Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co to za śruba nad rozrusznikiem ?
Autor Wiadomość
dudi78 


Wiek: 45
Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 92
Skąd: Olkusz
Wysłany: Nie Lut 17, 2019 11:49   Co to za śruba nad rozrusznikiem ?

Witam
Panowie jestem na etapie ciągłego szukania małego wycieku na tylnym cylindrze. Wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów i choć stawiałem na to miejsce to jestem pewien że teraz tam jest sucho. Przy rozebranych plastikach wyczyściłem wszystko. Po odpaleniu i pracy silnika około 1 godziny było wszystko suche. Poskręcałem i ok. wybrałem się na przejażdżkę i niestety pojawił się wyciek. Szukałem i moje podejrzenie padło na to, że wyciek może być gdzieś nad rozrusznikiem. Odchyliłem kable i ujrzałem o to tę śrubę. Może to ona jest winna. Tylko że w modelu z 2001 jej nie ma. U mnie z 2000 jest. Moto to Deavi. Możecie coś zasugerować bo w manualu nie znalazłem. Zdjęcie w linku.

Zdjęcie śruby

[ Dodano: Nie Lut 17, 2019 16:10 ]
Nadpisze post

Po dzisiejszej jeździe zauważyłem delikatne zacieki oleju jak na poniższym zdjęciu. Śruba o której wspominałem bez zmian czyli jak na zdjęciu powyżej. Góra sucha. Czy jest jakieś miejsce pod alternatorem z którego może podciekać?

Zdjęcie zacieku

Ps. Spróbowałem zmienić temat ale ale już się nie dało. Może wprowadzać w błąd co do sedna sprawy :/.

[ Dodano: Nie Lut 17, 2019 16:16 ]
i jeszcze jedno zdjęcie bo coś słabo widać Zdjęcia są poobracane ale nie wiem czemu :/

Zdjęcie zacieku 2
 
 
a87gonzo 

Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Lut 18, 2019 18:18   

Czy to czasem nie jest mocowanie napinacza łańcuszka rozrządu?🤔 Troszkę wyżej powinna być druga taka śrubka od tego samego. Jak dobrze pamiętam to możesz ją wykręcić (ale nie obie jednocześnie bo Ci napinacz może się przesunąć) i uszczelnić np. pastą Dirko. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

[ Dodano: Pon Lut 18, 2019 18:41 ]
Czy to te śruby?
https://m.fotosik.pl/zdjecie/caa28cd3480838eb
 
 
dudi78 


Wiek: 45
Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 92
Skąd: Olkusz
Wysłany: Pon Lut 18, 2019 20:56   

W moich manualach też jest tylko przedni cylinder rozrysowany. To mnie zgubiło. Przejrzałem jeszcze raz i nie jestem pewien ale wygląda właśnie że to śruba od napinacza. Na tylnym cylindrze wygląda to nieco inaczej. I jeszcze to że w modelu z 2001 jej nie ma.
Może ktoś jeszcze potwierdzi i spróbuję uszczelnić tę śrubę klejem do gwintów lub wymienić podkładkę bo chyba jest miedziana. Może to właśnie przyczyna problemu.

[ Dodano: Nie Lut 24, 2019 15:17 ]
Panowie może ktoś potwierdzić (lub nie) nasze przypuszczenia ? Czy może podciekać z tej śruby i czy ewentualnie można ją odkręcić i uszczelnić bez wpływu na naciąg łańcuszka ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12