Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
kanapa akcesoryjna
Autor Wiadomość
wojtek16 

Wiek: 56
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 16:55   kanapa akcesoryjna

witam!
poszukuję kanapy akcesoryjnej (wyszywanej) do mojej deavilki. Widziałem na allegro moto z taką kanapą i bardzo mi się spodobała. Link do strony http://otomoto.pl/honda-n...e-M3477966.html Super wygląd, a i komfort podróży wydaję się być z wyższej półki. Wie może ktoś z forumowiczów gdzie można taką znaleźć? Ewentualnie może jakiś tapicer potrafi przerobić fabryczną kanapę na akcesoryjną?

Pozdrawiam
 
 
Christo 
NT650V

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 54
Skąd: Bergen/Gorlice
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 17:10   

Też myślę nad tapicerowaniem siedzenia. Na allegro jest tylko taka tapicerka LINK
Ciekawy jestem tylko czy podczas deszczy nie będą napisy przemakały? One są chyba wyszywane?
Koszt z tapicerowaniam i wysyłka to 225zł. Oczywiście do tego trzeba wysłać swoja stara kanapę do sprzedawcy.

 
 
buu-84 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 311
Skąd: warmia
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 17:24   

Zobaczcie ten temat, ja ostatnio przerabiałem kanapę, koszt 250 zł, co do komfortu jeszcze nie testowałem
http://hondantv.pl/forum/...t=2801&start=30
Jedną z mocniej polecanych firm przerabiających kanapy motocyklowe jest MARIOMOTO, tylko że się cenią, przeróbkę mojej kanapy wycenili na ok. 400 zł.
 
 
wojtek16 

Wiek: 56
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Kielce
  Wysłany: Czw Sty 10, 2013 17:47   

dzięki za szybką odpowiedź!
Już piszę maila do Mariomoto. Jak tylko dostanę ofertę to podam na forum!

[ Dodano: Pią Sty 11, 2013 15:53 ]
witam,
dostałem ofertę na przeróbkę kanapy od Mariomoto. Rzeczywiście tanio nie jest 430zł. Twierdzą, że w tej cenie profilują kanapę pod konkretnego jeźdźca stosownie do jego wzrostu i wagi. Ze zdjęć zamieszczonych na ich stronie wydaje się, że znają się na swojej robocie, ale ta cena... Sam nie wiem, muszę to przemyśleć.
 
 
Sąsiad 


Wiek: 50
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 17:21   Uwaga na MarioMoto!

Niestety w MarioMoto zaczyna się źle dziać. Czytałem na forach że mają potknięcia, ale sam się przekonałem że jest klęska.
Oddałem kanapę do totalnej przeróbki, miało być szybko i super. Niestety właściciel kręcił, ozukiwał i przesuwał terminy, by w końcu przesłać mi "gotową" kanapę. Materiał, owszem ładny i dobrze uszyty, jednak bardzo mocno naciągnięty, a przez to nie pasujący do zbiornika paliwa. Musiałem dać do przetapicerowania i teraz jest ok. Zrobiłem ostatnio kilkudniowy wypad na Devi i co? Kanapa twarda, i źle wyprofilowana. Zamiast wygodnie utrzymywać kierowcę w wygodnej pozycji, jedzie się po niej do przodu. Totalna klęska za 500zł!!! Nie polecam tej firmy i zamierzam z nią walczyć o zwrot kosztów za niedoróbkę.
 
 
dosiek77 


Wiek: 46
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 93
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto Kwi 13, 2021 13:58   

Czy kupował ktoś pokrowiec na kanapę?
_________________
WARSZAWSKI CHROM
 
 
wiesiekm 
wienicek

Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 8
Skąd: dębica
Wysłany: Czw Kwi 15, 2021 15:31   

Witam, w zeszłym roku przeszywałem kanapę do dewilki w firmie wijalis. Pierwotnie kupilłem same poszycie, ale poddałem się, a wczesniej dwóch lokalnych tapicerów pzy próbie montażu,wiec odesłałem kanapę razem z pokrowcem do wijalisa. Podejście do klienta ,zrozumienie ,fachowość wykonania ,materiały dla mnie bajka.Cena 400 wtedy,dziś nie wiem.
_________________
wiesiekm
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Pią Kwi 16, 2021 09:07   

Ja robiłem kanapę u Gorjana w Grodzisku Mazowieckim.
( zdjęcie z fejsa żyd zablokował.)

Troszkę drogo, ale dobrze wyprofilowana a szwy cienkie więc w dupsko nie uwiera.
Myślałem o pokrowcu, ale odpuściłem. Trzeba załatwiać tapa a i umiejętności też by się przydały.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
dosiek77 


Wiek: 46
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 93
Skąd: Wawa
Wysłany: Sob Kwi 17, 2021 09:54   

A z tej oferty ktoś korzystał? https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-na-siedzenie-honda-ntv-revere-90-97-8477252673
_________________
WARSZAWSKI CHROM
 
 
Baza 
ADV rider

Wiek: 37
Dołączył: 20 Wrz 2020
Posty: 7
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob Kwi 17, 2021 15:25   

Wszystko super. Miałem od nich kanapę w Varadero.Wygląd mocno na plus jednak komfort...
No cóż pomimo dołożenia pianki miałem wrażenie że jest mniej wygodna.
Poza tym to jest firma Wijalis która nie wiedzieć czemu zmieniła nazwę. Opinie mają jak najbardziej ok.
Problemem jest całkowity brak kontaktu i towarzysząca temu frustracja czy ktoś nie przeje... twojej kanapy. Miałem tak ja,kumpel któremu poleciłem i kilka innych osób na różnych forach.
Po prostu całkowity brak kontaktu.
 
 
dosiek77 


Wiek: 46
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 93
Skąd: Wawa
Wysłany: Sob Kwi 17, 2021 15:47   

Montaż kosztuje 50pln i jeszcze muszę wysłać kanapę. samemu da rade to zrobić? Nie jestem tapicerm.
_________________
WARSZAWSKI CHROM
 
 
Baza 
ADV rider

Wiek: 37
Dołączył: 20 Wrz 2020
Posty: 7
Skąd: Żywiec
Wysłany: Nie Kwi 18, 2021 15:50   

Nie sam tego tak ładnie nie naciągniesz
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Pon Kwi 19, 2021 11:02   

Zależy jaka kanapa, czy z wyraźnym podparciem lędźwiowym, czy bardziej płaska... jeżeli płaska naciągnie bez problemu, jeżeli ma podparcie, to faktycznie wymaga to więcej wprawy i ja bym się nie bawił.
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
grad74 
Grzegorz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 395
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 20, 2021 05:16   

Płaską to faktycznie bez problemu sie ładnie naciągnie ale potrzebne są do tego 4 łapy (żeby przytrzymać pacjenta) , albo jak ktoś nie ma 4 rąk jak "Stitch" to 2 osoby, przynajmniej w początkowej fazie. No i porządny taker a nie taki z gównolitu za 15 zł , bo się nie przebije przez twardy plastik kanapy. Ja w zeszłym roku przetapicerowywałem sobie sam kanapę w Reverce taką z "garbem" bo dokładałem 1,5 cm twardej pianki pod dupsko kierownika to spoko w domowych warunkach da się to ogarnąć. Jest pół dnia roboty żeby powyciągać płaskim śrubokrętem i płąskoszczypami te wszywki. Ja u mnie dawałem o głębokie na 8 mm. No tyle że samemu też trzeba być lekko ogarniętym choćby w podstawowych kwestiach. Jak tego nie czujesz oddaj do fachowca, bo z całym szacunkiem jeśli przy przypstrykaniu zwykłego płaskiego obszycia pytasz czy "da radę to zrobić samemu" , to znaczy że chyba nie czujesz tematu, a szkoda zepsuć i wywalić półtorej stówki.
_________________
SHL M11 z 62r. , WSK Garbuska z 68r. , skuterek Motobi z Hondowskim silniczkiem, Transalp 600 PD10, Dominator NX125 z 98r. , NTV-ka Reverka RC33.
Gmole do RC33 zrobię , jeśli ktoś potrzebuje :)
 
 
dosiek77 


Wiek: 46
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 93
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto Kwi 20, 2021 06:42   

To już się zrobi 240pln. Bo wysyłka w obie strony i montaż. Trudno jak ma być ładnie to trzeba płacić :mrgreen:
_________________
WARSZAWSKI CHROM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12