Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pseudo terenowa Devilka
Autor Wiadomość
tydraniu 
orzeł nielot


Wiek: 35
Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 40
Skąd: RMI
Wysłany: Pią Cze 30, 2017 18:18   Pseudo terenowa Devilka

Dzień dobry.
Przychodzę dzisiaj do Was z takim o to pytaniem:

Czy jest sens zakładać opony szosowo/terenowe (i czy w ogóle da się dorwać takie gumy na rozmiar deauville). Chcę po prostu mieć szerszą gumę, tak żeby spokojnie jeździć asfaltem, ale też nie mieć problemu na polnych drogach, gdzie czasem można spotkać mniejsze lub większe łachy piasku.

Lubię razem z Żoną czasem pojeździć po leśnych drogach a aktualne gumy totalnie do tego się nie nadają. Kupować nowego motocykla nie będę, strasznie nachodzi mnie na transalpa albo jeszcze lepiej super tenere, ale nie ma $ na takie rzeczy.

Czy drodzy Państwo jesteście w stanie coś mi doradzić?
 
 
sgtcop13 
Premium User


Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1774
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob Lip 01, 2017 09:13   

Ja się nie znam ale;
- opony szosowo-terenowe ??? :???: moim zdaniem jak coś jest do wszystkiego to jest do wszystkiego po troszkę czyli jest do dupy,
- NTV- ka choć to kochany motor to jednak klocek i w teren nadaje się średnio. Piszę to bo mam porównanie z endurowatym BMW F650. Chociaż na BMW miałem opony szosowe, to i tak było niebo lepiej w "terenie" na beemce niż na NTV,
Twój plan w Transalpa lub tenere jest chytry i się go trzymaj.Weż jednak jeszcze pod uwagę małego GS-a beemki typu Dakar lub F650, bo to wdzięczne motocykle.

Pewnie nie pomogłem ale przynajmniej namieszałem :mrgreen:

Pozdrawiam
_________________
Oświadczam, że moje opinie są nieprzemyślane i subiektywne. Ponadto w każdej chwili mogę je diametralnie zmienić lub się ich wyprzeć.........
była NTV 650 "93, BMW F650 ST "99, Yamaha FZ6 "04, jest znów NTV 650 "93
 
 
tydraniu 
orzeł nielot


Wiek: 35
Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 40
Skąd: RMI
Wysłany: Sob Lip 01, 2017 14:30   

Z tymi oponami chodziło mi o takie z kostką po bokach, trochę szersze takie. Nie wiem czy takie istnieją, czy mi się przyśniło. Plan zmiany motocykla nie wypali bo brak funduszy, mamy aktualnie duże wydatki na ważniejsze rzeczy, do tego moja devilka jest mocno nadgryziona przez ząb czasu i więcej niż 3,5-4 tyś za nią nie wezmę.
Dlatego właśnie szukam rozwiązania po taniości, takiego które zadowoli wszystkich
 
 
PeterP 
fan dziwnych moto.


Pomógł: 9 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 646
Skąd: Legionowo
Wysłany: Nie Lip 02, 2017 11:25   

Tak na szybko za Allego, z opon on/off:
1) na tył masz:
- Metzeler tourance
- Metzeler tourance next
- Metzeler karoo
- TKC 80
- TKC 70
- Anake Wild
- Scorpion trail
- Scorpion trail 2
2)
Na przód są:
- Scorpion (nie polecam, bo kiepskie na asfalt i dostępne już jedynie jeżaki magazynowe)
- TKC 80
- Scorpion trail
- Scorpion trail 2
- Metzeler tourance next

Generalni rzecz ujmując ja gdybym chciał mieć opony bardziej "off" (to kupił bym inne moto) to brał bym: Metzeler tourance next, albo Tkc 70 albo scorpion trail 2... inne są za bardzo off do devilki
_________________
Varadero 125 -> NT700V -> BMW F650 CS -> Zontes 310 T2
 
 
Eugenio 

Wiek: 50
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 18
Skąd: O-ka
Wysłany: Pon Lip 03, 2017 08:43   

Tourance nadają się w teren pod warunkiem, że terenem jest sucha łąka, albo w miarę twarda droga gruntowa lub szutrowa. Na luźny teren się nie nadają. Wracając do moto. Od dwóch kółek lepsze są dwa, więc po prostu dokup sobie jakiegoś duala w wrzuć go na opony bardziej w teren niż na szosę. Sprzęty takie nie są zbyt drogie, jeżeli weźmiesz pod uwagę XT600, Freewinda, Dominatora, SLR650, KLR650 itp.
 
 
tydraniu 
orzeł nielot


Wiek: 35
Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 40
Skąd: RMI
Wysłany: Nie Lip 09, 2017 11:01   

Wiem że takie sprzęty nie są jakoś mega wyceniane, ale niestety kasą od jakiegoś czasu nie śmierdzę. O dziecko z drogą Mażłowinką się staramy, a to wymaga jeżdżenia do kliniki i zostawiania tam co miesiąc po 1,5tyś lekko. Dlatego szukałem jakiegoś taniego rozwiązania. Ale raczej nie ma sensu cudować :) dziękuję za pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12