Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przechylanie się (wulg. ') moto .
Autor Wiadomość
bart
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 15:07   Przechylanie się (wulg. ') moto .

Witam

W miałem okazję ostatnio jechać na NTV, bo mam zamiar kupić to moto.

ALe mimo że silnik i jego prace ocenilem super to zaskoczyła mnie jedna rzecz mianowicie: jadę sobię np. na 2 puszczam gwałtownie gaz i kierownicę też by poprawić kurtkę a tu mi się moto wali na lewą stronę, do tej pory smigałem na wielu (łancuchowych) sprzetach i nigdy czegos takiego nie spotkalem. Przyspieszylem póxniej wyzszy bieg i puszczam gaz i spokojnie puszczam kierei znowu mi sciaga moto na lewo. Czy był to bity sprzęt czy co ? Bo słyszałem ze w niektórych kardanowcach jak BMW to normalne ze sciąga w kierunku obrotu wału. ALe czy też w NTV?

To ważne dla mnie proszę wiec jesli coś wiecie na ten temat a sądze ze tak o jakies info. Ewentualni enie będę brał tego sprzęta.

Pozdr. Bart
 
 
leslie 
fnord

Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 134
Skąd: Warszawa/Poznań
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 15:57   

Moja NTVka nie wali w lewo, to z tym jest coś nie tak IMO.
 
 
ab_gutek
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 17:12   

Kochany, BMW wali się podobine jak np. gutki z powodu wału, ale nie kardana, ale korbowego - silnik jest umieszczony wzdłuż motocykla, i przy dodaniu gazu jest to raczej lekkie bujnięcie nie walenie się. Moja po puszczeniu kiery jedzie prosto.
 
 
bart
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 20:02   

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Rzeczywiście coś z nim musi być nie tak. choć nie wygląda jakby był powypadkowy...oglądałem ramę, wszystko oryginalne, podobnie żadnych rys na silniku, tłumiku etc chyba że został odpicowany. Hmm. zastanawiam się też czy mogą być jakieś przyczyny takiego zachowania poza krzywą ramą?
 
 
punio
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 13:43   

Z tego co wiem to:

- letko przekrzywione lagi,

- letko zajezdzone lozysko glowki ramy,

- letko zajezdzone lozysko kola.



Tyle mi przychodzi do glowy.



A poza tym - jak dowodzi fizyka - motur nie ma prawa sie przewracac, kiedy jedzie. Podobno :)
 
 
bart
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 16:11   

Dzięki bardzo za odpowiedź. Zerknę jak tam się trzymają te elementy kumpel jest chyba nieświadomy problemu. Bo jak sie trzyma kiere w rękach to nie ściąga, nie jest też tak że lewe zakręty bierze się łatwiej itd. Na pozór jest ok. Spotkalem sie też z tym ze jeśli siodło jest krzywo, lub niskie ciśnienie w oponach lub źle ustawione tylne koło (w ntv. chyba nie da sie tego zle zrobic bo nie ma łancucha ).

pozdr.
 
 
jawsim
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 20:30   

moja idzie jak po sznureczku- musisz sprawdzić geometrie i czy koła nie idą w X- na zwykłej stacji gdzie w autach robią zbieżność mogą to sprawdzić wskaźnikiem laserowym i tarczami ze skalą.
 
 
akielek
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 23:49   

Moja rada jest taka. Z NTV-ką jest jak z kobietą, nie wybacza nerwowych ruchów, i oczekuje troszeczkę wyrozumiałości. Po prosu trzeba ją pokochać taką jaka jest i trzeba się przyzwyczaić. Z czasem ją zrozumiesz i pokochasz. Pozdrawiam.
 
 
Jacek
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 20:44   

Witaj. Moja rada jest taka, poszukaj innego żelaza. Na starych oponach moja trochę trzęsła kerownicą jak jej nie trzymałem w rękach. Na nowych idzie jak po sznurku.

Pozdrawiam

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12