Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
gaśnie na wolnych jak się rozgrzeje
Autor Wiadomość
Akino 

Wiek: 61
Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 03, 2020 20:51   

Chciałbym wrócić do tematu - pojawiły mi się w mojej NTV 700 VA z 2006 roku bardzo podobne objawy, jak u autora posta. Po zakupie zrobiłem pełny serwis (zawory, filtr powietrza świece, płyny, nawet klocki hamulcowe i accu). Wtrysk, więc gaźników nie ma. Przejechałem od tego czasu ok. 3.5 tys. km i wszystko było super. Do dziś. Dziś, tak jak zawsze na zimnym silniku obroty biegu jałowego były ok. 1500 i po rozgrzaniu spadały do ok. 1200 jak zawsze. Ale po półgodzinnym postoju wolne obroty "ustabilizowały się" na poziomie 900-1000. Odczuwalnie niskim, tak, że na czerwonym świetle podkręcałęm manetkę, bo bałem się, że zdechnie, choć nie gasł. Za wyjątkiem jednego razu, gdy na luzie dojeżdżałem do skrzyżowania. Podjechałem na CPN, moto postało zgaszone kilkanascie minut i bezpośrednio po uruchomieniu wszystko wróciło do normy. 1200 obrotów, bez tendencji do gaśnięcia. Nawet gdy w korku ponownie osiągnął temperaturę włączania wiatraka. Boję się, że jak coś samo ustąpiło, to samo wróci w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Gdyby, jak ktoś sugerował, zaraz po serwisie były za małe luzy zaworowe, to dzisiejsze objawy wystąpiłyby chyba od razu po (złej?) regulacji, a nie 3.5 tys. km później? I nie pojawiłyby się nagle aby ustąpić same po kilkuminutowym postoju?
Aha - na tym samym baku przejechałem w podobnych warunkach ok. 150 km, a objaw jak pisałem, wystąpił nagle, po półgodzinnym postoju, więc raczej ani nie temperatura, ani nie paliwo...Może ktos ma jakiś pomysł?
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Wto Lis 03, 2020 22:36   

:???: się nie wypowiem, bo za mało danych, albo brak wiedzy. Jak coś się nie zacznie pierdzielić na dobre to trudno wyrokowac.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
Akino 

Wiek: 61
Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 16, 2020 10:38   

Dzięki,

Postanowiłem poobserwować, ale się nie powtórzyło. Podejrzewałem zatkany odpowietrznik zbiornika, bo usiłowałem dmuchać w rurkę (tę najbardziej z tyłu z tych trzech sterczących po lewej stronie pod silinikiem) i odniosłem wrażen ie, że jest zatkana. Ale chyba niemożliwe, żebym mógł w ogóle jeździć bez sprawnego odpowietrznika.

Pozdr.
A.
 
 
aroxe 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 26, 2020 12:04   

Jeżeli nie wiesz czy odpowietrznik jest dobry, a moto zawsze gaśnie po rozgrzaniu to po prostu odpal moto z otworzonym wlewem paliwa.
Ja natomiast sugeruję jeszcze raz sprawdzić zawory, bo gaśnięcie po rozgrzaniu to najczęstszy objaw zbyt małego luz zaworowego na zaworach wydechowych. Nie wiem czy robiłeś tę akcję sam, ale jeżeli nie, to może mechanikowi nie chciało się gimnastykować z tym trudno dostępnym zaworem od frontu motocykla, przy chłodnicy i go pominął?
 
 
Akino 

Wiek: 61
Dołączył: 19 Lis 2019
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 26, 2020 13:05   

Dzięki,

Luzy regulował mechanik w autoryzowanym warsztacie (przy okazji innych czynności serwisowych) - sam bym się tego nie podjął :razz: . Ostatnio wyjeździłem (na dwa razy)ok. 3/4 zbiornika - od pełnego - bez otwierania i objaw się nie powtórzył. Niepokoiło mnie tylko troszkę to, że rurka odpowietrznika sprawiała wrażenie zatkanej - nie miałem siły w płucach aby w nią dmuchnąć - zupełnie, jakby była zablokowana na głucho. Ale z drugiej strony gdyby nie było sprawnego odpowietrznika, to przy pełnym i zamkniętym zbiorniku daleko bym chyba nie zajechał?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13