Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
No i stało sie Devi 700 przestała jechac POMOCYY
Autor Wiadomość
BAMBER1 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lip 2016
Posty: 37
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: Sro Sie 31, 2016 05:17   

O spoko , bałem się ze będzie trzeba demontować wszystkie plastyki z tej strony , mam nadzieje ze z uszczelką nie ma problemu
 
 
adaisk 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro Sie 31, 2016 06:28   

Ja bym jeszcze (przed wyjeciem statora) sprawdzil wiazke od statora do regulatora. Pisze o tym bo mialem tak w moim JAZZ 250, ktos kiedys wymienial stator i kiepsko wykonal polaczenia na wiazce. Po 5 latach mojego jezdzenia zniklo ladowanie, no zaczelo sie szukanie dla czego. A usterka znalazla sie przypadkiem jak wyciagalem stator - po prostu w trakcie wyjmowania wiazki jej jedna czesc zostala w mto a druga w moich rekach. Mysle, ze to nie jest czesty przypadek, ale czesc motocykli jest sprowadzana do Polski, a handlaz jak zwykle prawde Ci powie (tak bylo w moim przykadku).
 
 
BAMBER1 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lip 2016
Posty: 37
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: Sro Sie 31, 2016 07:09   

Oj tak , szczególnie gdy handlarz prawdę Ci powie ... a bo Niemiec płakał jak oddawał ... i tylko do kościoła ... i takie tam inne pierdoły , z tym w Tym Kraju nikt nie wygra, co ta nacja niestety, cwaniactwo i nieuczciwość ma w DNA ... oby kiedyś się to zmieniło .
Może to i głupawe pytanie ale czy ta uszczelka to to samo co w starszych modelach ?
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Sro Sie 31, 2016 21:56   

GhoustDragon napisał/a:
Do złożenia potrzebujesz nową uszczelkę.

Nie do końca w NT700 uszczelki zostały zastąpione przez "płynne uszczelki", czyli silikonowy uszczelniacz. W zeszłym roku dorwałem made by Honda. Foto mogę wstawić później.
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 06:21   

rzempi napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
Do złożenia potrzebujesz nową uszczelkę.

Nie do końca w NT700 uszczelki zostały zastąpione przez "płynne uszczelki", czyli silikonowy uszczelniacz. W zeszłym roku dorwałem made by Honda. Foto mogę wstawić później.


Jestem ciekaw jak to wygląda na zdjęciu. Jak możesz to wystaw do popatrzenia.
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 19:00   

Proszę bardzo:

foto nie najlepsze, ale zawsze. Zakupiłem od kolesia pracującego w ASO podobno detalicznie nie do osiągnięcia, ciekawe na ile to prawda. Ja już się nie zagłębiałem, z braku owego szpecyfiku użyłbym czegoś bardziej pospolitego.
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
BAMBER1 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lip 2016
Posty: 37
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 21:48   

EEE no ładne To to , może to tłumaczy dlaczego nigdzie nie da się wyszukać uszczelki ...

[ Dodano: Czw Wrz 01, 2016 22:49 ]
Pewnikiem zastosuje jakąś bardziej dostępną ( taka jak będzie w sklepie :mrgreen:
 
 
PSzydlowski 
(Piotrek)


Pomógł: 25 razy
Wiek: 61
Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 06:28   

Silikon wysokotemperaturowy.
Rozumiem, że to co pod tubą to już nie zestaw ...
_________________
PJS

Były motocykl ... jest wynalazek :)
Aprilia Mana 850
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 08:29   

na mój dotyk jest to to samo, co stosowany w samochodach grupy VAG - MASA USZCZELNIAJĄCA VICTOR REINZ REINZOSIL.
Nieco inne właściwości od standardowych octanowych silikonów, które nie mogą mieć kontaktu z metalami.
Koszt ok. 20zł, więc nikogo nie zrujnuje.
Na ten patent VAG montuje pokrywy zaworów, miski olejowe itd.
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
Krzysztof_nowy 


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 773
Skąd: Warszawa / Siedlce
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 12:45   

Sim, to się nadaje do wklejenia uszczelki pod pokrywą zaworów, czy polecałbyś coś innego?
 
 
Parabiker 
Premium User

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 686
Skąd: Raszyn
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 15:02   

Krzysztof_nowy napisał/a:
Sim, to się nadaje do wklejenia uszczelki pod pokrywą zaworów, czy polecałbyś coś innego?

Ja polecam nowe uszczelki. Majątek nie kosztują a jak dobrze założysz to muszą trzymać bez paćkania silikonem, którego tam nie powinno być.
_________________
NTV 650 '95, FJR 1300A '08, WFM M06 '64, SHL M11 '66.
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 15:16   

Nadawać się nadaję, bo wypełnienie zagłębienia w pokrywach zaworów powoduje utworzenie takiej uszczelki.
Jednak tam, jak napisał Parabiker - lepiej i wygodniej założyć dedykowaną uszczelkę niż później po następnej regulacji luzów zaworowych skrobać pozostałości nożem.
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
BAMBER1 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lip 2016
Posty: 37
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 20:12   

No i zozbebłałem, stator wyciągniety, jutro przygotuje do wysłania i w poniedziałek srruuu , obym nie czekał za długo , ale muszę stwierdzić ze on taki ładniutki zwęgloniutki (no chyba całkiem spalony ) zapewne zmienię tez oliwę bo wydziela nieprzyjemną woń (śmierdzi znaczy)
Uszczelki tam nie było tylko silikon bardzo cieniutko nałożony ( pewnikiem sam się tak rozdeptał ) więc kupie uszczelkę w płynie i chyba będzie dobrze
 
 
rzempi 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1359
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 21:24   

PSzydlowski napisał/a:
Rozumiem, że to co pod tubą to już nie zestaw ...

Nie wiem, o który element chodzi? Jak o mój ulubiony rozkładany stolik z wyciętym kwiatuszkiem i resztę gratów to niestety nie były w zestawie. :smile:
BAMBER1 napisał/a:
Uszczelki tam nie było tylko silikon bardzo cieniutko nałożony ( pewnikiem sam się tak rozdeptał ) więc kupie uszczelkę w płynie i chyba będzie dobrze

Jak już masz rozbebrany silnik może warto wymienić oringi na dźwigni sprzęgła w deklu. Tylko to oznacza odkręcanie drugiej pokrywy silnika :sad: Chociaż, jak nie cieknie to po co ruszać :???:
_________________
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem...
Przerwa w jeździe na moto to dobra sprawa, jest czas by zatęsknić... Oby nie za długo...
 
 
BAMBER1 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lip 2016
Posty: 37
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 05:55   

rzempi, tak w zasadzie to myślałem aby tam zaglądnąć , ale nie cieknie tam nic (jak na razie ) Niepokoi mnie jednak inna sprawa , gdy ściągnąłem , ten dekiel znaczy pokrywę wysypały się zębatki ( jednak zakładam ze właśnie tak miało być) chyba od rozrusznika , ale tez (i tu mnie to zdziwiło :shock: ) mała czarna gumowa uszczelka , do złudzenia przypominająca taką z zestawu do naprawy kranów , orientujecie się co to może być?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13