Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
CENY Deauville-k 650
Autor Wiadomość
Pablostratus 

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 13:37   CENY Deauville-k 650

Cześć,

Jestem w trakcie rozglądania się za Hondzią Deauville 650. Przeszukując różne ogłoszenia zauważyłem ogromną rozpiętość cenową dla poszczególnych roczników
i w obrębie tych samych roczników także, dochodzącą czasami do kilku tyś. zł.!!

Stąd moje pytanie: jakie są realne ceny dla poszczególnych roczników (powiedzmy od rocznika 1999) lub zakresu rocznika produkcji?
Czy ktoś kiedyś na formum takie zestawienie podawał może? Jakie czynniki maja tutaj największe znaczenie?

Mam kilka ofert na oku ale zanim bedę cokolwiek linkował, chcialbym się trochę douczyć.

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info bo zaczynam calkowicie od zera i przydałoby się jakieś światelko w tunelu co by nie pełzać calkowicie po omacku :D

Pozdrawiam
Paweł
 
 
oldmotory 
Centrowanie kół


Pomógł: 46 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 804
Skąd: Siedlec / Wolsztyn
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 17:32   

Czasem na cenę wpływają dodatki, czasem stan i przeprowadzone naprawy, czasem sentyment do "sprzęta".
Zdecydowanie lepiej jest wrzucać linki do aukcji.
Wtedy pojawia się opinie odnośnie danego egzemplarza
Na podstawie tych precyzyjnych informacji bardzo szybko wyrobisz sobie pogląd odnośnie cen.
_________________
Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat
RENOWACJA, CENTROWANIE KóŁ (SPECJALNOŚć, KOŁA BMW GS!), - FACEBOOK "OLDMOTORY" - ZAPRASZAM!
 
 
jamiol87 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2017
Posty: 17
Skąd: Wys Maz
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 17:47   

Myślę że dobre motocykle zaczynają się od 8 tys. piszę tak z własnego doświadczenia które nadobyłem kupując ostatnio dwie sztuki a oglądając ich od cholery. Jedną kupiłem 1999 za 8200zł, drugą 2003 za 8600 stan obydwu podobny (bardzo dobry, prawie idealny)
 
 
GhoustDragon 


Pomógł: 42 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 823
Skąd: Zawiercie / SZA
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 17:52   

Kiedyś słyszałem powiedzenie, że towar jest wart dokładnie tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić i uważam to za całkiem prawdziwe.

Co do rozpiętości cen to na pewno wpływ będzie miał stan techniczny i wizualny, ilość i jakość dodatków, wartość sentymentalna właściciela i jego determinacja do sprzedaży więc ceny mogą się znacząco różnić.

Wiem na pewno, że NT 650VW wg. Autodatexu jest teraz warta 4800 zł.
_________________
Na mechanice się nie znam, ale chociaż po doradzam.

Spawam plastiki.



Pokud jsem pomohl, stiskn?te tla?ítko ↑
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 21:37   

Jak już GhoustDragon, poruszył temat wyceny wg systemów eksperckich, to notowania Devi 650 na kwiecień wg Info Ekspert maja się tak (rok-wartość) : 1999-5200, 2000-5700, 2001-6250, 2002-6850, 2003-7500, 2004-8250, 2005-9150. Tyle teorii, ale pamiętajmy, że to wartości bazowe. Do tego dochodzą korekty na + i na -. Miesiąc rejestracji (styczeń 2003, a grudzień 2003), przebieg (temat rzeka), data importu (świeżo sprowadzony, a może krajowy), wyposażenie (grzane łapki, kufer centr, szyba, wyświetlacz biegów, gniazdo USB, itd), stan opon... Jak Cię puszkarz potrąci, ubezpieczalnie ślepo patrzą w tabelki i nie ma zmiłuj... nowy olej w lagach, świece irydowe, nowe klocki, olej z pierwszego tłoczenia w wale, czy silniku, Twoje bajki o dywanie w ogrzewanym garażu, nie mają żadnego znaczenia. Więc nadpłaty za IGŁę bez sądu nie odzyskasz.
W lutym 2017, za Devi 650 z roku 2003, przebieg 45.000km, grzane Oxfordy, kufer centralny marki x, dałem 8.000 ziko. Trochę po znajomości. Bez łaski byłoby 8.500zł
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
Pablostratus 

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Kwi 20, 2018 09:13   

Bardzo dziękuję za te cenne uwagi i odpowiedzi!
Gdyby ktoś jeszcze chciał coś 'dorzucić' zachęcam! Konkretnej wiedzy nigdy za wiele ;-)

Wkrótce zamieszczę kilka linków z prośbą o Wasze opinie.
:mrgreen:
 
 
oldmotory 
Centrowanie kół


Pomógł: 46 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 804
Skąd: Siedlec / Wolsztyn
Wysłany: Pią Kwi 20, 2018 13:33   

Nie można, będąc na tym forum :mrgreen: kupić motocykla bez .... zapoznania się z tą listą :shock: stworzoną przez kolegę GhoustDragon

http://hondantv.pl/forum/...highlight=zakup
_________________
Gdy zakładam kask... Zaczynam patrzeć inaczej na świat
RENOWACJA, CENTROWANIE KóŁ (SPECJALNOŚć, KOŁA BMW GS!), - FACEBOOK "OLDMOTORY" - ZAPRASZAM!
 
 
Pablostratus 

Wiek: 51
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Kwi 23, 2018 09:33   

oldmotory napisał/a:
Nie można, będąc na tym forum :mrgreen: kupić motocykla bez .... zapoznania się z tą listą :shock: stworzoną przez kolegę GhoustDragon

http://hondantv.pl/forum/...highlight=zakup


Tak, znalazłem tę listę zaraz pierwszego dnia. Jednak dzięki za pomoc :-)

[/list]

[ Dodano: Pon Kwi 23, 2018 10:52 ]
Tak jak pisałem wcześniej, linkuje do działu gdzie jest moj inny post z ofertami jakie znalazłem :-)

Gdybyście znaleźli chwilkę na ocenę i komentarze, byłbym wdzięczny!
Pozdrawiam

http://hondantv.pl/forum/...p=120820#120820
 
 
Pankrax 

Dołączył: 14 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 08:28   

cena ok 5 tysięcy? Kurcze nie wydaje mi się, że za tyle można kupić porządny motor. Jednak zdarzają się sytuacje jak np. z moim samochodem. Gość ewidentnie wyprowadzał się do Niemiec i sprzedawał wszystko jak najszybciej. Za śmieszne pieniądze kupiłem mondeo w kombii, możecie też polować na takie okaje ale to się zdarza jak los na loterii;P
 
 
aligator 


Wiek: 51
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 96
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 22:23   

Radziu77 napisał/a:
Twoje bajki o dywanie w ogrzewanym garażu,

dobre :mrgreen:

Ja swoją Hanie 2002 kupiłem 2 lata temu za 5850, ale cena wyjściowa zaczynała się od 8tyś. Żona wynegocjowała na 6000, a ja jeszcze 150 na tylnego laczka ;-)
_________________
DEAUVILLE 2002
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13