Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Owiewki, wymiana płynu chłodniczego ; PILNE
Autor Wiadomość
motonita1 
motonita


Dołączył: 25 Maj 2021
Posty: 81
Skąd: Gorlice
Wysłany: Sob Lis 27, 2021 21:31   

Wydawało się, że to prosta czynność.
Wypełniłem układ płynem pod korek, weszło 1,7 litra. Robiłem to etapami, bez pośpiechu od czasu do czasu wachałem motocyklem dokąd wychodziły bąble powietrza. Następnie odpaliłem moto , a gdy po kilkunastu sekundach zauważyłem, że poziom płynu się podnosi, zamknąłem wlew korkiem i poczekałem, aż układ się mocno nagrzeje (wskaźnik temperatury w połowie skali) po czym wyłączyłem zapłon. Po około 4 godzinach sądziłem, że tylko dopełnię płyn, ale niestety weszło zaledwie 10ml. Powtórzyłem więc start, przy otwartej chłodnicy i znowu ją zamknąłem gdy poziom zaczął się podnosić. Tym razem poczekałem, aż wskaźnik temp. przekroczył 1/2 skali, włączył się wentylator więc po chwili zgasiłem. Po około 1,5 godz. otwieram wlew, próbuję uzupełnić płyn a tam znowu wchodzi zalewie 1ml. Nie rozumiem co jest nie tak. Wygląda, że układ nadal jest zapowietrzony, bo powinno wejść jeszcze 0,4 litra, czyli w sumie tyle samo ile wyszło płynu podczas opróżniania układu 2,1 litra. Czyżby termostat padł???
Nadmienię, że silnik nagrzewał się w normalnym tempie, w normalnym czasie osiągał temperaturę.
_________________
Virago; GSX 750; Triumph Sprint ST 955i; Suzuki UX 150 ciągle, Dauville NT700V obecnie
 
 
markali 
markali


Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 163
Skąd: Opole/Prószków
Wysłany: Sob Lis 27, 2021 22:47   

W którym miejscu spuszczałeś płyn? A zbiorniczek wyrównawczy? Ściągnąłeś z niego wszystko? Czasami coś tam zostaje. Zalać chłodnicę i zbiorniczek wyrównawczy. Zakręcić korki i uruchomić. Tam jest chyba układ ciśnieniowy. Po zalaniu nie trzeba ruszać motocyklem tylko się ściska ręką węże co pomaga w odpowietrzeniu
_________________
DL650XAL7
 
 
motonita1 
motonita


Dołączył: 25 Maj 2021
Posty: 81
Skąd: Gorlice
Wysłany: Nie Lis 28, 2021 09:08   

Markali wszystko o czym piszesz oczywiście robiłem. Ze zbiorniczka wyrównawczego nawet strzykawką resztki wyciągałem. Nawet spec od naprawy motongów potwierdził, ze odpalać z otwartą chłodnicą i dolać gdy poziom się obniży, ale zaraz zamknąć gdy poziom zacznie się podnosić i grzać do 80stopni, aż termostat się otworzy. Może za nisko grzałem, ale skoro wentylator ruszył to chyba było blisko 100stopni? :(
_________________
Virago; GSX 750; Triumph Sprint ST 955i; Suzuki UX 150 ciągle, Dauville NT700V obecnie
 
 
markali 
markali


Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 163
Skąd: Opole/Prószków
Wysłany: Nie Lis 28, 2021 10:14   

Termostat otwiera się po osiągnięciu normalnej temperatury pracy płynu. Moim zdaniem więcej niż 80 stopni ale napisałeś że włączył się wentylator a powinien się włączyć przy wyższej temp.
_________________
DL650XAL7
 
 
motonita1 
motonita


Dołączył: 25 Maj 2021
Posty: 81
Skąd: Gorlice
Wysłany: Pon Lis 29, 2021 21:28   

Myślę, że temat opanowałem. Dla pewności ponownie opróżniłem układ chłodzenia (zapewne niepotrzebnie) ponownie napełniłem, weszło 1900ml pod korek i ani grama więcej. Odpaliłem moto, na wolnych obrotach chodził aż do włączenia się wentylatora, więc gdy się po chwili sam wyłączył, zgasiłem moto. Nic niepokojącego się nie działo, żadnych wycieków, dymienia, przegrzewania itp. więc po wychłodzeniu się silnika dolałem jeszcze 30ml płynu. I na tym proces zakończony, myślę że wszystko ok. chyba, że ktoś z Was coś zasugeruje czy zausterkuje :)
Pozdrawiam wszystkich chętnych do pomocy.
_________________
Virago; GSX 750; Triumph Sprint ST 955i; Suzuki UX 150 ciągle, Dauville NT700V obecnie
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Wto Gru 21, 2021 20:07   

Najprostszy sposób na zrzucenie płynu chłodniczego to odkręcenie śrubki przy pompie wody, a jak nie to odkręcić wąż przy pompie wody, ten grubszy, jest najniżej położonym punktem układu chłodzenia.
Co do zdejmowania owiewek:
1. szyba
2. lusterko, chociaż może nie koniecznie, nie pamiętam
3. schowki, śrubki przy kierownicy, ampol, wkręty, wredny rzep przy zbiorniku paliwa do "wyrwania"
4 siedzenie/kanapa
5. osłona gmola (klucz ampol)
6. osłona na zakończeniu owiewki przy podnóżku
7. obudowa licznika od strony kierowcy 2 śrubki nad licznikiem, ale od spodu, prawie nie widoczne
8. plastik pod lampą
9. śrubki od przedniej obudowy licznika
10. duże śruby M8x4 szt. z sześciokątnym łbem

Powodzenia!

Za pierwszym razem zajęło mi ze 4 godz. Teraz 45 minut obie strony.

początek jak do wymiany filtra powietrza:
https://www.youtube.com/watch?v=0Eo6RSzscus
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
motonita1 
motonita


Dołączył: 25 Maj 2021
Posty: 81
Skąd: Gorlice
Wysłany: Wto Gru 21, 2021 21:14   

Dzięki rzempi, jestem pod wrażeniem wypunktowania kolejnych czynności. Zrobiłem to właśnie tak jak piszesz :) ale zajęło mi pewnie więcej niż 6 godzin łącznie z dokładnym opisem gdzie jaka śrubka była. Teraz wszystko rozbebeszone, czeka na dostawę części. Nowa lampa już jest i jeszcze owiewki przyjdą pewnie po świętach i kierownica to będę powoli składał. Wymiana płynu rozpoczęła cały ciąg zdarzeń i dobrze bo ukazał się cały stan techniczny, gdyby nie to byłbym w nieświadomości :(
_________________
Virago; GSX 750; Triumph Sprint ST 955i; Suzuki UX 150 ciągle, Dauville NT700V obecnie
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Wto Gru 28, 2021 18:57   

W sumie było PILNE, a odpisałem blisko po miesiącu, ale może komuś się przyda.
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12