Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
NT700v vs V-strom650 vs Transalp 650
Autor Wiadomość
radzieckii 
radzieckii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 1437
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 11:09   

Jacek_M, Jakbyś pomógł koledze i przytrzymał moto na bocznej stopce z kołem w górze, to byście razem piwo pili 😉
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 11:58   

Ja kolejny raz powtórze:

Zakładamy olejareczkę i idziemy pić piwko razem z kolegami Kardaniarzami :D

Tak wszyscy lubujemy się w grzebaniu we własnych motocyklach, dodawaniu miliona gadżetów, światełek, owiewek, pokręteł, wyświetlaczy i guzików, a jak dochodzi do słowa łańcuch to przerażenie i strach w oczach bo co 500km trzeba psiknąć z puchy.

W sumie, to jak w motocyklu jest centralka to smarowanie w całym sezonie wyniesie tyle samo czasu, co wymiana oleju w "kardanie" po roku jeżdżenia. Jak dla mnie na jedno wychodzi
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
daryjusz 
Wielka psuja

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 12:45   

Z punktu widzenia użytkownika kardan jest wygodniejszy w codziennym użyciu, ale niestety łańcuch to zło konieczne i nie przeskoczy się tego. Pewnie z 80% motocykli na rynku ma łańcuch, więc trzeba z tym umieć żyć. Od 16 lat cały czas mam jakiś motor z wałem kardana + dodatkowo jakieś łańcuchowce i nie odczuwam dyskomfortu z tego powodu. Przeciętny użytkownik w sezonie będzie musiał psiknąć sprayem na łańcuch pewnie 6-8 razy. Gdy motor stoi na stopce centralnej wystarczy ustawić go tak, by tylne koło było w górze, włączyć pierwszy bieg i psikać przez te może 10 sekund. Ot cała filozofia. W przypadku braku centralki to tylko trochę więcej zabawy, ale też można to zrobić samemu. Oczywiście po przyjeździe do domu wszyscy kardanowcy niezwłocznie biegną pić piwo, tyle czasu dzięki temu oszczędzają ;] Niestety, obecnie wychodzi coraz mniej motocykli na wale, które by mi się podobały z racji pewnej zmiany gustu i preferencji : / Teraz szedłbym raczej w enduro/funduro o średniej pojemności silnika, a tutaj o wał kardana ciężko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12