Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
zbyt mocne chłodzenie
Autor Wiadomość
NIKO
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 09, 2006 19:35   zbyt mocne chłodzenie

Witam koledzy nikt mi nawet mechanik nie jest w stanie powiedzić dlaczego tak dziwnie działa mi wskaźnik tempeatury .Chodzi oto ze ze wskaźnika wynika że motocykl sie nie nagrzewa chyba raz udało mi sie doprowadzić i to w jakiś dużych korkach ze wskoczył na srodkowe położenie i właczył sie wentylator ale jak jade to wskaźnik stoi jak zaklęty na pierwszej kresce .Koledzy powiedzcie jak u was jest z tym wskaźnikiem
 
 
Shadok
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 09, 2006 23:38   

Tu poczytaj - chyba nie jest źle:



http://forum.motocyklisto...topic=44055&hl=
 
 
Rof
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 10, 2006 01:03   

ten typ tak ma :P



motocykl miejski ma mieć dobre chłodzenie i tyle. U mnie nawet w największe upały sie nie grzał (a co dopiero przegrzewał).

Ale teraz to silniczek nawet po przejechaniu 10 km po mieście jeszcze nie jest ciepły. Wskazóweczka na tym pustym polu między C a tym półksiężycem :)
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Nie Gru 10, 2006 04:00   

Wydaje mi się,że spore znaczenie dla chłodzenia ma również jakość oleju zalanego do silnika.Przez pierwsze 2500km jeździłem na oleju który zalał poprzedni właściciel (niestety nie wiem co to było) i nawet w największe upały ( lipiec tego roku ) motorek rzadko się grzał w mieście.Potem wymieniłem na jakiegoś gównianego Midlanda ( nie dość,że pożałowałem gotówki to mechanik zalał mi minerala :/ ) i zaczęły się schody bo przy jazdach po mieście często włączał się wentyl.

Teraz jak konik pójdzie na zimowy serwis to op... mechanika i wymienie olej na coś porządnego (np. na Arala ).



Pozdrawiam
 
 
Rof
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 10, 2006 17:32   

ja mam motula i nie narzekam. Oczywiście z butelki. Bo jak byłem na wymianie to koniecznie chcieli mi nalać Castrola, zachwalali że tańszy, ach i och. Zgodziłem się i padło hasło: "maniek nalej panu z beczki" to od razu poprosiłem Motula :)
 
 
NIKO
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 10, 2006 17:47   

Dziękuje koledzy troche mnie te informacje uspokoiły
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Nie Gru 10, 2006 19:21   

Ja też mam z butelki ... ale i tak podłej jakości :/
 
 
sitars 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 654
Skąd: Szewna
Wysłany: Pon Gru 25, 2006 23:47   

Witam

Ja mam zalany Orlenowski syntetyk 10W50. Jak wracałem w piątek z Wawy (ok 200km) motocykl cały czas był niedogrzany, chociaż z drugiej strony temperatura powietrza oscylowała koło 0.

Pozdrawiam
 
 
kurakijczyk
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 23:11   

Jesli było ciplo i Ci się nie grzał to mozliwe ze nie miales płynu w chłodnicy. Ja tak sie złapałem jeżdzilem pare dni, no nie grzeje sie. Wynik? chłodnica była dziurawa :/ ale poprzedni właściciel nie jeżdził na takiej bo jak juz pisałem kupilem ją po ślizgu. Chłodnicę oddałem do naprawy w zakładzie. Ma ktoś chłodnice do opchnięcia ? :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 7