Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Moja devi się dławi
Autor Wiadomość
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Sro Sie 15, 2012 08:12   

Riki praca pompy jest właściwa , po otwarciu kranika ma ustać bo ona tylko utrzymuje ciśnienie przed gaźnikiem. Co do iskrzenia nic ci nie pomoże wymiana styków . Trzeba zastosować mikro przekaźnik zwany magiczną płytką :wink: lub zwykły przekaźnik i problem iskrzenia znika.
Sporo już pisaliśmy na forum na ten temat .
 
 
mczmok 
ETZ250&Deauville

Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 169
Skąd: Radzionków
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 08:05   

ARTURO napisał/a:
zwany magiczną płytką

Kurcze nie umiem znaleźć schematu tej płytki - czy był on na NTV forum czy africatwin? Może ktoś pamięta i wspomoże moją pamięć...

Co do dławienia się silnika to podzielę się moimi ostatnim zdarzeniem:

Kilka dni temu czyściłem gaźniki ponieważ (nie wiem jakim cudem :shock: ) zatkało mi dyszę i i devi chodziła na 1 gar.

Przy okazji rozbiórki gaźników dokonałem konserwacji membran odpowiednim preparatem do gumy.

Po poskładaniu mot osiągało 120 km/h.
Ponowna inspekcja gaźników dała odpowiedź.

Preparat który użyłem, jego bardzo niewielka ilość dostał się na powierzchnię przepustnicy suwakowej uniemożliwiając jej "normalne" otwieranie.
O tyle jest to ciekawe że preparat jest konsystencji wody a już jego niewielka ilość uniemożliwiła prawidłowe działanie gaźnika :!:
Dokładne umycie powierzchni przepustnicy rozwiązało problem-moto chodzi jak burza.
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 09:21   

Ktoś kiedyś wkleił schemat podłączenia płytki , ale też nie mogę znaleźć . Podłączałem już kilka płytek , ale na wzór mam zawsze jedną z pomp i prowizoryczny schemat narysowany ołówkiem :wink:
Zresztą ostatnio był problem zdobyć te płytki gość mi przysłał 4 szt. i poszły ,a teraz zastosowałem do jednej zwykły przekaźnik i też iskrzenie znikło .
Jak znajdę chwilę to wstawię fotkę podłączenia zwykłego przekaźnika (chyba , że ktoś mnie wyręczy :wink: )

 
 
riki 
Rat. Med. riki


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 94
Skąd: Środa Wielkopolska
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 10:57   

ARTURO napisał/a:

Jak znajdę chwilę to wstawię fotkę podłączenia zwykłego przekaźnika (chyba , że ktoś mnie wyręczy :wink: )


Był by super , jeszcze jedno pytanie dokąd zmierza gumowa rurka przypięta od tyłu do obudowy styków pompy paliwa ? zauważyłem tylko, że gdzieś w kier. silnika a potem mi ginie.
_________________
Rat Med - riki
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 12:59   

riki napisał/a:
dokąd zmierza gumowa rurka przypięta od tyłu do obudowy styków pompy paliwa ?

W zasadzie do ni-kąt , ja nawet jej nie mam . Może biec tam gdzie inne spływowe i odpowietrzające . To jest po to (wydaje mi się) by w razie pęknięcia membrany nie leciało paliwo po nogach tylko w wyznaczone miejsce.
 
 
mczmok 
ETZ250&Deauville

Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 169
Skąd: Radzionków
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 13:48   

ARTURO, Z tym że chodziło mi o wersję elektroniczną... Która praktycznie eliminuje styki z obciążenia i ich zużycia.
Chyba jest africa twin - jak znajdę to zamieszczę.
 
 
ARTURO 
Premium User


Pomógł: 16 razy
Wiek: 57
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: Wilkowyja
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 22:54   

mczmok napisał/a:
ARTURO, Z tym że chodziło mi o wersję elektroniczną

Wiem , no ale też nie mogę znaleźć , no i tak na zaradzenie tego podaję , że można stosować zwykły przekaźnik . Wielu kolegów na forum na takich jeździ i nic się nie psuje a jeśli to przekaźnik taki kosztuje grosze w porównaniu z zestawem naprawczym. Ja osobiście jeżdżę na elektronicznej płytce ale mówię coraz gorzej ją zdobyć .
 
 
mczmok 
ETZ250&Deauville

Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 169
Skąd: Radzionków
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 08:06   

ARTURO,
Dzięki - muszę odświerzyć moją wiedzę na temat elektroniki i zrobić układ elektroniczny - na razie myślę o przekaźniku, normalnie po 20 000 styki powoli nadają się do wymiany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13