Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wibracje
Autor Wiadomość
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 12:33   

Cześć.
Mam co prawda NT-700 ale i u mnie występują wibracje i to w sposób całkiem przypadkowy.
Raz jest idealnie a raz jest do d.... Ponieważ w samym silniku nic nie może się w sposób losowy wyrównoważać więc problem jest w okolicy sprzęgło - skrzynia biegów. Sprzęgło wymieniałem więc zostaje skrzynia biegów. W moim wypadku nie mam chęci ani nastroju na jej rozbieranie.
Nie wspomniałem jeszcze, że pierwsze podejrzenie padło na przesunięty o ząb rozrząd ale to też wykluczyłem. Co do wibracji w Twoim moto sprawdził bym jeszcze synchronizację gaźników. Przy złej synchronizacji pojawią się również wibracje. No i oczywiście popatrz czy wibracje są cały czas czy również potrafią się wytłumić podczas jazdy.

Pozdrawiam,
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 12:38   

Ja bym sprawdził wszystkie śruby, nakrętki itp.
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
jjanusz 
zagle

Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 29
Skąd: ryki
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 13:28   

Biorę się za śruby, a synchro to dopiero jak dorobię króćce , do podłączenia wakometra
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 13:31   

Bo rozumiem, że wibracje są mocno odczuwalne podczas siedzenia na moto kiedy jest np na centralnej stopce a skrzynia ma wbity luz? Wtedy obroty w górę i pojawiają się wibracje? Tak eliminujesz kardana, koła itp
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
jjanusz 
zagle

Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 29
Skąd: ryki
Wysłany: Wto Sie 13, 2019 14:50   

Tak właśnie jest, ale jakoś do tej pory nie wpadłem na ten pomysł, żeby go postawić na centralnej i przegazować.
Śruby silnika okazały się dokręcone. teraz pytanie co dalej. W zimę sprawdzałem zawory, membrany w gaźnikach, kolor świec, ciśnienie na cylindrach , było wszystko okej. Spalanie jest na poziomie 4.5 do 5.5 litra oleju nie bierze.
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sie 14, 2019 07:02   

No to nie wiem, trzeba ściągać plastiki, szukać co może wpadać w rezonans i powodować wibracje. Co do śrub sprawdź może jeszcze czy podkładek nie brakuje. Ja bym rozebrał moto, postawił na centralce, odpalił, zablokował manetkę i sprawdzał organoleptycznie bez kanapy itp. Może mocowanie akumulatora poszło i on szaleje pod kanapą?
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
jjanusz 
zagle

Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 29
Skąd: ryki
Wysłany: Sro Sie 14, 2019 17:54   

Witam ponownie
Rozkręciłem plastiki, posprawdzałem śruby oraz zrobiłem synchronizację, wprawdzie synchro na wolnych obrotach dało się ustawić, zaś przy wzroście się rozjeżdża. Nic to nie pomogło. Podejżewam że coś jest z silnikiem, może Magneto rozwalone albo kosz sprzęgłowy, zostawię to chyba na zimę ( jak nic innego nie wymyślimy) a teraz trzeba jeździć
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Sie 15, 2019 02:05   

Zapłon/świece/przewody na pewno w porządku?
 
 
jjanusz 
zagle

Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 29
Skąd: ryki
Wysłany: Czw Sie 15, 2019 04:51   

Tego to nie sprawdzałem , silnik chodzi równo. Na niskich obrotach wibracje są mało odczuwalne, wraz ze wzrostem obrotów nasilają się. Myślę że przy awarii układu zapłonowego to by były inne objawy. Tu wibracje są raczej od jakiegoś nie wyważonego elementu. Wczoraj przy synchronizacji gaźników podłączyłem paliwo z butelki, to na wolnych obrotach paliwo w butelce jest stabilne, zaś z wzrostem obrotów tak jak by się gotowało, aż bombelkuje od tych wibracji. Ale kolor świec sprawdzę po dłuższej przejażdżce, bo teraz to chodził sporo na postoju przy synchronizacji.
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Sie 15, 2019 14:09   

Zapłon wypada właśnie przy większych obrotach. jeśli brakuje iskry lub paliwa na którymś cylindrze powstają wibracje. Tutaj oczywiście powodów może być wiele.
 
 
Qadrat 
Qadrat


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2019
Posty: 30
Skąd: Ozorków
Wysłany: Wto Wrz 03, 2019 20:22   

Nie wiem czy się z tym uporałeś czy nie ale sprawdź jeszcze czy nie masz luzu na krzyżaku wału napędowego. Uszkodzony powoduje dość duże wibracje podczas jazdy.
_________________
Honda Revere + Honda SH300i
 
 
jjanusz 
zagle

Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 29
Skąd: ryki
Wysłany: Sro Wrz 04, 2019 05:34   

Jeszcze się nie uporałem, odłożyłem na zimę. A wibracje są na też na postoju, więc wał odpada. Wygląda na to że te wibracje generuje silnik, podejrzenie padło na niewyważone Magneto, albo kosz. Teraz jeszcze pogoda to trzeba korzystać, mam nadzieję że nic gorszego się nie stanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12