy i zignorowałem problem. Pewnego razu podczas powrotu do domu sytuacja powtórzyła się, a do tego pojawił się problem z pracą silnika. Po gwałtowniejszym dodaniu gazu motocykl dławił się i wystąpiło "strzelanie" w filtr powietrza. Aby nic nie uszkodzić dojachałem do domu i zgasiłem motocykl. Po ostygnięciu próbowałem odpalic go ponownie, lecz nawet nie reagował na przycisk rozrusznika. Podłączyłem więc akumulator do ładowania, po czym motocykl odpalił bez problemu... Następnego dnia przy próbie odpalenia wystąpiła podobna sytuacja, rozrusznik wydawał z siebie dźwięki lecz wyglądało to na rozładowany akumulator. Aktualnie po podłączeniu do innego źródła prądu motocykl kręci, lecz nie odpala. Iskra na świecach do których jest łatwiejszy dostęp jest, niestety dopiero w weekend będę mógł sprawdzić pozostałe. Pytanie do Was, od czego zacząć sprawdzanie? czy to może byc tylko kwestia martwego akumulatora, czy trzeba szukać problemu gdzieś głębiej w elektryce? drugie pytanie to czy mógłby ktoś wrzucić schemat podłączenia pompy paliwa w Deauville(najlepiej ze zdjęciami)? wydaje mi się, że u mnie jest coś pokopane. Z góry dziękuje za wszelkie porady
pozdrawiam
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 20:10   

Obstawiam, że gubi gdzieś masę. Sprawdź drożność kostek i wszelkich połączeń. Ale aku chociaż zmierz multimetrem.
_________________
Pucuś
 
 
piotrekmx 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią Paź 17, 2014 20:27   

Po podłączeniu do innego źródła prądu (czyt.samochodu) motocykl odpalił, jednak po odpięciu kabli po chwili gaśnie. Pomiar multimetrem akumulatora NTV wykazał ok.11V. Bez podpęcia do samochodu, po przekręceniu kluczyka kontrolki świecą się, po naciśnięciu guzika rozrusznika nic nie reaguje, a kontrolki przygasają.
Gdzie szukać ewentualnych problemów z masą?
 
 
guteknator 

Wiek: 46
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 30
Skąd: Łowicz
Wysłany: Sob Paź 18, 2014 04:23   

Cześć, miałem podobne objawy i przyczyną był uszkodzony akumulator. Zrób mały test, odepnij akumulator od instalacji motocykla i podłącz do niego żarówkę samochodową ( np. od świateł "stopu" 21W) i wtedy zmierz napięcie na nim - powinien trzymać napięcie w granicach 11V. W moim przypadku nawet nie musiałem używać miernika bo żarówka nie zaświeciła, akumulator nie trzymał napięcia i nadawał się tylko do wymiany.
 
 
piotrekmx 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Paź 18, 2014 09:24   

Dzieki za odpowiedz. Zrobilem jak napisales. przed podpieciem zarowki napiecie wynosi 10.45V, a po podlaczeniu zarowki 8,70V. Czyli mam rozumiec ze akumulator do wymiany i powinno smigac?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Paź 18, 2014 09:29   

Piotrekmx, jeżeli aku pokazuje poniżej 10,5, to prawdopodobnie nie masz już jednej celi. Akumulator definitywnie do wymiany.

Kup Yuasę i problem masz definitywnie załatwiony. Jak coś, to u mnie na chwilę obecną 160zł + przesyłka.

PozdRR
_________________
Pucuś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13