Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam Wszystkich
Autor Wiadomość
Mario187
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 25, 2009 21:45   Witam Wszystkich

Witam wszystkich forumowiczów

Pozdrawia Mariusz z Gliwic, zakupiłem właśnie Hondy NTV 650 z 97r.

jest to mój pierwszy motocykl

i będzie to mój pierwszy sezon

jeszcze tylko prawko.

Mam pytanie czy często Was zatrzymują "niebiescy", pytam bo po troszku sobię śmigam, ale trochę cyram
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1928
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Sob Lip 25, 2009 21:52   

Witam Cię .

Prawko lepiej zrobić i dopiero jeździć. Jeżeli jeździ się zgodnie z przepisami to raczej nie kontrolują ale czasami zatrzymują żeby obejrzeć motorek szczególnie jak służbę ma miłośnik motocykli.
 
 
Pils 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 164
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Sob Lip 25, 2009 22:40   

Czesc witam z okolicy. Sluszny wybor NTV pochwal sie w galerii nabytkiem. Co do kontroli- mnie nie zatrzymali choć namierzył moto suszarka a bylo to tak: jechalem dluzsza chwile za ciezarowym Kamazem żeby wyprzedzić musze miec dobra widocznosc i miejsca na tyle (przyspieszenie motocykla znacznie lepsze niż w samochodzie ale miejsca zostawiam sobie wiecej na motocyklu ) Wyjezdzam zza zakretu dluga prosta i wyprzedzam na 2 potem 3 i 4 i.... pan Policjant z suszarka usmiechnal sie i tyle.

Prawo jazdy musisz miec dla wlasnego bezpieczenstwa przytrafi ci sie cos nie z Twojej winy nie masz uprawnień i robia Cie winnym A poza tym komfort jazdy niz myslec zlapia nie zlapia.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Lip 25, 2009 23:54   

Witam Cię! Ja jeździłem trochę bez prawka i powiem Ci, że jazda z dokumentem, to zupełnie inna jazda... Dopiero wtedy zaczyna być naprawdę wesoło 8) Mnie zatrzymali do rutynowej kontroli w ramach akcji policyjnej mającej na celu sprawdzanie uprawnień... Niestety było to dzień przed zdanym egzaminem (naprawdę tylko jeden dzień) i do zapłaty przyszło 500zł! Był to dla mnie baaardzciężki finansowo okres, więc było naprawdę nie wesoło... Wczoraj motocykliści z okolic opola latali po mieście i było mi dane pogadać z kilkoma innymi - ich też zatrzymywali do rutynowej kontroli :(
 
 
pitervx 
Premium User
pitervx


Wiek: 38
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 225
Skąd: Garwolin
Wysłany: Nie Lip 26, 2009 04:03   

Witam i również radzę robić jak najszybciej prawko. Kawałek papierku a ile bezpieczniej się jeździ. Sam jeździłem 3 miesiące bez zanim zrobiłem i ciągle tylko trzeba było mieć oczy dookoła głowy, a to niepotrzebny stres podczas jazdy. Aczkolwiek po przejechaniu 2500km jeszcze mnie nie zatrzymali :) Pozdrawiam.
 
 
Mario187
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 18:33   Prawko

Witam

03.08 rozpoczynam kurs. Ile średnio trwa kurs? Nie wiecie czy dla niebieskich ma znaczenie że posiada się prawko na samochód a brak jest kategorii A ?
 
 
biker111
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 18:46   

Z tego co wiem jesli posiada sie prawo jazdy jakies innej kategorii mozna dostac mandat ok 500zl jeśli sie nie posiada wogole jekiegokolwiek prawka moga wkleić grzywne do 5000zł i dla pocieszenia w niektorych przypadkach sprawa w sądzie. :twisted: Co do czasu trwania kursu jest duzo zalezności. Jak sie dogadasz z instruktorem i jak szybko przerobisz 20h praktyki jesli bedziesz to musiał robić :twisted:
 
 
pitervx 
Premium User
pitervx


Wiek: 38
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 225
Skąd: Garwolin
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 00:57   

Biker to troche nie tak jest. Nie strasz chłopaka bo w końcu sprzeda NTV-ke :wink: Jak masz prawko na samochód to dostajesz 300 a jak nie to wtedy 500 i jedziesz dalej aby wszystkie papiery były:)
 
 
biker111
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 28, 2009 01:43   

O sory :oops:Rzeczywiście teraz srawdzilem widocznie źle zapamiętałem z kursu i najprawdopodobniej pomyliło mi sie z kierowca niepelnoletnim oczywiscie bez uprawnien :twisted:
 
 
SławekK 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 828
Skąd: Sławków
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 10:05   

Witaj na forum i miłego śmigania życzę!

A ad. prawka to zrób! komfort psychiczny nieporównywalny z tym jak jeździsz bez. Jedziesz i nie myślisz czy czasem za zakrętem nie stoją i Cię nie przysuszą :wink: ja jeźdżę ładnych parę lat i lapnęli mnie raz w Czechach jak wracałem z Moto GP. Powód?: Pan policjant z wcześniejszego patrolu nie zdążył mnie zatrzymać, to drugi patrol mnie łapnął za ok 10km i powiedział żebym czekał. Gdy ten pierwszy już się zjawił, myślę mam ciepło... aleee on nie chciał dokumentów ani nie chciał, żebym się sprawdził na alkomacie, poprosił, żebym mu coś opowiedział o moim moto i spytał czy może usiąść na nim bo mu się bardzo podoba i chce taką kupić, a u Nich w Czechach mało Deauvilek i nie ma z kim pogadać jak się moto sprawuje :wink:

Jeżeli chodzi o czas trwania kursu hmm to zależy od miasta, pogadaj z instruktorem niech Ci odrazu jazdy rozpisze, a Ty śmigaj i zapisz się na termin egzaminu bo słyszałem, że można czekać nawet 2 miesiące :? po zdanym egzaminie chyba ok 2 tygodnie czekania na odbiór prawka.
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 17:49   

Co do kary za brak prawka sprawa wygląda następująco:

- brak jakiejkolwiek kategorii 500zł w najlepszym przypadku - jeżeli zostaniesz złapany do rutynowej kontroli i niczego nie na ćwiczysz... W przypadku kiedy np. kamera nieoznakowanego radiowozu złapie Cię na przekroczeniu prędkości, wyprzedzaniu na podwójnej ciągłej, wyprzedaniu prawą stroną, pomiędzy samochodami itp. - wówczas konsekwencje wyciągnie już sąd grodzki, a odroczenie praw jazdy na kilka lat masz jak w banku... Jeżeli trafisz na policjantów bez kamery i będą mocno wyrozumiali, to powinno się skończyć na 500zł.

- Jeżeli masz prawo jazdy innej kategorii, wówczas kara wynosi 300zł... No chyba, że coś jeszcze na ćwiczysz... To dostaniesz jeszcze jakieś bonusy!



?wietnie, że zapisałeś się na kurs! Jazda po zdanym egzaminie jest 100000000^99999999 razy lepsza! Ale przekonać się o tym można jedynie na własnej skórze :D



BTW. Dzisiaj spotkałem na trasie policjanta, który zgolił mnie 500zł za brak prawka - pamiętał mnie :wink: Zjechałem do niego, pogadaliśmy trochę, pochwaliłem się, że następnego dnia, po otrzymaniu mandatu zdałem egzamin :D I generalnie było to chyba najbardziej pozytywne spotkanie z Policją ever :wink: Zanim odjechałem powiedział, że może jeszcze kiedyś spotkamy się po cywilnemu i pośmigamy na motocyklach razem :wink:
 
 
pitervx 
Premium User
pitervx


Wiek: 38
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 225
Skąd: Garwolin
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 01:04   

Najpierw niech Ci odda te 5 stów :wink:
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 01:32   

Taka jego praca - ja rozumiem! Gdyby ich nie było, to dopiero młyn był by na ulicach! Ludzie w samochodach już całkiem robili by, co chcą... Mówcie co chcecie, ale Policjanci są potrzebni... Co innego ich zachowanie, jak czasami się przypieprzają do wszystkiego, żeby tylko jak najwięcej dowalić! Ale to już od człowieka zależy - w każdym zawodzie są zakały. Ja jeżdżąc bez prawka liczyłem się z tym, że tak to mogło się skończyć...

Tak, czy inaczej: Jazda z prawkiem jest nie do opisania! Zwłaszcza w porównaniu do jazdy bez niego :wink:
 
 
pitervx 
Premium User
pitervx


Wiek: 38
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 225
Skąd: Garwolin
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 02:50   

Ale wiesz Killu jazda bez prawka to jest ryzyko. A bez ryzyka nie ma zabawy :wink:
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 02:58   

Podobno tak, ale... Mimo wszystko zachęcam do jak najszybszego zrobienia prawka :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13