Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ubezpieczenie OC - gdzie i ile płacicie?
Autor Wiadomość
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 00:08   Ubezpieczenie OC - gdzie i ile płacicie?

Witam

Piszcie gdzie ubezpieczacie swoje motocykle.
Ja od zawsze w PZU, nigdy nie mogę znaleźć czegoś tańszego. Ale może źle szukam?
W PZU mimo że mam już maks zniżek to co roku składka drożeje. I to nie mało. W zeszłym roku płaciłem 111zł, w tym 120zł! To się nazywa rozbój w biały dzień. Paliwo za 5,40 a i tak trzeba skubać kierowcę z każdej innej strony...
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 00:14   

Jak na razie nie ma chyba lepszej alternatywy dla motocykli. Poza tym w większości ubezpieczalnie składki rosną. Samo OC, nie zwiększa się jakoś radykalnie, ale NW potrafi już kosztować dwa razy tyle.

Jak ktoś ma w miarę świeży motocykl i/lub chce płacić AC, to podobno AXA ma niezłe warunki.
_________________
Pucuś
 
 
Pirania
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 24, 2011 08:56   Re: Ubezpieczenie OC - gdzie i ile płacicie?

vasiliy napisał/a:
Witam

Piszcie gdzie ubezpieczacie swoje motocykle.
Ja od zawsze w PZU, nigdy nie mogę znaleźć czegoś tańszego. Ale może źle szukam?
W PZU mimo że mam już maks zniżek to co roku składka drożeje. I to nie mało. W zeszłym roku płaciłem 111zł, w tym 120zł! To się nazywa rozbój w biały dzień. Paliwo za 5,40 a i tak trzeba skubać kierowcę z każdej innej strony...


i te 9 zł tak cię zabija ? :shock: niestety, nie ma alternatywy, PZU jest najtańsze.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 09:36   

To jest 9zł na samym OC... I to tylko w ciągu roku, a z roku na rok składka jest co raz wyższa! W ubiegłym roku, znowu dostałem "rabat na OC" a praktykas pokazała, że i tak musiałem zapłacić więcej, niż w roku ubiegłym, pomimo większej zniżki. Trochę to absurdalne! Poza tym, na motocyklu nie opłaca się nie płacić NW. A podwyżka NW jest już poważniejsza.

Poza tym, jak ktoś pracuje, to trudno. A jak ktoś jest studentem i nie ma stałego źródła dochodu, to każde 10zł na wachę się liczy. Wiem, po sobie.
_________________
Pucuś
 
 
Pirania
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 24, 2011 12:14   

Killu, no wybacz kochany, ale trzeba się na coś zdecydować i ustalić priorytety. Nie można być trochę w ciąży, a trochę nie...( bez urazy )
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 12:27   

Trochę mnie zabija to KOLEJNE 9zł, tak jak kolejne 40gr więcej za litr paliwa, kolejne 6 zł więcej za olej (np. Mobil który leje - kiedyś za 22 teraz za 28) itd.
 
 
SzrotRider 
Pan European ST1300

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 491
Skąd: Olsztyn/Nadarzyn
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 13:13   

Też jestem skazany na PZU - obecnie 120zł.
Kiedyś wyliczali mi OC na moto w HDI i Allianz - kwoty ok. 500zł, podczas gdy w PZU zapłaciłem wtedy poniżej 100 zł.

Namiętnie wydzwaniają mi z mbanku i oferują OC na samochód - w odpowiedzi im mówię, że nie mam samochodu i jestem ewentualnie zainteresowany wyliczeniem OC na motocykl. Ale nie doczekałem się jeszcze odpowiedzi - widocznie wychodzę poza normalny schemat rozmowy, tzn.
- czy chce pan płacić mniej za OC? - Tak/Nie, wybieram TAK,
- jaki ma pan model samochodu? - Nie mam samochodu, mam za to motocykl i proszę o wyliczenie... Tu mi paniusia przerywa kolejnym pytaniem.
- czy jest pan jedynym właścicielem samochodu? - Tak/Nie, - Nie mam samochodu, ale...
Po którymś pytaniu mnie trafia i odkładam słuchawkę, bo jeszcze sie przyznam do nieistniejącego katamaranu.
 
 
Piotr sq2frv 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 68
Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 132
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 13:34   

PZU, ze zniżką 60% za OC 68zł.
I taka ciekawostka - też w PZU ubezpieczam od 2007r. skuter o poj 125cm3, a więc nie motorower, tylko motocykl i płacę od 20zł (w 2007) do 30zł w tym roku.
Nie mogę narzekać :neutral:
Piotr
_________________
historia......................................i teraźniejszość
 
 
vasiliy 
Premium User


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 526
Skąd: Mielec
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 14:12   

Piotr sq2frv napisał/a:
PZU, ze zniżką 60% za OC 68zł.
Pozazdrościć ;) To zapewne dlatego że masz inny model motocykla no i młodszy o 10 lat.
 
 
Pirania
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 24, 2011 14:28   

Ale w przypadku moto, rocznik nie ma znaczenia z tego co wiem. Jeśli się myle, to proszę mnie poprawić
 
 
greno 
Premium User
V-Strom 650

Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 273
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 14:47   

Warta 90 zł
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 14:50   

Ma znaczenie. Rocznik, wiek, region zamieszkania, wielkość miejscowości w której mieszkasz etc. Czynników o których nie wiemy jest ogrom. Paradoksalnie powyżej 125ccm większy wpływ na wysokość składki ma to, czy mieszkamy na wsi, lub w mieście, niż to, czy motocykl ma 50, lub 190 koni ;)

Tak wywnioskowałem z luźnej gadki, z kumplem pracującym w PZU.
_________________
Pucuś
 
 
Pirania
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 24, 2011 14:54   

OK, dzięki, wiem, że ma to znaczenie przy samochodach, jednak słyszałem, że przy moto nie, więc trochę zgłupiałem. Przy moim UBZ kobieta pytała tylko o okres posiadania prawa jazdy i posiadane zniżki na samochód :shock:
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 15:28   

Przy pierwszej rejestracji podajesz masę danych. Resztę biorą z bazy ;)
_________________
Pucuś
 
 
Piotr sq2frv 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 68
Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 132
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 16:42   

Miła Pani w PZU, kiedy zapytałem, czy pojemność ma znaczenie, odpowiedziała, że nie.
Ja na to, że myślałem, że będę płacił 30 zł jak za pierwszy motocykl (Kymco Agility 125cm3), a ona, że to niemożliwe bo stawka za moto jest 68zł.
Chciała sprawdzać ale ja się szybko wycofałem mówiąc, że tamto przecież nie motocykl, tylko skuterek. :wink:
"No właśnie" - skomentowała, a ja już cicho siedziałem i nie kusiłem losu.
Piotr
_________________
historia......................................i teraźniejszość
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12