Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Stuki w silniku Honda NTV 650 Revere
Autor Wiadomość
zajac 

Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 12
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 14:09   

Stawiam na rozrząd .
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 16:07   

Conrad

Znaczy jak ? Hamowałeś silnikiem , czy jechałeś na tak niskich obrotach .
Pamiętam jak u mnie hamowałem silnikiem to pukało mocno . Oby nie to co ja miałem bo w NTV żeby wyciągnąć korbowody trzeba rozpołowić cały silnik , skrzynia jedynie zostaje w jednej połówce . W innych silnikach kiedy mają miskę olejową przykręcaną można dołem wyciągnąć korbowody a tu lipa.
Sprawdzaj po kolei od góry najpierw rozrząd , jak będzie ok to niżej , głowica precz i cylindry do góry i wtedy u mnie pojawiło się :shock: Tłoki a szczególnie jeden latał i pukał na korbowodzie i wtedy dopiero decyzja ; silnik w drobny mak .
Jak byś potrzebował fachowca do szlifu czy tego co mi robił to służę pomocą z tym ,że jest to w Poznaniu. Szczerze mówiąc to bliżej Jarocina nikt tego nie chciał się podjąć , a tamci zrobili za nie duże pieniądze i jestem zadowolony. Jak by co to daj znać .
 
 
Conrad 


Wiek: 29
Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 33
Skąd: Myszków
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 18:37   

Pukanie pojawia się głośno ogólnie na niskich obrotach o.k. tysiąca, jak dodam gazu to wali masakrycznie, nie muszę hamować silnikiem itp. po prostu bardzo niskie obroty. Z tym rozrządem, to chyba nie, bo kolega mi doradził taki sposób, żeby wrzucić 5 przy niskiej prędkości i dużo gazu, mówił ze jak będzie wzbierał na obrotach a prędkości nie będzie rosła, to może być to rozrząd, albo sprzęgło, ale nic się takiego nie dzieje, obroty wzrastają równomiernie do prędkości.
 
 
sitars 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 654
Skąd: Szewna
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 20:08   

Stary, zdejmij chociaż pokrywy zaworów, ocenisz stan łańcuszków rozrządu.
W tym wątku jest napisane, jak to zrobić:
http://hondantv.pl/forum/...rz%B1d&start=15
Chłopaki Ci piszą co Masz robić, a Ty ciągle robisz jakieś testy na słuch itp.
Pozdrawiam serdecznie, będzie dobrze.
_________________
SQ7NSQ
 
 
sladek 
Kaskader.


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1336
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 00:44   

Conrad napisał/a:
mówił ze jak będzie wzbierał na obrotach a prędkości nie będzie rosła, to może być to rozrząd


Nie słuchaj więcej tego kolegi. :!:
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 13:53   

Conrad napisał/a:
mówił ze jak będzie wzbierał na obrotach a prędkości nie będzie rosła, to może być to rozrząd, albo sprzęgło


Nie słucha , nie słuchaj bo to tylko sprzęgło :wink:
 
 
Conrad 


Wiek: 29
Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 33
Skąd: Myszków
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 16:57   

Sorry za odkopywanie starych tematów, problem początkowo został rozwiązany, przyczyną stuków okazał się kosz sprzęgłowy, moze się to komuś przyda, w między czasie zostało nabite troche km, no i znowu się pojawiłby jakieś stuki, jeszcze nie rozgrzebywane, zaraz po odpaleniu zimnego silnika, chodzi czysto, po jakiś 10s zaczyna stukać, jest jeszcze takie coś, że jak jade na półsprzęgle to silnik chodzi cicho i bez niepokojących dzwięków, ale na postoju gdy mam sprzęgło w opór to znowu stuka no i pod czas jazdy na niskich obrotach, na wysokich nie słychać, może silnika zagłusza, ale sie nie nasilają. Może ktoś miał podobny problem, co to może być? może łańcuszek rozrządu się kończy czy jak? (przebieg 46k km, w który raczej nie wierze)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12