Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
kontrolka biegu jalowego
Autor Wiadomość
fafson 


Wiek: 31
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 19:57   kontrolka biegu jalowego

Witam wszystkich uzytkownikow, chciałem zapytac czy ktos z Was mial podobny problem w swojej NTV. Moja to rocznik 92. Mianowicie, po dluzszej jezdzie ( 250km + ) zauwazylem, ze kontrolka luzu nie zawsze dziala. Wiem, ze wrzucilem luz bo skrzynia pracuje bardzo precyzyjnie, mimo tego kontrolka N nie swieci. Zaczyna lekko mrugac, a jak dodam lekko gazu aby sie upewnic ze jestem " na luzie " momentalnie nabiera koloru. Tak jakby, bylo malo pradu na wolnych obrotach. Przy codziennych dojazdach do pracy ( 10 km ) problem nie istnieje. Czy dni regulatora napiecia sa policzone?? moj brat, tyle ze w innej Hondzie ( CBR XX ) miewal podobne przygody, az regulator padl calkowicie.
Z gory dzieki za odpowiedz
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 08:18   

Nie przejmuj się regulatorem. To będzie czujnik biegu jałowego.

- Sprawdź kable idące od czujnika,
- przechyl motocykl na prawą stronę (żeby nie wylać oleju) i wykręć czujnik, żeby zobaczyć, jak wygląda jego końcówka. Pewnie jest wytarta i warto pomyśleć o innym czujniku.

http://www.larsson.pl/ind...Nw==&bid=104336

W zakładce "PASUJE DO" masz listę motocykli od ktorych możesz przeszczepić czujnik (choćby na próbę).
_________________
Pucuś
 
 
Ente

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 195
Skąd: Lüneburg-Niemcy
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 17:55   

Przy wiosennym przegladzie postanowilem wymienic czujnik poniewaz czesto "haczyl" lub kontrolka sie czasami zapalala a czasami nie przy szukaniu "luzu.
Z tutejszego forum dowiedzalem sie ze w Hondzie mozna kupic czujnik ze sztyftem ze stali nierdzewnej(normalnie sztyft jest mosiezny i zuzywa sie szybciej)
przy wymianie okazalo sie ze w moim starym czujniku mosiezny sztyft ma jeszcze 2mm, a haczyl dlatego ze koncowka wytarla sie na plasko, normalnie powinna byc polokragla.
Warto wiec sprawdzic czujnik luzu przed kupnem nowego Uploaded with ImageShack.us]czujnik(objawy wskazywaly na zuzyty)[/URL]
 
 
Borys 
Premium User
mistrz OBI


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 2193
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 09:17   

Tak jak piszecie, końcówka powinna być półokrągła. U mnie też się skończył czujnik luzu i prawie wcale nie łapał. Zeszłej zimy, kiedy miałem rozbebeszone moto, wykręciłem czujnik, dolutowałem brakującą końcówkę, opiłowałem pilniczkiem i zmontowałem spowrotem. Działa. Cały sezon działa, bezawaryjnie.
Zapewne miękka cyna szybciej się zużyje niż twardszy mosiądz, ale jak na tak małe przebiegi jakie mój ojciec NTV-ką robi (góra 1,5 tkm rocznie) to nie mam powodów do zmartwień. Z ciekawości zimą wykręcę i zobaczę ile toto się starło...
_________________
'20 T700 Tenere, '08 WR250R, '60 AWO Sport
ex '95 NTV 650 "Honoratka", '94 R1100GS "Balbinka-Motokura", '01 LC4 ADV "Bocian-Łamikat", '12 690 Enduro
 
 
fafson 


Wiek: 31
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 11:58   

dzieki panowie za szybka odp, a wyjasni ktos w 3 slowach gdzie jest ten czujni zeby go wykrecic ? on jest pod ta gumowa fajka w okolicy dzwigni zmiany biegow/filtra oleju?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 14:31   

Tak, właśnie tam.

...i nawet w regulaminowych 3 słowach się udało ;)
_________________
Pucuś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12