Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Cykanie w glowicy
Autor Wiadomość
Tomas19892 
Tomas19892

Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: Jaszczurowa
Wysłany: Sob Cze 30, 2018 06:51   Cykanie w glowicy

Witam.ntv revere mam juz 9lat. Raz wymienilem w niej silnik zaraz po zakupie poszedl sworzen na tloku wytarl sie i zaczal stukac. Obecny silnik dobrze pracuje ale cos cyka prawdopodobnie w przednim cylindrze. Zawory byly juz ustawione kilkukrotnie i tak samo sprawdzalem czy koniki nie sa wytarte ale wszysko jest ok. Rozrzad jak mierzylem ten trzpien to na tylnym wystaje 3mm a na przednim 4.5mm. Silnik podobno mial ok 60tys km. Jak wciskam sprzeglo nic sie nie dzieje dalej cyka. Cykanie nie zawsze wystepuje. Raz jest zaraz po odpaleniu silnika zimnego i pozniej jak jade to nie slychac. Przewaznie slychac na wolnych obrotach. Uszczelki przy kolektorach nowe. Wczoraj na rozgrzanym znowu cykalo jak przegazowalem to przestalo. Zgasilem i znow odpalilem to dzwiek powrocil. Staralem sie to jakos opisac jak najdokladniej. Jakies sugestie? Pozdrawiam
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Sob Cze 30, 2018 11:19   

Kable, fajki, cewki?
 
 
Tomas19892 
Tomas19892

Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: Jaszczurowa
Wysłany: Sob Cze 30, 2018 13:06   

Dzis osluchiwalem cylindry i wyszlo ze w przednim cos cyka. Szczykawka wlalem ok 3ml oleju zakrecilem swiece i odpalil i chodzil cicho nic nie bylo slychac. Chodzil tak okolo 5minut i nic nie cykalo.nie mam czasu jezdzic ale dobrze to nie wrozy. W tygodniu bedziemy mierzyc kompresje.

[ Dodano: Pon Lip 16, 2018 14:27 ]
Witam problem rozwiazany okazalo sie ze sruba regulacyjna zawor wydechowy byla w jednym miejscu wyklepana i dlatego raz cos cykalo a raz nie. Moto smiga
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Pon Lip 30, 2018 10:50   

Good news :)
 
 
Joseppe 


Dołączył: 11 Wrz 2023
Posty: 6
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Wto Sty 09, 2024 11:17   

Dzień Dobry.
Przed zakończeniem sezonu zauważyłem, że po rozgrzaniu silnika zaczyna coś cykać na wolnych obrotach, jakby dzwonienie zaworów. Dźwięk ten niesie się po całym silniku i nie mogę zidentyfikować skąd dokładniej się wydobywa, wydaje mi się, że wyraźniej słyszalny od strony sprzęgła. Po odpaleniu na zimno nic nie słychać pracuje równo i cicho na ssaniu jak i na wolnych obrotach. Po osiągnięciu normalnej temperatury pracy cykanie/lekkie stukanie słyszalne na wolnych obrotach, po zwiększeniu obrotów mniej słyszalne, jakby zanika. Dodam, że wiosną mechanik regulował zawory, gaźniki, wymieniłem też świece i płyny.
Co może dolegać mojej maszynie ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12