Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pogoda + moto ?
Autor Wiadomość
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 22:47   

Szczerze? Przy takich upałach mam wielką niechęć do zakładania ciuchów motocyklowych. Zdrapka jest potencjalna, a przegrzanie niemal pewne. Jedno i drugie jest niebezpieczne, ale można minimalizować ryzyko zdrapki jeżdżąc spokojnie i z dala od puszek. Przegrzanie to brak koncentracji i odwodnienie.

Stałem dziś na światłach obok gościa w pełnej zbroi. Spodnie? Jakieś jeansy na moto, do tego kurtka skórzana i oczywiście kask. Wyglądał jakby zaraz miał mieć zawał. Twarz mokra i czerwona jak burak. Jeśli mam mieć mroczki przed oczami i napad duszności to wolę jeździć spokojnie i w miarę możliwości delikatnie, bez szarżowania i jazdy slalomem między autami. Uważam, że przy takich upałach jakie mamy od wczoraj tak jest bezpieczniej.

Żeby nie było, jak temperatury spadną poniżej 28 to wrócę do spodni, butów ponad kostkę i kurtki. Na razie zakladam adidasy i jaskrawe t-shirty
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 23:28   

E, ja dzisiaj ponownie na eRTeku nawinąłem ze 150 km - pogoda wyśmienita, nowe, wyśmienite opony. Czego chcieć więcej? Chyba tylko więcej tego samego
Dziny motorowe, kurtka na lato, buty z przeciągiem, podniesiona szczena hełmofonu i... odpowiednia prędkość . Jak za ciepło, cza przyspieszyć, aby komfort mieć. Można także opuścić szybę z przodu, wtedy nie cza tak gonić . Robale żadne nie rozbryzgują się na człeku, bo ledwie zipią gdziesik w trawach. No, kurde raj nareszcie, a nie stale zimno, ponuro, deszczowo...
A ci od mroczków oraz odwodnień, to rzeczywiście niechaj się po drogach nie wałęsają, bo zagrożeniem mogą być sporym . Niechaj zimne piwo w zamian sobie aplikują - zdrówko
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
mrok31337 
mrok31337


Pomógł: 26 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1877
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 03, 2017 08:20   

Od mroczków proszę się odczepić :P
_________________
http://instagram.com/mrok31337
Honda NTV 650 Revere -> Suzuki V-Strom 650 Triumph Bonneville SE
 
 
Toma311 
Tiger 1200


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 792
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sie 04, 2017 22:20   

mrok31337 napisał/a:
Od mroczków proszę się odczepić :P


Yyyy...No, tego...Ten... Zdrowie naszych Mroczków
_________________
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać...

NT650V '03 ---> NT700V '08 Wiśnia ---> BMW R1200 eRTek '07 ---> eRTek '11 ---> TT1200
 
 
Radziu77 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 539
Skąd: powiat poznański
Wysłany: Pią Sie 04, 2017 23:33   

Nie wiem kto i kogo zdrowie pije, ale się połączam. PIju !
_________________
You meet the nicest people on a Honda
 
 
boskijolo 
Jacek D.


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 166
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 07, 2017 21:30   

Ja na telefonie zainstalowałem malutką aplikacje Pogoda ICM i szczerze polecam, bardzo wysoka sprawdzalność i mimo że wygląd odstrasza to zachęcam do wczytania się 5 minut w legendę bo warto.
Pogodynka coś mnie ostatnio zbyt czesto okłamuje.
 
 
Nomad_FH 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 577
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Sob Sie 12, 2017 15:43   

Co do pogody (prognoz) od lat w całej europie korzystam z https://www.wunderground.com/
nie wiem z jakich danych korzystają, nie wiem skąd czerpią analizy - ale mają najwyższą sprawdzalność "szamańską" choć oczywiście obecnie to nadal mocne wróżenie z fusów.

Jeżeli chodzi o inne serwisy - to podobnie jak kilka osób tutaj m.in.
https://www.lightningmaps.org

oraz oczywiście pogodynka :)

p.s. co do powrótów w burzy i ulewie. Powrót z Bieszczad, oczywiście cały tydzień wcześniej upał. Noc przed wyjazdem zaczyna się ulewa i burze. I tak całą noc. Pakowanie namiotów w deszczu, czekanie na chwilę przejaśnień - zapomnieć można.
Jazda z rejonu Cisnej do Gorlic - cały czas w ulewnym deszczu drogą przez Komańczę, co w tamtym terenie niestety skutkuje jazdą dość powolną (nawierzchnia, zakręty + syf na poboczach). Dopiero od Gorlic przestało padać, membrana w kurtce RST po raz kolejny dała radę (na nią narzucona jeszcze była cienka przeciwdeszczówka rowerowa). Niestety do spodni zapomniałem membrany spakować - została w domu, więc miałem "basen" :D
O stanie rękawic i butów nie wspominając :)
_________________
Rover, wanderer
Nomad, vagabond
Call me what you will
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Sie 20, 2017 15:32   

Dziś przyszedł dzień testu nowych ciuchów. Bo coś mnie podkusiło wczoraj wyjechać na działkę.

Nowe ciuchy Rebelhorn. Kurtka i spodnie Cubby II Pro, buty Rebelhorn Rio. Takie tam, budżetowe...

Widząc co się święci (na działce lało od rana) wpiąłem zarówno w kurtkę jak i w spodnie podpinki REISSA i pozapinałem wszystkie wywietrzniki. W buty nie miałem co wpinać. Jechałem prawie 100 km do domu i... Jedyne co mi zmokło to dłonie, rękawiczki skórzane Shima Bullet jednak przez perforację trochę wody puszczają. Ciepło jest, nie było nieprzyjemnie, ale na zimniejsze dni trzeba będzie pomyśleć jednak chyba o Heldach Season.

W butach sucho, pod spodniami i pod kurtką też. Z zewnątrz po paru godzinach wciąż wydają się być wilgotne, ale w środku jak pieprz. A padało prawie całą drogę, wolne od opadów było może z 10 km, a z kolei przez 20km po prostu lało.
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Nie Sie 20, 2017 16:53   

Na początku wiadomo, każda membrana przez ileś tam km wytrzyma. Niestety większoc tanich membran to dosłownie folia i właściwości odprowadzania wody/pary są praktycznie nijakie.

Natomiast i tak dużo lepiej miec ubiór przeciwdeszczowy. Inna rozmowa jest, gdy jedzie się na działkę. A inna gdy jesteś na kilkudniowej trasie i nie masz gdzie wysuszyc ciuchów. Ważą w tedy tonę i nie są zbyt wygodne.


Ja też miałem buty z membraną Reissa. Po miesiącu już nie trzymały w ogóle przy deszczu, a w lato stopa mokra i śmierdząca. Jeśli chodzi o buty z membraną to tylko i wyłącznie goretex. Komfort w lato i w deszczu nie do pobicia przez żadne inne membrany.
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Emhyrion 
Emhyrion

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 477
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Sie 20, 2017 17:03   

Pewnie masz rację. Póki co, jak nie jadę nigdzie w daleką trasę na przynajmniej kilka dni to podpinki przeciwdeszczowe po prostu wiozę w bocznym kufrze i nie robię sobie problemu z tym, że coś się nie mieści.

Buty nie mają membrany REISSA, przynajmniej z tego co wiem. To skóra pokryta PE. W piłkę w nich nie gram więc mam nadzieję, że te 350 zł na nie wydane przez jakiś czas zapewni mi suchość w środku.

No i nie mam jakiegoś wielkiego porównania z ciuchami za 1500+, bo w takich nie jeździłem i pewnie długo nie będę. Ale z Rebelhorna jestem zadowolony – póki co. W porównianiu z poprzednimi spodniami Adrenaline i kurtką no-name z Allegro to niebo, a ziemia.
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Nie Sie 20, 2017 20:17   

Jeżeli mogę się wtrącić: ja po użytkowaniu ciuchów z reissą wiem jedno, nigdy więcej tego badziewia, dużo taniej można wyłapać na "alledrogo" używki z gore niż nówki z reissą, a komfort użytkowania, trwałość i jakość wykonania tych ciuchów to niebo a ziemia...a na upały letni zestaw bez membran ze wstawkami z siatki i do tego kurtka i gatki z gore w kuferku
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12