Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
NT700 i przekładnia główna
Autor Wiadomość
mpendzik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2022
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Sie 25, 2022 21:08   NT700 i przekładnia główna

Witam serdecznie.
Czy Wy również stwierdzacie, że przekładnia główna robi się gorąca po kilkudziesięciu km i długo stygnie ??
Wymieniłem dziś drugi raz olej (hipol 80w90 g4) zlałem go po 500km i jest ... Czarny... Trochę to dziwne ale to może przez dodatki które są w oleju... Trochę mnie niepokoi temperatura obudowy tej przekładni. Też tak u was jest ???
Ponadto jak przy zmianie oleju w kardanie zaświeciłem latarką w to okienko gdzie się wlewa olej, to zauważyłem lekko wytarte zęby w przekładni dosłownie na samych końcach. To samo jest w hondzie shadow 750 kolegi, bo też zaglądałem tam przy wymianie oleju. Czy to norma ??
Przebieg mojej nt700 to niewiele ponad 15 000km potwierdzone 100% , u kolegi jeszcze mniej najechane...
Bardzo proszę o komentarze. Pozdrawiam.
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Pią Sie 26, 2022 08:40   

A nie grzeje się od silnika? Wszak to jeden metal.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
mpendzik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2022
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Sie 29, 2022 20:34   

No właśnie nie wiem- byłem ciekawy jak jest u Was. Ostatnio u kolegi który tez ma nt700 sprawdzałem jak bardzo jest gorąca obudowa przekładni i... w sumie jest praktycznie tak samo gorąca jak u mnie. Da się położyć rękę ale na chwilę bo parzy....
Może tak musi być... myślę że gdzieś z 60st. obudowa ma...
Pozdrawiam.
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Wto Wrz 13, 2022 23:00   

Ciok napisał/a:
A nie grzeje się od silnika? Wszak to jeden metal.Obrazek

Jak rozumiem po oleju w przekładni ( Hipol ), że to chodzi o przekładnię przy tylnym kole. To jest za daleko od korpusu silnika aby przenieść tempetaturę.
Tu na forum ktoś tez się skarżył przy NT 700, ze mu grzeje sie ta przekładnia ale Go uspokkojano, że to normalne iż po dłuższej jeździe jest gorąca w nt 700.
Ja mam NTV 650 j po dowolnie długiej jeżdzie przekładnia nie parzy ręki.

P.S. To, że masz ciemny olej to nie problem jeśli nie masz w nim srebrzących się opiłków - sprawdz magnesem. Jeśli sa to zapewne jest coś niewporządku z łożyskiami na wałku i osi koła. Jednak pisześz, że masz najechane 15 000 km to łozyska powinny być w porzadku. Chyba, że masz 115 000 km albo 215 000. Czy jest własciwy przebieg najlepiej sprawdzić na wskaźniku wyciagnięcia się lańcucha rozrzadu - trzeba zdjąć pokrywę zaworów i pomierzyc. Jeśli wysuniety na 6 mm i nawet wiecej to na bank przebieg jest powyżej 100 000 km a może i 200 000.
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
mpendzik 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2022
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Wrz 18, 2022 18:53   

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o przebieg to jestem pewien, bo to salon polska z pełną dokumentacją, a odkupiłem ją od sąsiada więc tak na prawdę znam historie maszyny.
Olej w przekładni wymieniłem 2 razy ale żadnych opiłków nie było widać. Po prostu robię to, co mechanik mi zalecił: Jeździć - obserwować.
Pozdrawiam i dziękuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12