Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Licznik kilometrów zdechł
Autor Wiadomość
tydraniu 
orzeł nielot


Wiek: 35
Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 40
Skąd: RMI
Wysłany: Wto Mar 24, 2020 17:33   Licznik kilometrów zdechł

Witam. Jak w temacie, zdechł mi licznik przejechanych km. Tylko pierwsza cyferka się kręci, kolejna już stoi. Cała ta "deska rozdzielcza" jest rozbieralna, da się połatać ten licznik czy lepiej nie ruszać bo to nic nie da. Pewnie urwał się ząbek i dlatego nie przeskakuje, ale to moje domysły...
 
 
Andrzej1986 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 06 Lut 2019
Posty: 50
Skąd: inowrocław
Wysłany: Wto Mar 24, 2020 19:22   

Wszystko da sie rozebrać tylko te plastiki sa stare , jak sam zaczniesz to rozbierać możesz popsuć więcej niż naprawisz. Ja bym się nie zabierał za to . a ceny są wysokie za te plastiki . Lepiej dać do mechanika na koniec sezonu on ci powie co zrobić. Koszt takiego licznika sprawdzałem z ciekawości to od 250zł w górę masakra .
_________________
endriu
 
 
tydraniu 
orzeł nielot


Wiek: 35
Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 40
Skąd: RMI
Wysłany: Wto Mar 24, 2020 19:44   

Plastiki w sensie owiewki boczne i czacha? Czy chodzi Ci o plastki z których skonstruowany jest licznik?
 
 
izywec 
Premium User
Nie pradziadek!


Pomógł: 24 razy
Wiek: 83
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 898
Skąd: Gm. wiej. Kołobrzeg
Wysłany: Sro Mar 25, 2020 01:12   

tydraniu,
Moja rada jest taka:
1. Uszkodziło się ci kólko zębate przerzucające obrót bębenka. Takie kółeczko na ośce miedzy bębenkami /tym co sie obraca i następnym po lewej/ .
2. Na złomowisku samochodowym poproś /lub kup/ o licznik drogowy z samochodu o podobnej wielkości /chodzi o średnicę/ jak w motocyklu i następnie go rozbierz w celu poznania budowy i działania.
3. Jesienią na spokojnie rozbierz swój licznik korzystając z nauki przy rozbieraniu samochodowego. Uważaj tylko na sprężynę włosową przymocowanej do tarczki wskazówkowej sprzęgła magnetycznego bo ta sprężyna odpowiada za wskazywanie prędkości i jej np. pogięcie będzie skutkowało złymi wskazaniami prędkości jazdy.
4. Jak będziesz miał farta to te zębatki pośrednie między bębenkami z licznika samochodowego będą pasowały do twojego z moto i sobie wymienisz.
5. Jeśli nie to tą uszkodzoną zębatkę daj jako pierwszą z lewej wtedy nie będzie ci liczył dziesiątek tysięcy kilometrów ale do 9999 km będzie dobrze wskazywał a Ty będziesz miał czas na szukanie tej uszkodzonej zębatki pośredniczącej między bębenkami wskazującymi.

Powodzenia !
_________________
Pozdrowienia dla czytających! Izydor W.
Był Junak M10 z 1964 od 1978.
Teraz /08.2013/ Honda NTV RC 33P
Od września 2023 Rower i "Puszka"
 
 
tydraniu 
orzeł nielot


Wiek: 35
Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 40
Skąd: RMI
Wysłany: Sro Mar 25, 2020 19:38   

bardzo dziękuję za tak kompleksowe wyjaśnienie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13