Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Gmol
Autor Wiadomość
motoswirek
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 17, 2008 17:27   Gmol

Mam pytanie: czy ktos z Was montowal do swego sprzeta gmola? Mam taki niby oryginalny Hondy, ktory jedna sruba przelatuje chyba przez karter silnika. Czy porzebna jest taka dluga sruba? Mi wychodzi 320 mm Nikt nie ma takiej, wszyscy polecaja nagwintowana szpilke i dorobienie nakretek. Czy taka samorobka wytrzyma drgania? Przeciez na tym bedzie opierac sie silnik. Bede wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki.



Pozdrawiam

Motoswirek
 
 
Rider
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 17, 2008 23:39   

Ja radziłbym oddać taką robotę tokarzowi, który znajdzie odpowiedni materiał, a i koszty nie będą wysokie.
 
 
kermadec 
Premium User


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1757
Skąd: Betzdorf (DE)
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 00:18   

Bzdura. Kup zwykłą szpilkę np w Castoramie. Ja tak mam zamontowanego gmola i wszystko jest ok. Gmol zdał egzamin przy szlifie (ok 40km/h) a szpilka nadal trzyma.
 
 
Rider
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 18, 2008 17:34   

Może i Kermadec ma rację, skoro zostało to już sprawdzone i zdało egzamin to chyba można temu zaufać.
 
 
bolo28 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 41
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 19:19   

Witam

Ja również mocowałem gmole na zwykłej szpilce, zdaje się, że o średnicy 12 mm i wszystko gra.

Pozdrawiam
 
 
motoswirek
[Usunięty]

Wysłany: Czw Gru 11, 2008 14:47   Gmol

Witam!

Dzieki za podpowiedzi, zwalczylem tego gmola. Ale mam obiekcje czy nie jest za maly, bo to ponoc oryginalny hondoski, i taki jakis choroba maly... Zastosowalem ostatecznie szpilke gwintowana fi 10 klasy 8.8. Mam nadzieje ze wytrzyma. Zeby nie narobic szkod w karterze od drgan, gwint szpilki zaklastrowalem klejem epoksydowym, po wyschnieciu przetarlem papierem tak aby weszla w otwor. Taki zabieg dla, jak to Pawlak mowil "spokojnosci". Nie wim czy to cos da.

Pozdrawiam
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1926
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 00:21   

Jeżeli dobrze Odtłuściłeś Srubę przed położeniem kleju to powinno trzymać i napewno nie zaszkodzi. Natomiast co do wytrzymałości to moim zdaniem jeżeli tak się Położysz, że Urwiesz śruby przy gmolach to pewnie nie Będziesz Miał okazji ich Obejrzeć. a A więc reasumując to wszystko powinno być ok.

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12