Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nie ma ładowania Akumulatora ale..
Autor Wiadomość
ziobrowski 

Wiek: 47
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 23
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 12:16   Nie ma ładowania Akumulatora ale..

Motocykl nie odpala mi na akumulatorze nowym przeznaczonym do motocykla ...
Natomiast pali mi na akumulatorze samochodowym ....
Jak odpalam motocykl na akumulatorze do motocykla to tylko słychać dźwięk przekaźnika prądu trrrr...tak jak by akumulator był do wyrzucenia a jest nowy i naładowany .
Przy odpalonym motocyklu sprawdzałem wartość ładowania akumulatora i wynosi on 11 volt a nie grubo powyżej 12 .
Panowie co mam robić..
regulator ładowania pewno szlak trafił ..jaki kupić używany z allegro ,,tajwański bo taki mi w sklepach proponują ??
_________________
Ziobrowski.
 
 
gelorad 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 230
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 12:58   

ziobrowski napisał/a:
Przy odpalonym motocyklu sprawdzałem wartość ładowania akumulatora i wynosi on 11 volt a nie grubo powyżej 12

Na jakich obrotach mierzyłeś, wolnych czy z gazem? Z włączonymi światłami czy bez?

ziobrowski napisał/a:
regulator ładowania pewno szlak trafił

Jeśli dostaje więcej to obcina nadmiar, ale jeśli mniej to sam nie podniesie. Sprawdź napięcie przed regulatorem.
_________________
NT650V Deauville, 2002
 
 
smorawski_m 


Pomógł: 7 razy
Wiek: 51
Dołączył: 28 Lis 2011
Posty: 227
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 13:12   

Według haynes'a napięcie ładowania(za regulatorem) powinno wynosić 13,5 do 15,5V dla NTV i 14 do 15V dla Deauville przy prądzie 0,5A. Instrukcja podaje że swoją moc nominalną alternator osiąga przy 5000 rpm.
 
 
romcio 
romcio

Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 56
Skąd: Śląskie
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 13:17   

Witaj.
Ładowanie akumulatora to jedno, a że nie odpala na nim to drugie.
Teoretycznie motor na akumulatorze bedzie chodził bez względu czy jest łądowanie czy nie, do czasu, aż się rozładuje i motor zgaśnie. Chyba ze sa jakies zabezieczenia o których nie wiem.
Jeżeli motor odpala na innym akumulatorze to moim zdaniem może być problem z akumulatorem tzn mogła pójść cela w nim i nie ma dobrego styku. Skutkuje to tym iż akumulator ma swoje napiecie natomiast nie jest w stanie wygenerować tyle prądu, aby zrusznik zakręcił.
Tak więc spróbuj najpier włożyć inny akumulator do motora (motocyklowy) jeśli zapali to dopiero wtedy zacznij sprawdzać układ łądowania. Siadnieta cela w akumulatorze moze uszkodzić zespół ładowania najczesciej jest to regulator w skarnym przypadku alternator.
 
 
ziobrowski 

Wiek: 47
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 23
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 23:27   jeszcze raz ..

mialem sprawy akumulator i myslalem ze wlasnie cela sie oberwała i kupilem nowy akumulator do motocykla..i znowu bylo to samo...mierzylem nie ma ladowania ..podkrecam obroty motocykla a ladowanie do 11 vol... 10,8 ..inaczej powiedzcie mi gdzei jest ten regulator ladowania..ja sie do niego dobiore i wymienie tylko na jaki bo sa regulatory marki honda nawet za 2000 tys zl sa za 600 zł nowe a i w sklepie pytalem gosc na tajwasnkie za 150 zł ...gdzei ten regulator ladowania ?
pozdrawiam
_________________
Ziobrowski.
 
 
sitars 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 654
Skąd: Szewna
Wysłany: Sro Lip 11, 2012 12:00   

Witaj
Zdejmujesz boczki i szukasz ustrojstwa z dużym radiatorem, coś takiego mniej więcej:
http://allegro.pl/regulat...2436157760.html
Trzyma się na dwóch śrubach, z tego co pamiętam, mi najlepiej się je odkręca kluczem nasadowym z przedłużką pionową (tam chyba 10 jest). Odkręcam od lewej strony motocykla, tej gdzie Masz kranik, z tej strony również go będzie dobrze widać.
Pozdrawiam
_________________
SQ7NSQ
 
 
ziobrowski 

Wiek: 47
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 23
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 23:25   witam

wielkie dzieki jutro postaram sie go sprawdzic i zobaczymy co dalej...
_________________
Ziobrowski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12