Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Urwana śruba od pokrywy zaworowej.
Autor Wiadomość
Morowing 

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 14:48   Urwana śruba od pokrywy zaworowej.

Witam forumowiczów ;-)

Pomocy!!
Tak jak widzicie w temacie narobiłem sobie kłopotów na pierwszy dzień wiosny :)
Urwałem prawą śrubę od pokrywy zaworowej na tylnym tłoku. Gwint od śruby został w "trzymaku" od wałka rozrządu (nie wiem jak to dokładne nazwać bo nadal jestem w szoku ;) )

I teraz najważniejsze, skąd mogę zamówić/dostać taki nowy trzymak oraz śrubę od pokrywy?

Sprawa wygląda tak:


Tutaj zaznaczony trzymak w którym została część śruby:


A tutaj po wyjęciu:


Motor to NTV650 z 96r RC33E (Tak ma napisane na numerach silnika)

Pozdrawiam serdecznie
Morowing
 
 
markali 
markali


Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 163
Skąd: Opole/Prószków
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 15:35   

Trzymak można uratować. Nawiercasz w urwanej śrubie otwór i wykręcasz ją wykrętakiem który jest tani. Pozostaje jeszcze śruba. Gdybyś kupował na aukcji z silnika na części (da się znaleść) to miałbyś pewnie jedno i drugie.
Jak lubisz sam grzebać to zainwestuj w dobry klucz dynamometryczny. Szybko się zwróci!
_________________
DL650XAL7
 
 
kudlaty 
Premium User


Pomógł: 22 razy
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 1721
Skąd: Offtock ;-)
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 15:36   

Morowing napisał/a:
skąd mogę zamówić/dostać taki nowy trzymak oraz śrubę od pokrywy?


A może jeszcze da się trzymak reanimować?? Kiedyś z kumplem udało nam się taką śrubę wykrętakiem wyciągnąć (sprzęt właśnie na takie wypadki przydatny).
_________________
Były: Mińsk 125, 1989, NT 650V, 2000
Teraz: XL700V, 2008
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych

 
 
Morowing 

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 16:22   

Muszę zakupić taki wykrętak i spróbować może się uda, ale jeżeli można by było gdzieś zamówić taki trzymak (i śrubę) to chętniej bym skorzystał ponieważ gwint od środka jest trochę podniszczony.

Czy sklepy z częściami jak np. Larrson mógłby mi takie rzeczy sprowadzić?
Tymczasem szukam po aukcjach.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 09:31   

Jak coś, to w każdym sklepie motocyklowym powinni to ogarnąć. A jak nie chce Ci się jeździć, to dzwoń/pisz do ASO. A jak nie chce Ci się jeszcze bardziej, to oczywiście mogę Ci to załatwić. Polecam jednak wykrętak ;)
_________________
Pucuś
 
 
SławekK 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 828
Skąd: Sławków
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 16:00   

Miałem kiedyś podobny problem :-/ faktycznie nie jest wtedy wesoło. Pozostałość ze śruby udało wykręcić się śrubokrętem pchając za zadzior na zerwanej śrubie. Milimetr po milimetrze i poszło ale ciepło mi było. A nową śrubę kupiłem od gościa z allegro z okolic Mikołowa na Śląsku miał dużo gratów do naszego silnika, może go jeszcze znajdziesz na necie. W aso też kupisz ale w cenie 1 z aso będziesz miał 3 od gościa i na drugi dzień praktycznie. Mnie w aso kazali ok 14dni czekać. Powodzenia!
 
 
Scotty_ 
Nawijacz asfaltu


Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 1201
Skąd: Lyski SRB
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 23:15   

Są jeszcze takie wynalazki jak wiertła lewoskrętne, i wiercąc, oczywiście na lewych obrotach, albo będziesz rozwiercał śrubę, lub jak wiertło lekko się zablokuje, to zacznie wykręcać śrubę. Jest dużo sposobów na wykręcenie takiej śrubki.
Powodzenia!
_________________
"Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

-Revelka
-Tenerówka
 
 
grzybol 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 306
Skąd: piotrków
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 01:02   

Wyślij adres na pw do wysyłki, to podeślę to co potrzebujesz z silnika po rozbiórce.
W końcu pogoda nam się robi ;)
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Sro Mar 26, 2014 12:22   

Uwaga ogólna: Pokrywa klawiatury jest uszczelniana specjalną uszczelką kształtową umieszczoną w rowku pokrywy i jej zdolności uszczelniające nie zależ a od siły docisku pokrywy do powierzchni głowicy tylko od jej /uszczelki/ sprężystości. Wystarczy stosunkowo lekki docisk. Jak kto nie ma wyczucia to niech kupi sobie klucz dynamometryczny ale jak dla mnie mechanika to w tym przypadku jest zbędny.

Wykręcanie urwanych śrub z otworów:
1. Kupić sobie należy w sklepie z narzedziami komplet wyktętakow / 3 albo 4 w komplecie/. nie kupować tanich - nie warto.
2. Nie pamietam /a nie chce mi się odkręcać pokrywy/ jaka tam śruba ale chyba M6. Ma ona rdzeń pełny w wymiarze 4,8 mm więc wiercenie otworu w urwanej śrubie wiertłem nie większym jak 2,5 mm i nie wiertarką ręczną ale wiertarką stołową a najlepiej kolumnową i nowym fabrycznie zaostrzonym wiertłem. Jesli to możliwe to nanieść punkt na środku ostrym punktakiem a jeśli urwanie głębsze nż początek otworu gwintowanego to spróbować najpierw wiercić wietrłem mniejszym np. fi = 1,o mm.
3. Wiercenie wiertłem 2,5 mm robić nie głębiej niż 5-6 mm i następnie próbować delikatnie wkręcać wykrętak w lewo /nie wbijać bo rozprężycie urwaną śrubę i na pewno nie da się wykręcić/.
4. Powodzenia !
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
Morowing 

Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: Czw Mar 27, 2014 10:04   

Okazałem się z zbyt gorącej wodzie kąpany bo zbliżający weekend mnie pchnął do zamówienia z serwisu: http://czescihonda.motorista.pl/
Tanio nie jest ale czas realizacji zamówienia to 2-3 dni więc na jutro będzie :)

Co do wykrętaków, jest tak jak pisaliście. Śruba ma bardzo małą średnice i nawiercenie jej w uchwycie który wydaje się być zrobiony z bardzo miękkiego materiału graniczy z cudem. Bardzo łatwo o zniszczenie gwintu od wewnątrz...

Larsson mi odpisał że "nie posiadają w ofercie takich elementów"

W każdym razie dziękuję za pomoc, oby wskazówki co do urwanych śrub przydawały się nam jak najrzadziej ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12