Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
stuki w silniku
Autor Wiadomość
Farjan 

Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd: Szczytno
Wysłany: Nie Kwi 14, 2013 20:17   stuki w silniku

Witam
Chciałbym zasiegnac waszej rady.A mianowicie w mojej NTVce słychac niepokojace stuki z pierwszego cylindra.Po odpaleniu motorka na zimnym silniku jest cicho jednak po chwili zaczyna cos pukac. stuki cichną po przechyleniu motocukla na bok. W trakcie jazdy słychac
owe pukanie tylko podczas jazdy ze stała predkoscia.
Bede wdzieczny za kazda rade
Pozdrawiam
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 06:42   

Witam. Poczułem się niemal poproszony do tablicy.
Powiem tak ; Dokładnie takie objawy miałem i skończyło się na rozpołowieniu całego silnika i wyjęciu wału z korbowodami . Główki korbowodów do regeneracji + nowe sworznie.
Jednak , żeby być trochę bardziej pewnym musisz dokładnie osłuchać cylindry np. stetoskopem (słuchawkami lekarskimi) bez tej okrągłej końcówki , samym wężykiem dotykając do cylindrów poniżej głowicy. U mnie tam było najwyraźniej słychać . Diagnoza straszna , wiadomo , rozbierać , czy kupić inny silnik , że umiem i lubię rozbierać takie lalę :wink: padło na remont. Zaczynałem od góry , po kolei , pokrywa zaworów , wyeliminowałem luzy zaworów , bo było by najprościej gdyby tam pukało , ale nic nadal waliło , więc głowica na bok cylinder tęż i mamy tłok na wierzchu , złapałem ca niego i okazało się wtedy już dokładnie puka na sworzniu . Wtedy wiadomo silnik z ramy na stół i zabawa jak ktoś to lubi .
Opowiedziałem ci tą najgorszą diagnozę , ale nie znaczy , że u ciebie to musi być , jednak sam wyraźnie opisałeś , że puka w cylindrze a nie np. sprzęgło .
Po odkręceniu pokrywy zaworów jeszcze warto sprawdzić stan łańcuszka rozrządu ale on raczej szumi a nie puka . No nie wiem najważniejsze to celnie zdiagnozować i oby udało się naprawić z jak najmniejszymi kosztami .

AA jeszcze jedno zapraszam do powitalni :wink:
 
 
emzet16 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 555
Skąd: Grodzisk M./Wro
Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 07:03   

Warto też sprawdzić dokręcenie przedniej świecy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13