Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kupno motocykla w Angli, co i jak ?
Autor Wiadomość
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 12:31   Kupno motocykla w Angli, co i jak ?

Mam zamiar sprowadzic motocykl z Angli i go zarejestrowac w Polsce. Nie orientuje sie jak jest w rzeczywistosci, dlatego zwracam sie z prosba do Was.



1. Kupuje motocykl w Angli ( mam zamiar na nim wrocic do Polski i go ubezpieczyc )

2. Wyrejestrowanie

3. Wykupienie tymczasowego ubezpieczenia ( jesli takowe istnieje )

4. Wracam do Polski gdzie przedstawiam dokumenty, robie oplaty i rejestruje moto.



Czy caly proces odbywa sie tak jak zawarlem to w tych 4 pkt ? a moze czekaja po drodze jakies niespodzianki ?

Ktoś ma w tym doświadczenie?

jakieś porady?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 13:16   

Zdaje się, że kolega ruthi7 mieszka na stałe w Anglii i raz na jakiś czas wystawia motocykle na allegro. Pewnie będzie wiedział co i jak... Być może pomoże Ci także w poszukiwaniach...



Chcesz zmienić NTV na inny motocykl?
 
 
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 17:19   

Korci mnie Transalp ten sam silnik

Tylko brak tam "kardana" :(

Przezwyczajiłem się już do tej V-ki :)
 
 
ruthi7 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 172
Skąd: Cz-wa, Nuneaton GB
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 19:24   

Jeżeli kupujesz od osoby prywatnej wypełniasz sekcje 11 - export stały. Spisujesz jeszcze umowę kupna - sprzedaży (najczęściej potwierdzenie wydane przez sprzedającego o sprzedaży motocykla z wszelkimi danymi). Czasami się zdarza, że sprzedający nie chcę zgodzić się na wypisanie sekcji 11 (choć jest w pełni legalna) - powód: nigdy w ten sposób nie sprzedawali żadnego swojego pojazdu. Wówczas wypełnia się sekcje o sprzedaży, Ty dostajesz mały świstek a sprzedający wysyła cały dowód do DVLA i nowy przychodzi na Twoje nazwisko. Wymagany jest do tego adres w GB aby dowód miał gdzie dojść. Czas do 14 dni.



Następnie szukasz ubezpieczenia (jeżeli chcesz wracać na kołach). Chyba najlepsza opcja to ub. tymczasowe. Sposób zakupu: internet lub agencja. (szukasz "temporary cover")

Do wyjazdu z GB musisz mieć dowód rejestracyjny (na swoje nazwisko bądź na sprzedającego+ umowa k-s) MOT i Insurance. Do tego wykupić tunel lub prom. OD 39Ł w górę.



Podpowiem, że w twoim wypadku może bardziej się opłacać przylecieć do GB, zakupić bike i wysłać go kurierem - koszt od 150 do 250 funtów. Możesz również z nim wrócić aby doglądać moto za kolejne 40 Ł.



Dalej gdy już jesteś w PL kolejno"

-tłumaczenie dowodu i ew. umowy k-s - 60 do 90 zł w zależności od biura tłumaczeń

-pierwszy przegląd techniczny - 150zł

-Urząd skarbowy i druk VAT24 - ok 150zł (nie wiem dokładnie)

-dalej już jak w przypadku moto zakupionego w "granicach absurdu" czyli blachy i ubezpieczenie OC.



Podpowiem, że OC możesz wykupić na angielskie rejestracje (np. w PZU) i legalnie jeździć, np na przegląd techniczny, a po otrzymaniu docelowych rejestracji przepisać OC na nowe numery bez dodatkowych opłat.
 
 
mersez 


Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 21:24   

Podpowiem tylko, że warto zwrócić uwagę na wpisy w umowie typu: pojazd posiada uszkodzenia, taki wpis może powodować wygnanie z wydziału komunikacji do diagnosty na dodatkowe bad.tech. lub dokonanie wpisu na dokumencie pierwszego badania informującego o usunięciu uszkodzeń.

nie wszystkie urzędy do tego się przyczepiają - zależy to od wiedzy urzędnika i interpretacji przepisów, ale w ustawie jest wyraźnie napisane, że dla pojazdu sprowadzonego posiadającego uszkodzenia wymagane są dodatkowe bad. techn. Koszt rejestracji w wydziale komunikacji motocykla sprowadzonego z zagranicy wynosi 188zł
 
 
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 09:27   

Panowie dzięki za odpowiedzi, zakup innego muszę przełożyć na później, przeprowadziłem się i cały budżet pochłonęło mieszkanie.

To nawet dobrze nie muszę znowu ćwiczyć tej "papierologii" i "urzędologii" :P
 
 
kaśka
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 13, 2009 01:33   

pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze... sprawdź jeszcze, czy po dobrej stronie jest kierownica :P cyaaaaa
 
 
ogniki 
Wąchacz spalin


Wiek: 44
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 13:49   



Muszę o tym pamiętać :P :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12