Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Odciecie zaplonu...
Autor Wiadomość
koszou 

Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: biała podlaska
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 11:10   Odciecie zaplonu...

Nie jestem specem od elektryki wiec prosze o prosty jezyk :)

Zaczne od tego ze mialem wypadek w ktorym ucierpialy lagi i lewy set, ale elektryka, obudowa silnika, rama itd itd zostalo nienaruszone (przynajmniej z zewnatrz)

Motocykl stal nieuzywany 2 miesiace pod plandeka w ogrodku.
a wiec:

1 odpalam silnik,bieg jalowy - chodzi wszystko ok na kazdych obrotach
2 podnosze stopke (stand by gasnie)
3 wciskam sprzeglo
4 wrzucam bieg - i silnik gasnie mi dokladnie tak samo jakbym mial stopke opuszczona

Ponad to:
jesli wrzuce pierwszy bieg na zgaszonym silniku, podniose stopke i sprobuje odpalic silnik - rozrusznik nawet nie drgnie wiec zaplon juz jest odciety w momencie wlaczenia biegu

Co probowalem zrobic:
* odlaczylem czujnik stopki od ukladu - nic sie nie zmienilo, wciaz odciecie zaplonu nastepuje
* odlaczylem czujnik biegu neutralnego - efekt taki sam jakbym mial ciagle bieg (rozrusznik ani drgnie)
* odlaczalem losowo kabelki i sprawdzalem co sie stanie - ani na lepiej ani na gorzej nic sie nie stalo


Moje podejrzenia:
jak odlacze czujnik biegu neutralnego i juz nastepuje odciecie zaplonu to inny czynnik odpowiada za odciecie (jakis komputerek?), tylko nie wiem jaki - i moje pytanie do Was:

co dalej robic?

PS jesli mam podejrzenia ze sprzeglo jest uszkodzone to czy jest tam jakis czujnik ktory odetnie mi zaplon jesli faktycznie jest uszkodzone?
 
 
SzrotRider 
Pan European ST1300

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 491
Skąd: Olsztyn/Nadarzyn
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 14:29   

Po pierwsze sprawdź bezpieczniki.
Poza tym czujnik przy dźwigni sprzęgła na kierownicy, czujnik luzu nad dźwignią zmiany biegów i czujnik w stopce - tylko to może wchodzić w rachubę. Sprawdź te miejsca. Uwaga na czujnik luzu - po wykręceniu go wyleci olej. Opis sprawdzania w rozdziale 9 serwisówki Haynesa.
http://hondantv.pl/forum/viewtopic.php?t=2817

A tak w ogóle to może byś się najpierw przywitał. :roll:
 
 
koszou 

Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: biała podlaska
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 17:09   

Bezpieczniki sprawdzilem na poczatek ale dobrze iz o nich przypomniales, czasem najprostrze najskuteczniejsze :D

Sprawdze to co mowisz jeszcze dzis przed zachodem - o tym czujniku luzu nawet nie slyszalem a dlugo zastanawialem sie po co tam kabelek idzie hehe :D

PS nie przywitalem sie z pospiechu bo od 3 dni naprawiam ntv zaczynajac od wymiany lagow i chwilowo interesowalo mnie tylko by usprawnic maszynke, ale juz napisalem :)

[ Dodano: Pią Sie 26, 2011 19:36 ]
SzrotRider serdecznie dziekuje - czujnik na raczce sprzegla byl zepsuty, temat do zamkniecia :) )
 
 
Scotty_ 
Nawijacz asfaltu


Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 1201
Skąd: Lyski SRB
Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 06:19   

Dla potomnych można jeszcze tu dopisać przypadek Killa z wyprawy na Łoje. Otóż czujnik biegu jałowego ma 2 styki: jeden odpowiedzialny za kontrolkę, a drugi za gaśnięcie motocykla po wrzuceniu biegu.

Lewa w górę.
_________________
"Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

-Revelka
-Tenerówka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12