Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tanie opony.
Autor Wiadomość
ZOOL 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: Nie Lut 24, 2013 20:42   Tanie opony.

Czy zna ktoś kontakt do firmy dealera gdzie można kupić komplet tanich nowych opon do deauvilla 2012 2013 rok ?
_________________
No i się zaczęło :-) Jest bosko:-)
 
 
luke1111 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 342
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 08:48   

Sprawdź oferty internetowe sklepów - nawet z całej Polski - większość sklepów oferuje wysyłkę.
Albo wpadnij na bazar - najbliżej będzie we Wrocławiu, wczoraj widziałem całkiem tanie nówki w dużych ilościach.
No i może na przyszłość lepiej dobieraj działy - bo mamy specjalny dział poświęcony ogumieniu na forum.
łukasz
_________________
czerwone- najszybsze!

www.topcarefizjo.pl
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 10:52   

Używać wyszukiwarki, to nie boli! Zastanawiam się tylko po co nowe opony do Devi 2012 r. :wink:
 
 
ZOOL 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra
  Wysłany: Pon Lut 25, 2013 12:57   

Devi 2004, a opony mają być z co najmniej 2012r bo często sprzedawcy piszą -nowa opona tylko jest ona np z 4letnia.Wyszukiwarka wyszukiwarką, ale może się zdarzyć, że ktoś na forum wa jakąś wiedzę lub posiada opony. ps. Tematu z oponami na forum nie mogę znaleźć.
_________________
No i się zaczęło :-) Jest bosko:-)
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 15:45   

Tematow z oponami jest sporo. A co do samych opon to lepiej odpowiedz sobie na pytanie, czego od opon oczekujesz zamiast zaczynac od rocznika.

Linka do tematow z oponami nie podesle ale przeszukaj warsztat. temat wieczorem przeniose.
_________________
Pucuś
 
 
ZOOL 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 07:40   

Oczywiście ma być bezpieczna dlatego przede wszystkim guma musi być "jeszcze ciepła" -miękka i przystosowana na nasze polskie drogi -dziury, piasek ,kocie łby, szuter, zagłębienia w jezdni pełne wody (aquaplaning !). Zamierzam jadąc turystycznie raczej omijać główne szlaki i jechać przez bardziej malownicze rejony i regiony różnych krajów tzw. "zadupia". Na pewno nie mam zamiaru jej domykać wystarczająco się już wyszalałam w sportach motorowych i szkoda mi tych ładnych owiewek i kufrów zostawiać na asfalcie :grin:
_________________
No i się zaczęło :-) Jest bosko:-)
 
 
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 08:57   

Do 3 lat opony są sprzedawane jako nowe, pełnowartościowe. Sprzedawcy kochają klientów, którzy w styczniu, lutym pytają o opony z b.r. i żadne inne. W hurtowni, w której kupuję, jeszcze nie mają Maxxisów z tego roku. A tu takie coś znalazłem, może być pomocne :wink: http://hondantv.pl/forum/viewtopic.php?t=3774
 
 
ZOOL 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 09:46   

I właśnie o to chodzi, aby te trzy lata jako na nowej oponie przejeździć, a potem prawdopodobnie będą jeszcze w niezłym stanie to na allegro dla mniej wymagających , albo do palenia i znowu nowe gumy na obręcze na następne trzy lata .
_________________
No i się zaczęło :-) Jest bosko:-)
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 10:55   

Opona ktora ma 3 lata dalej jest opona nowa i nie traci wlasciwosci. Warunkiem jest prawidlowe magazynowanie rzecz jasna. Hurtownie przewaznie nawet nie chca rozmawiac o nizszej cenie zanim opona nie przekroczy tego wieku. Po to wlasnie gumy sa traktowane impregnatami przez ktore juz wielu sie wypieprzylo na drodze. Co do uzywek sprawa moze byc dyskusyjna, bo niejeden handlarz trzyma opony na dworze, wystawione na dzialanie slonca, deszczu, temperatur a czasami nawet sniegu i lodu. Jezeli tak jest, gumy zaczynaja sie odksztalcac i starzec. I wowczas z roku na rok czuc roznice.

W Twoim przypadku raczej szulalbym jaki model opony bedzie dla Ciebie zadowalajacy.
_________________
Pucuś
 
 
pikonrad 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 410
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 13:56   

BTW Killu, jak zimować oponę aby mroźne powietrze w garażu możliwie mało jej szkodziło. Pomijam takie oczywistości, jak ustawienie motocykla na centralce i podparcie silnika tak by obie opony były w powietrzu.
 
 
ZOOL 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 16:28   

Przejrzałem te opisane w linku od radzieckii i całkiem podobają mi się opinie tam zawarte. Myślę, że będę szukał coś w kierunku Michelin Pilot Activ, Michelin road 3 lub 2 jeśli będzie w znacząco niższej cenie do trójki. Nie jestem biegły w tempie starzenia się opon w magazynie, ale na pewno jest ono kilkukrotnie wolniejsze niż na słońcu i mrozie kiedy oponka wisi już na mot. Cena nowej trzy czteroletniej do całkiem nowej wiekowo jest niewiele niższa dlatego wolę wziąć tą nową i mieć pewność, że lepiej nic już nie można było zrobić w kierunku przyczepności moto do podłoża. Wiem, że wydanie około "klocka" na komplet opon może boleć , tylko czy jest to rzecz w motorze na ,której można oszczędzać? Chyba, że jest jakaś tania opona równie dobra co te tzw dobre, a nie obciążona płaceniem za logo firmy?
_________________
No i się zaczęło :-) Jest bosko:-)
 
 
killer 
killer


Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 15
Skąd: teneryfa
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 21:59   

Witam, względem opon to proponuje zapoznać się z serwisem (żadna reklama) ceneo.pl a tam możesz użyć filtra co i jak chcesz czy lubisz a następnie jak coś wybierzesz możesz to zamówić i zapłacić przelewem a dopóki nie przelejesz pieniążków zawsze możesz zrezygnować,ponadto przez internet jest zdecydowanie taniej a ponadto jeżeli chcesz sam pojeździć to większość serwisów możesz znaleźć na portalu zumi.pl-przepraszam za łopatologie ;)
Pozdrawiam
_________________
Motocykl nigdy nie traci oleju ,on znaczy swoje terytorium.
 
 
ZOOL 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 22:42   

cenowo na allegro najtaniej, chyba, że ma ktoś jakieś dojścia bezpośrednie.
_________________
No i się zaczęło :-) Jest bosko:-)
 
 
tomasz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Lut 27, 2013 09:40   

Jestem szczęśliwym nabywcą opon do Devi , Bridgestone B21, produkcja sierpien 2012. Przód 120/70/17 kupiłem za 315PLN, tył 150 za 410 PLN. www.opony1.pl Długo szukałem i załapałem się na jeszcze promocje - tak mi się wydaje ze to dobre ceny. Na allegro były tylko używane, a jesli nowe to od 500PLN.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12