Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Poprawa oświetlenia
Autor Wiadomość
EREB 
Marcin


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 386
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 18, 2020 09:18   

Nie wiem jakie ja mam. Ale świecą lepiej niż dlugie.... I generalnie jeżdżę z włączonymi również w dzień.
_________________
Był ogar200>chart 50>piaggio nrg>kymco agility125>piaggio beverly200>piaggio x7 250>suzuki dr800>honda nt650 deauville 2000
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Pią Wrz 18, 2020 09:37   

mrok31337 napisał/a:
Ciok, poważnie? Jechałem w weekend po nocy i mój lepiej świeci niż samochód.

Może mam gówno, nie żarówki?
Muszę sprawdzić. Naprawdę kiepsko świecą.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 18, 2020 23:09   

Ciok napisał/a:
Zakładaliście skupione czy rozproszone. Grad, ty jakie założyłeś?
Ja chyba bym wolał rozproszone.

Nie jestem Grad, lecz Ci odpowiem.
Onegdaj tutaj pisałem o swoich próbach dobrania lamp LED. Tera pokrótce:
- gdy miałem "devi 650" wpadłem na koncept, coby jedna była rozproszona (świecenie blisko, pod koło - lewa), a druga skupiona (daleko przy poboczu - prawa). Po instalacji zestawu poznałem swój błąd - rozproszona świeciła P. Bogu w okno, w ogród, do piwnicy i... po gałach kierowców "naprzeciwnych"; nie dało się tego specjalnie opanować. Były blendy o kształtach róznych i fantazyjnych, przyciemnianie, etc. Skończyło się dorobieniem se blend "księżycowych" z czarnej folii samoprzylepnej. Ta na rozproszonej była tak duża, że goowno świeciła dla mnie, za to nadal oślepiała...;
- gdy miałem "devi 700", nabyłem zestaw 2x skupione i zrobiłem 2x blendy "księżycowe". Po odpowiednim ustawieniu kąta padania snopu świateł, ja miałem jasność i nikomu oczu nie "lutowałem";
- gdy miałem eRTeki, ponowiłem kpl lampek, ino miast tych blend, nakleiłem kółka półprzeźroczystej folii ochronnej (z szarym nadrukiem) wizjera kasku. To była najlepiej sprawująca się kompilacja dla BMW, bo nie światła na drodze mi brakowało (eRTeki mają świetne tutaj osiągi), lecz chciałem zwiększyć "konia" optycznie, coby mnie nikt nie pominął w krajobrazie drogi.
Teraz już nie muszę kombinować, przy reflektorze i halogenach na LED-ach.

A najgorsza robota spada na Ciebie: wybór między rozproszonymi, a skupionymi (lampami roboczymi).
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
grad74 
Grzegorz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 395
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Wrz 20, 2020 05:58   

Ciok napisał/a:
Ale się mi podpasowal temat. Wracałem ostatnio po zmroku sztormiakiem i ni kuta nic nie widziałem. Jasna cholera, nie myślałem, że dwie lampy mogą tak gówniano świecić. :neutral:
W 700 -ce lepiej zdecydowanie świeca.
Zakładaliście skupione czy rozproszone. Grad, ty jakie założyłeś?
Ja chyba bym wolał rozproszone.

Część. No ja w Trampku mam założone dwa Ledy szerokie. Są założone dość wysoko (okolo70 cm) i ustawione nisko ale nie pod koła i nikt mi nie mruga. W Reverce mam lewy szeroki ustawione podobnie jak w Trampku, a prawy wąski ustawiony na dalekie oświetlanie pobocza. Dlatego założyłem szeroki z lewej strony bo w razie wychylenia się do wyprzedzania lub jazdy przy osi kierowcy już mają mnie widzieć. Lampy są podłączone bezpośrednio pod instalacje reflektora głównego pod PLUS, na stałe, a poprzez dodatkowy włącznik na kierownicy dopuszczam do nich tylko masę. Dzięki temu działaj mi tylko z reflektorem głównym i równocześnie z danym rodzajem światła. Nie bawiłem się w żadne przekaźniki ani bezpieczniki bo lubię prostotę podpartą solidnością wykonania (nie mylić z druciarstwem) a poza tym 10W to gówno nie prąd. Ale teraz zastanawiam się coby jednak dać jak w TA, dwa symetryczne szerokie a jeden daleki machnąć sobie gdzieś centralnie. Choć z drugiej strony nie wiem czy warto fisiowac z tym centralnym bo noha ledowa żarówa główna daje takie światło że zmkata z jezdni co pomniejsze samochody. A nie jest ustawiona wysoko bo nie lubię razić innych.
_________________
SHL M11 z 62r. , WSK Garbuska z 68r. , skuterek Motobi z Hondowskim silniczkiem, Transalp 600 PD10, Dominator NX125 z 98r. , NTV-ka Reverka RC33.
Gmole do RC33 zrobię , jeśli ktoś potrzebuje :)
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Nie Wrz 20, 2020 12:16   

Dzięki Panowie.
Jednak jest trochę roboty i kombinowania. Najpierw zadziałam z żarówkami głównymi. Najprostszy sposób na polepszenie oświetlenia. Potem będę się martwił.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
tomciog 

Wiek: 52
Dołączył: 16 Wrz 2020
Posty: 21
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Wrz 23, 2020 20:47   

Dziękuję za wszelkie uwagi. Żarówkę mam firmową więc tu raczej nie problem.
A bardziej chodzi mi o doświetlenie, kiedy jest wąska, ciemna i pusta droga.
Spróbuję z tymi z linku. I zobaczę jak zadziała.
_________________
Raz się żyje, raz umiera. Potem tylko straszy :P
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Wrz 25, 2020 19:10   

No niestety, lampa w NT650V to jakaś porażka jest, świeci niczym kaganek polskiej edukacji po reformie.
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pią Wrz 25, 2020 20:35   

LED-y swoją drogą, ale zwiększenie napięcia na żarówce np. poprzez przekaźniki to podstawa, szczególnie w Devi przedliftowej (gorszy reflektor). Do normalnej jazdy po szosie wystarczają. LED-y traktowałbym raczej jako dodatek, niż podstawę oświetlenia.

Ja tak kiedyś zamontowałem:
https://drive.google.com/drive/folders/17GA15fGmVxYn-QQ-uKb4cPOGNCmk9BmD?usp=sharing
 
 
Ciok 
Old Traveler


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1760
Skąd: WPR Mazowsze
Wysłany: Sob Wrz 26, 2020 16:39   

daryjusz napisał/a:
LED-y swoją drogą, ale zwiększenie napięcia na żarówce np. poprzez przekaźniki to podstawa, szczególnie w Devi przedliftowej (gorszy reflektor). Do normalnej jazdy po szosie wystarczają. LED-y traktowałbym raczej jako dodatek, niż podstawę oświetlenia.

Ja tak kiedyś zamontowałem:
https://drive.google.com/drive/folders/17GA15fGmVxYn-QQ-uKb4cPOGNCmk9BmD?usp=sharing


Faktycznie widać różnicę. do tego lepsze żarówki i na oryginalnych reflektorach da się jeździć.
_________________
Pozdrawiam Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto
 
 
tomciog 

Wiek: 52
Dołączył: 16 Wrz 2020
Posty: 21
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Paź 05, 2020 17:11   

No i muszę zamówić od nowa. Zamiast lamp dostałem zwrot kasy z adnotacją o braku towaru.
A przy okazji - kojarzycie czy Honoratka ma do kierunkowskazów przerywacz czy wszystko jest w module?
Bo przed chwilą przestało migać i świeci ciągle...
_________________
Raz się żyje, raz umiera. Potem tylko straszy :P
 
 
stator 
stator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 332
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 06, 2020 12:01   

Przerywacz jest osobno.
Jak zdejmiesz kanapę, to po prawej stronie, z kostką z harmonijkową gumką. To oczywiście w 700....
_________________
Dulka
Majka
 
 
tomciog 

Wiek: 52
Dołączył: 16 Wrz 2020
Posty: 21
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Paź 07, 2020 15:00   

Dzięki.
Znalazłem, niestety co innego mówią katalogi , a co innego mam u siebie.
Ale zabieram się za szukanie.
Chwilowo samo się naprawiło, ale dziś podjechałem pod dom i znów się blokuje.
Otworzyłem, ale tam jest też płytka z elektroniką, więc rozruszanie przekaźnika nic nie da. Tym bardziej , że toto zalane w plastiku.
_________________
Raz się żyje, raz umiera. Potem tylko straszy :P
 
 
Polk 
Lech


Pomógł: 5 razy
Wiek: 55
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 256
Skąd: Grajewo BGR
Wysłany: Sro Paź 07, 2020 20:02   

Emhyrion napisał/a:
No niestety, lampa w NT650V to jakaś porażka jest, świeci niczym kaganek polskiej edukacji po reformie.

Potwierdzam zdanie (też jako nauczyciel po wielu reformach naszych kaganków "wspaniałych" ministrów Oświaty), więc zamontowałem
(na Devi 650, którą ma EREB) od majnfrendów ledy-halogeny. Zdjęcia reklamowe sobie, życie sobie. Zrobiłem po przekaźniku w/g schematu z innego forum. Są niezależne (mają oddzielny włącznik) i zarazem zespolone (schemat jest na forum w odpowiednim dziale). Pomagają w nocy na drogowych i w dzień dla widoczności innych jak pisali powyżej.

Mając doświadczenie powyższe też pokusiłem się z halogenami LED do Yamahy, chociaż centralne światło znacznie lepiej świeci niż w Devi. Na skośnookich wybrałem dedykowane ledy do GS znanej marki z wyższą ceną (około 180 Pln). Mimo wszystko po wielu ustawieniach okazało się podobnie, jak poprzednio. W dzień byłem widoczny dla innych, w nocy jak jechałem za kolegami na moto ich raziłem w lusterka, chociaż były max w dół.

Reasumując. Warto założyć dla własnego i innych bezpieczeństwa na drodze, na przekaźnikach, aby mieć w każdym momencie nad nimi kontrolę. Są sprzężone z sygnałem świetlnym i długimi.
Przydaje się, jak ktoś w nocy na Was uparcie jedzie na Długich i nie zmienia, jak dasz sygnał długimi+Ledy od razu zmienia. W dzień są mniej szkodliwe, wręcz pomagają nas widzieć. :)

Ps. Policja ani razu mnie nie zatrzymała. Przegląd techniczny bez problemów.
_________________
Jawa 350 TS `88>Piaggo 50 Sfera>Honda 750 VFR `92> Devi RC 47 2000> Yamaha 900 XJ Div `97, Dniepr MT10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12