Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kłopoty - opis
Autor Wiadomość
Johny 
Premium User
fałdwa!

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 193
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Maj 25, 2011 18:41   Kłopoty - opis

Witam, to pierwszy mój sezon stąd jeszcze nie znam się na sprzętach, ale czytałem tutaj sporo i czuje że nie wszystko jest jak być powinno, i tak:

1. Ssanie.Moto pali od strzała na ssaniu bez gazu, ale tylko jakby w pozycjach on off, tzn. muszę na maksa, zaczyna się grzać od 3 tys. potem podchodzi do 4 i juz mogę zwolnić ale nadal obroty falują, jak ustawiam w połowie to falują obroty ale to znacznie od 1500 do 2500 tak nierówno chodzi silnik. Po rozgrzaniu dobrze nie trzeba ssania dawać na rozruch. Linka wyciągnięta jest czy może to gaźniki?

2. na wolnych obrotach na 1 i na dwójce jak bez gazu sie jedzie to szarpie ale tak jakby dwa mniejsze szarpnięcia jedno mniejsze ( jazda jak na ósemce na nauce jazdy bez gazu:) ), zawory trzeba wyregulować a może gaźniki? jak uczyłem się vfr jeżdzić to nie pamiętam takiego czegoś

3. Strzela z tłumika, jedna lipa jest taka że jest rozwiercony niestety już taki kupiłem ale strzela głośno. Czytałem na forum że to zawory do regulacji i mieszanka a zatem gaźniki. Przy zmniejszaniu gazu strzela najabardziej i przy hamowaniu silnikiem. Prośba o ewentualną usterkę

4. Na zimnym silniki jak ruszam po nocy po lekkim rozgrzaniu przerywa lekko od 2 do 3 tys. obrotów, tylko w tym zakresie, powyżej czy zimny czy ciepły jedzie dobrze. Manetka gazu może linka? czy regulacje?a może jakieś filtry ten mały przy airboxie??

Więcej grzechów nie pamiętam


Wiem widać że dużo to wygląda ale nie jest uciążliwe, celuje w pełen zakres regulacji ale koszta są znaczne, muszę pomyśleć. Forum także czytam i może czas rzucić się samemu.

Podsumowując proszę o opinie, ew. podpowiedzi. Każda będzie mile widziana.
Zjeby za niedbanie o sprzęta także :)

Da admina..jeśli w złym wątku, części forum proszę o przeniesienie i zjebki dla świeżaka

ja pierdziele w sumie dużo tego....
 
 
DorDaw 
Premium User
Honda Goldwing


Pomógł: 5 razy
Wiek: 54
Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 935
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro Maj 25, 2011 20:26   

Witam, ja przy takich objawach nie zastanawiałbym się długo tylko wykonałbym czyszczenie , regulację i synchro gaźników , jednocześnie świece - może są już do wymiany . Powodzenia
_________________
Honda Gold Wing GL 1800A
Pomagam w uzyskaniu odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych !!!
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Sro Maj 25, 2011 20:57   

Najpierw sprawdź luz zaworowy czy nie są przypadkiem wydechowe podparte. Jeżeli nadal będzie walić w wydech trzeba wzbogacić mieszankę paliwowo- powietrzną. I na deser zostaje synchro. Wypada jeszcze sprawdzić szczelność króćców ssących bo jeżeli moto jest tak zaniedbane serwisowo że są wahania obrotów rzędu 1000 to możliwe że głowice już będą mówić pa pa. Ale zacznij od regulacji luzu zaworowego.
 
 
grzegrzol 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 396
Skąd: LONDON
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 07:09   

Regulacja luzów zaworowych i synchro gaźników (w tej kolejności) powinno pomóc. Strzelanie w tłumik może być spowodowane (poza nieprawidłowym składem mieszanki i nieodpowiednimi luzami zaworowymi) rozwierceniem tłumika lub nieszczelnością układu wydechowego. Ostatnio wyjeliśmy z kumplem z Ninjy 2006 wkładkę z tłumika i obroty silnika zaczęły falować , jak wkręciliśmy znowu to chodziła równo.
 
 
Johny 
Premium User
fałdwa!

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 193
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 07:46   

Mam nadzieje że Tomeczek151 nie przesądził o głowicach, wczoraj jeszcze jeździłem i to aż tak nie jest rząd wahań 1000 obr no moze 300 do 500, z rosnącą temperaturą zmniejsza się falowanie.

Grzegrzol mam też nadzieję że to jest wina tego rozwierconego tłumika, po obejrzeniu ukł wydechowego nie zauważyłem nieszczelności.

Pytanie bo jak na kursie jeździłem tym ybr250 na wtrysku to chodził idealnie natomiast u mnie po rozgrzaniu stoję na światłach to tak troszkę chodzą ale minimalnie. Zły to jest objaw czy może ten typ tak ma?

Dziękuje za wypowiedzi,

bije się z myślami czy się samemu rzucić się na regulację czy niestety włożyć kasę, nie chcę szkód żadnych narobić/
 
 
tomeczek151 
Beemiarz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 810
Skąd: opole
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 18:16   

YBR jest jedno cylindrowcem więc takie moto na wtrysku praktycznie musi chodzić równiutko :)

Jeżeli czujesz się na siłach to walcz sam z zaworami tylko upewnij się że wszystko jest dobrze zrobione. A na synchro jeżeli nie masz wakuometrów to jednak będziesz musiał lecieć do serwisu. Może na początek wykręć po świecy z każdego cylindra i napisz nam tutaj jaki maja kolor, bo jest dużo możliwości tego typu usterek.
 
 
luke1111 


Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 342
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 22:59   

Na poczatek sprawdz dokładnie układ wydechowy - moze trzeba wymienic uszczelki kolektorów przy wyjsciu z cylinrów. u mnie po uszczelnieniu wydechu zniknęło strzelanie, a waliło jak z armaty.
tak jak koledzy mowią zawory sprawdz - poczytaj tematy na forum, sciagnij serwisówkę, nie jest to trudne. synchro w serwisie bedzie drogie ( wg mnie nie adekwatne do włożonej pracy i matriałów) - poszukaj kumpla swojego kumpla ktory ma wakuometry.
sprawdz tez jak wygladają styki na pompie.
co do szarpania przy ósemce, to jak sobie ostatnio cwicze na parkingu to tez mam takie objawy, albo jak w korku na dwojce zbyt wolno jadę to tez tak jakby poszarpuje
_________________
czerwone- najszybsze!

www.topcarefizjo.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13